Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polacy z taka arogancja podchodza do komunikacji miejskiej?

Jak to sie dzieje, ze przecietny Niemiec, Dunczyk, Japonczyk czy Anglik moze wsiasc w autobus, tramwaj czy metra i dojechac spokojnie do pracy/szkoly nie zachowujac sie jak roszczeniowy polski janusz:

"Gardze komunikacja miejska we Wroclawiu, w autobusach smierdzi, sa zule, autobusy sie spozniaja, musze stac..."

Hrabioski narod sie zrobil! Kiedys ludzie sie cieszyli, ze maja na nowe buty, ze zjedza schabowego po pracy, a dzisiaj, mimo, ze wspomniany przeze mnie #wroclaw ma prawie cala flote autobusow niskopodlogowych, mercedesy, volvo, autobusy sa nowe, juz januszom nie pasuje! Wola siedziec w swoich starych, #!$%@? na wszystkie strony, na lysych lakach opelkach czy golfikach i stoja klac "#!$%@? jedz, #!$%@?, ale korki, #!$%@? miasto"

Januszu! Zostaw swoje auto pod domem i wsiadz w tramwaj! Jezdzi po wydzielonych torowiskach, czesto nie stoi w korkach wogole!

Januszu, zaplac te 3zl i dojedz do roboty, czytajac gazete, popatrz na wyszykowane z rana loszki, zrelaksuj sie!

Januszu, zaoszczedzisz majatek, gdy zrezygnujesz z auta!

Bilet miesieczny na wszystkie linie we #wroclaw kosztuje 90zl. Wroclaw jest bardzo dobrze skomunikowany, sam jezdzilem i jezdze (choc moge sobie kupic ze 30 takich januszowych golfikow) bo to jest zwyczajnie rozsadne! I przy okazji dbam o srodowisko.

Nie mam auta - nie stoje w korkach, nie place za paliwo, nie place ubezpieczenia, nie place za parkingi!

Zyje w miescie, wiec szanuje komunikacje miejska! I po pracy moge isc sobie na piwko, nie spinam dupy przed szukaniem miejsc parkingowych (po januszowemu - darmowych)

Janusze z Wroclawia (mniej) i janusze sloikowe (ich jest troche wiecej) - podliczcie swoje koszty, przemyslcie i zyjcie jak w cywilizowanym swiecie!

Jazda w starym golfie nie dodaje wam w zaden sposob splendoru w porownaniu z pasazerami nowego autobusu za 2mln zl!

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #bekazpodludzi #rowerowywroclaw
ZydSuss - Dlaczego Polacy z taka arogancja podchodza do komunikacji miejskiej?

Jak...

źródło: comment_AwMlH5pDcCEM0GHJhc76XPPBVEo24akD.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zyd_Suss: dlaczego nie korzystam z komunikacji miejskiej na co dzień?
Dojazd komunikacją miejską 60 minut (w tym przesiadka)
Samochód 15 minut.

Podane czasy są "w jedną stronę" a więc podróżując samochodem mam 90minut więcej dla siebie a przy okazji mogę np. podjechać do sklepu i zrobić zakupy, a w zimę nie marznę na przystankach.

Gdyby komunikacja miejska lepiej funkcjonowała to wtedy istniałaby szansa, że bym z niej korzystał.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: #!$%@?.
Jakbym chciał korzysstać z MZk u mnie to dojazd na uczelnei i powrót do domu zajmuje mi 1h
Samochodem - 25mim, w godzinach szczytu max 35 bo odrazu wylatuje na obwodnice i elo xD
  • Odpowiedz
Jak będzie mnie stać, będę jeździł samochodem.
Dlaczego - bo mam dość jak współpasażerowie napieprzają przez telefony bez opamiętania!

Poza tym MPK nie wszędzie dojedzie, człowiek się stresuje, że nie zdąży na przesiadkę, a następny jest za 20 minut.

W swoim samochodzie jedziesz dokładnie od a do b, możesz włączyć muzykę, coś zjeść, wypić kawę, swobodnie porozmawiać przez telefon, zabrać zakupy.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Sam jeżdżę 112 czasem i 113 zwykle. Czemu tak? Bo 113 jest co 15 minut i jedzie prawie jak 112 (112 zahacza o pobliskie wioski, ma z 4 dodatkowe przystanki), a 112 jeździ co 1h. Myślę, że kto ma jeździć ten jeździ, a kto może to albo samochód, rower, albo idzie na 113
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Dlaczego korzystam z auta? Codziennie przynajmniej godzinę oszczędzam (czasami nawet dwie-zależy od przesiadki). Do tego jadąc autem mam zawsze miejsce siedzące po drodze mogę załatwić innych kilka spraw a i temperaturę dostosowuję do siebie więc się nie spocę nawet gdy jest upał. Ważne dla mnie rownież jest to, że jestem pasjonatem motoryzacji i każda prowadzenie samochodu to dla mnie przyjemność. A wracając ze zmiany popołudniowej gdy ruch jest niewielki,
  • Odpowiedz
@Jah00: Kolokwialnie mówiąc, "w dupie byłeś, gówno widziałeś". Sam po kilku latach jazdy autem przesiadłem się na komunikację miejską a latem na rower, bo we Wrocławiu te dwie komunikacje działają wyśmienicie. Komunikacja jest rozbudowana, a tras pod dostatkiem. Siedzenie w aucie jest dla Januszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@greven: To sobie #!$%@? z buta na przystanek na mrozie i stój tam, ale #!$%@? nie zmuszaj do tego innych ok? I jakbyś miał zapłacić w bilecie na przystanek za 400 tys. zł to by ci nawet zniżki i buspasy nie pomogły i czym prędzej byś wrócił do auta. Mimo że towarzyszu #!$%@? ubezpieczenie, akcyzę i mandaty to i tak auto jest lepsze, co codziennie udowadniają miliony kierowców.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Pogadamy jak będziesz robić jakikolwiek remont i musiał jechać do marketów budowlanych na obrzeżu miasta. Mnie nic nie przekona do porzucenia samochodu na rzecz komunikacji. To samo - trzeba coś załatwić w kilku miejscach to bierze się urlop i jeździ z punktu A do B i dalej, a autobusami i tramwajami trwałoby to wieczność. Poranne korki? Stoją i autobusy i samochody. Jak jest ciepło to już bardziej wolę rower,
  • Odpowiedz