Wpis z mikrobloga

Potrzebuję małego i taniego laptopa / netbooka / ultrabooka / tableta z klawiaturą i nie wiem co będzie najlepszą opcją. Wymagań nie mam dużych, czasem po prostu muszę coś sprawdzić, wyklikać będąc na mieście lub na wyjeździe, a telefon się do tego nie nadaje. Ważne żeby było małe, w miarę lekkie, tanie i współpracowało z Linuksem. Widzę, że stare, jeszcze działające netbooki na Atomie można dostać od 150 zł. Jest sens kupować taki staroć, czy lepiej dołożyć i kupić coś nowszego ( np. takie 2 w 1 )?

A może jakiś Mireczek ma na zbyciu taki sprzęt i odda za horom curke albo odpowiedni ekwiwalent pieniężny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wołam @naprawalaptopow, może coś doradzicie :)

#komputery #laptopy #tablety #kiciochpyta
Pobierz FriPuc - Potrzebuję małego i taniego laptopa / netbooka / ultrabooka / tableta z klaw...
źródło: comment_joctPRvYmgYlJ6JI9USVI17Ku6PCKYdI.jpg
  • 10
@FriPuc: Miałem nowego Samsunga N210. Jakieś 7 lat temu. Na szczęście w momencie zakupu już byłem łysy bo gdyby nie to, to bym sobie powyrywał wszystkie włosy. Na tym się nie da normalnie pracować ani używać.
Dołożyłem później RAM do szalonych 2GB i było odrobinę lepiej, ale dalej niedostatecznie.

W niskim budżecie już lepiej kupić starego ThinkPada typu T42 z 2GB RAM
@FriPuc mam Lenovo Yoga 2 Pro , specyfikacja I7 2 core 4 threads , 8GB Ram, grafika zintegrowana Intel HD4400 , dysk SSD 256GB Samsung , matryca 3200x1800 dotykowa błysk , leciutki zgrabny , z minusów to: port combo mini jack słuchawki plus mikrofon w jednym o tylko 2 porty USB (jeden zasilany 3.0 i jeden 2.0) brak napedu cd , ale nie jest mi potrzebny cd . Mam na nim ubuntu
Pobierz snwptest - @FriPuc mam Lenovo Yoga 2 Pro , specyfikacja I7 2 core 4 threads , 8GB Ram...
źródło: comment_RkZg4IO4nWVWcCuQak9I3CsqSIlvgeJV.jpg
stare, jeszcze działające netbooki na Atomie można dostać od 150 zł. Jest sens kupować taki staroć, czy lepiej dołożyć i kupić coś nowszego


@FriPuc: zdecydowanie nie chcesz netbooka z Atomem - wiem bo mam takiego. www stało się tak wymagające od czasu premiery tych urządzeń że się nawet do przeglądania sieci nie bardzo nadają. no i za mały ekran. to jest najgorsze. różnica pomiędzy 10" 1024x600 a np. 11"/12" 1366x768 jest