Wpis z mikrobloga

Na zachód wyjeżdżają również ludzi wykształceni i sam osobiście znam takich którzy po dwóch latach na zachodzie zapominają polskiego i liczy się dla nich tylko niemiecki.


@PatologiiZew: Widzisz, a ja takich nie znam. Pewnie tez nie poznam, bo prawdopodobnie tacy nie istnieją. Wszak inteligentni ludzie wiedzą jak żałosne jest takie zachowanie.
bo prawdopodobnie tacy nie istnieją. Wszak inteligentni ludzie wiedzą jak żałosne jest takie zachowanie.


@Tical25: To mam wrażenie że życia nie znasz. Wielu moich rówieśników wyjechało i tak to wygląda coraz częściej. Prędzej przeciętny Sebastian poczuje przywiązanie do Polski i tu wróci niż człowiek wykształcony który ma tam więcej perspektyw.
W sumie to zabawne że nie znasz takich Polaków ale jednocześnie masz wiedzę o takiej postawie w wykonaniu Ukraińców.
Poza tym
Tak, to dlatego za granicą jest tyle ukraińskich sklepów, a polskich nie ma wcale. A nie, jest całkowicie odwrotnie, a ty szerzysz brednie.


@Tical25: Haha nie rozmieszaj mnie. Ja nie porównuje promowania kultury poprzez sklepy (nawiasem mowiac nawet na poloinijnej stronie pisano, że czesto wlascicielami polskich sklepów są Hindusi) ale budowaniu wpływów przez emigracje. Zobacz sobie ukrianska diaspore w Kanadzie, gdzie maja swoich ludzi w rzadzie i armii i zobacz jak
No własnie to pisowska prawica niszczy pozytywne wspolczesne pozytywne symbole jakie udalo sie nam w swiecie wypromować.


@szurszur: Ty musisz być Ukraińcem. Aż wylewa się z ciebie mongolskie, czyli typowo wodzowskie, myślenie. Polska jako kraj trwa i trwać będzie niezależnie od władzy, "póki my żyjemy" jak jest u nas w hymnie. To co robi PiS, czy PO nie ma żadnego wpływu na realna wartość Polski, jako kraju, bo oni rzadzą tylo
I jakąż to historię ma ta wspaniała Ukraina? xD Że są zwykłymi Rusami.


@Flypho: Napisałeś to tak jakby bycie bycie Rusinem było powodem do wstydu. Nie zapominaj, że Słowianie sa spokrewieni a przed wiekami wszyscy siedzieli w lasach i nad rzekami i nawet tyłka nie potrafili dobrze podetrzeć w czasie gdy muzułmanie byli rozwinietą cywilizacją.
@Tosiek14: Mamy sporo konfliktów historycznych ale mamy też sztucznie, propagandowo stworzone nacje by doprowadzić do wojen domowych czy rzezi. Pod zaborami Austriackimi była to popularna praktyka i stąd mamy dziś Słowaków którzy mordowali Czechów, Ukraińców którzy mordowali Polaków i oczywiście kraje Bałkańskie.
Czyli w skrócie Ukraina została stworzona jako kraj biednych, którym następnie wpojono że ich bieda i problemy są spowodowane zaborem polskim, jako kraj którego jedynym zadaniem jest mordowanie Polaków
"póki my żyjemy" jak jest u nas w hymnie.


@Tical25:
O ja prdl. Taki wywyższający się patriota wyśmiewający inne nacje za brak szacunku do własnej kultury a nawet słów własnego hymnu nie zna.
I Ty mnie sugerujesz, że nie jestem Polakiem.

W oryginalnym tekście Wybickiego i obowiązującym tekście Hymnu jest forma kiedy i tylko ona jest poprawna.

Jeszcze Polska nie zginęła,

Kiedy my żyjemy.
@Rozpustnik:

bez historii


wiadome że żartujemy sobie ale dla buldupiących tu z prawa i z lewa mogę powiedzieć że historia tego narodu jest dosyć uboga. Ich historia(Ukrainy) opiera się głównie na bohaterach narodu z XX wieku takich jak Bandera czy Szewczenko. No sorry tak mają. Na tym opierają tożsamość narodową. Do Chmielnickiego przyznawać się nie chcą bo ich sprzedał Rosjanom.

Winiłbym za ten stan rzeczy samych Ukraińców i Rosjan którzy rusyfikowali
Taki wywyższający się patriota wyśmiewający inne nacje za brak szacunku do własnej kultury a nawet słów własnego hymnu nie zna.

I Ty mnie sugerujesz, że nie jestem Polakiem.


@szurszur: XDDDDDDDDDD Częsta pomyłka, którą widać nawet w wierszu Przybosia pt. "Póki my żyjemy" miałaby o czymkolwiek swiadczyć XDDDDDDDDDD

Jednak azjatyckość z ciebie się wylewa, skoro bardziej dbasz o formę niż o treść. Tam też ważniejsze jest głośnie krzyczenie o patriotyzmie i nauka