Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polacy z taka arogancja podchodza do komunikacji miejskiej?

Jak to sie dzieje, ze przecietny Niemiec, Dunczyk, Japonczyk czy Anglik moze wsiasc w autobus, tramwaj czy metra i dojechac spokojnie do pracy/szkoly nie zachowujac sie jak roszczeniowy polski janusz:

"Gardze komunikacja miejska we Wroclawiu, w autobusach smierdzi, sa zule, autobusy sie spozniaja, musze stac..."

Hrabioski narod sie zrobil! Kiedys ludzie sie cieszyli, ze maja na nowe buty, ze zjedza schabowego po pracy, a dzisiaj, mimo, ze wspomniany przeze mnie #wroclaw ma prawie cala flote autobusow niskopodlogowych, mercedesy, volvo, autobusy sa nowe, juz januszom nie pasuje! Wola siedziec w swoich starych, #!$%@? na wszystkie strony, na lysych lakach opelkach czy golfikach i stoja klac "#!$%@? jedz, #!$%@?, ale korki, #!$%@? miasto"

Januszu! Zostaw swoje auto pod domem i wsiadz w tramwaj! Jezdzi po wydzielonych torowiskach, czesto nie stoi w korkach wogole!

Januszu, zaplac te 3zl i dojedz do roboty, czytajac gazete, popatrz na wyszykowane z rana loszki, zrelaksuj sie!

Januszu, zaoszczedzisz majatek, gdy zrezygnujesz z auta!

Bilet miesieczny na wszystkie linie we #wroclaw kosztuje 90zl. Wroclaw jest bardzo dobrze skomunikowany, sam jezdzilem i jezdze (choc moge sobie kupic ze 30 takich januszowych golfikow) bo to jest zwyczajnie rozsadne! I przy okazji dbam o srodowisko.

Nie mam auta - nie stoje w korkach, nie place za paliwo, nie place ubezpieczenia, nie place za parkingi!

Zyje w miescie, wiec szanuje komunikacje miejska! I po pracy moge isc sobie na piwko, nie spinam dupy przed szukaniem miejsc parkingowych (po januszowemu - darmowych)

Janusze z Wroclawia (mniej) i janusze sloikowe (ich jest troche wiecej) - podliczcie swoje koszty, przemyslcie i zyjcie jak w cywilizowanym swiecie!

Jazda w starym golfie nie dodaje wam w zaden sposob splendoru w porownaniu z pasazerami nowego autobusu za 2mln zl!

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #bekazpodludzi #rowerowywroclaw
Pobierz
źródło: comment_AwMlH5pDcCEM0GHJhc76XPPBVEo24akD.jpg
  • 156
@SmellySocks: Już nie wspomnę o tym, że autobusy jeżdżą w stadach w godzinach szczytu, pomimo że mają 20min różnicy na rozkładzie. Zresztą rozkłady to ostatnia rzecz, wedle której można wyznaczyć godzinę przyjazdu. Dzięki temu do pracy mogę jechać 40min albo nawet 90min, tyle przygód z rana w Gdańsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zyd_Suss chodzi raczej o to, że im komunikacja dojeżdża wszędzie, jest wygodna, tłok jest tylko w godzinach szczytu, wszystko jest nowoczesne i niemalże każdemu odpowiada
o, znowu @Zyd_Suss ze swoim #!$%@?
http://www.wykop.pl/wpis/22417991/dlaczego-merkel-sciaga-do-siebie-ciapatych-pewnie-/

"Gardze komunikacja miejska we Wroclawiu, w autobusach smierdzi, sa zule, autobusy sie spozniaja, musze stac..."


Na zachód od nas też jest ścisk w #!$%@? i busy się spóźniają, ale przynajmniej są dobrze rozlokowane linie metra, które jeździ co 2-5 minut, a ludzi stać na mydło i proszek do prania.
U nas wejdziesz do tramwaju i co czwarty facet śmierdzi jakby od 2 miesięcy jego ubrania
@Zyd_Suss: Sam korzystam z komunikacji miejskiej choć nie we Wrocławiu co nie zmienia faktu że ma ona ogromne wady takie jak to że w godzinach szczytu autobusów jest bardzo mało przez co nie dość że są zatłoczone to trzeba na nie długo czekać ale to i tak jest nic przy tym że nigdy nie wiesz kiedy autobus nie przyjedzie a wtedy już jesteś zgubiony bo na piechotę nigdzie tak szybko nie
@Zyd_Suss: latem przyjechali do mnie rodzice. I matka, która wiecznie jeździła tylko autem, bo w mojej miejscowości nie ma żadnej komunikacji miejskiej, postanowiła że wsiądzie (oczywiście ze mną) do tramwaju i pojedzie(my) pozwiedzać Wrocław.

No to postanowiłem że najpierw pojedziemy na Biskupin. Wsiadamy w 4kę. Na Grunwaldzie wsiada żul. Do Klinik tramwaj jedzie żulem, bo żul jedzie tramwajem. Za Klinikami żul ściąga spodnie i bezceremonialnie odlewa się na krzesełko. Wysiadamy na
@Zyd_Suss: Ale nie udawajcie co niektórzy, że januszowe podejście do komunikacji miejskiej nie występuje i to powszechnie. Sam miałem rozmowy z osobami, które jak zaczęły mi wysuwać swoją listę roszczeń wobec komunikacji to ja nie byłem w stanie nawet ich wszystkich spamiętać. Kurs co 5 minut o każdej porze dnia, zawsze bezpośredni dojazd z punktu A do B zero przesiadek, zawsze powinno się znaleźć miejsce siedzące, punktualność 100% co do sekundy