Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polacy z taka arogancja podchodza do komunikacji miejskiej?

Jak to sie dzieje, ze przecietny Niemiec, Dunczyk, Japonczyk czy Anglik moze wsiasc w autobus, tramwaj czy metra i dojechac spokojnie do pracy/szkoly nie zachowujac sie jak roszczeniowy polski janusz:

"Gardze komunikacja miejska we Wroclawiu, w autobusach smierdzi, sa zule, autobusy sie spozniaja, musze stac..."

Hrabioski narod sie zrobil! Kiedys ludzie sie cieszyli, ze maja na nowe buty, ze zjedza schabowego po pracy, a dzisiaj, mimo, ze wspomniany przeze mnie #wroclaw ma prawie cala flote autobusow niskopodlogowych, mercedesy, volvo, autobusy sa nowe, juz januszom nie pasuje! Wola siedziec w swoich starych, #!$%@? na wszystkie strony, na lysych lakach opelkach czy golfikach i stoja klac "#!$%@? jedz, #!$%@?, ale korki, #!$%@? miasto"

Januszu! Zostaw swoje auto pod domem i wsiadz w tramwaj! Jezdzi po wydzielonych torowiskach, czesto nie stoi w korkach wogole!

Januszu, zaplac te 3zl i dojedz do roboty, czytajac gazete, popatrz na wyszykowane z rana loszki, zrelaksuj sie!

Januszu, zaoszczedzisz majatek, gdy zrezygnujesz z auta!

Bilet miesieczny na wszystkie linie we #wroclaw kosztuje 90zl. Wroclaw jest bardzo dobrze skomunikowany, sam jezdzilem i jezdze (choc moge sobie kupic ze 30 takich januszowych golfikow) bo to jest zwyczajnie rozsadne! I przy okazji dbam o srodowisko.

Nie mam auta - nie stoje w korkach, nie place za paliwo, nie place ubezpieczenia, nie place za parkingi!

Zyje w miescie, wiec szanuje komunikacje miejska! I po pracy moge isc sobie na piwko, nie spinam dupy przed szukaniem miejsc parkingowych (po januszowemu - darmowych)

Janusze z Wroclawia (mniej) i janusze sloikowe (ich jest troche wiecej) - podliczcie swoje koszty, przemyslcie i zyjcie jak w cywilizowanym swiecie!

Jazda w starym golfie nie dodaje wam w zaden sposob splendoru w porownaniu z pasazerami nowego autobusu za 2mln zl!

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #bekazpodludzi #rowerowywroclaw
ZydSuss - Dlaczego Polacy z taka arogancja podchodza do komunikacji miejskiej?

Jak...

źródło: comment_AwMlH5pDcCEM0GHJhc76XPPBVEo24akD.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: we Wrocławiu akuart MPK to dno. Smród, brud i niepunktualność, na obleganych trasach jeżdżą za rzadko i są przez to niemiłosiernie zatłoczone. Długo jeszcze nie będzie konkurencją dla samochodu.

Jakby MPK była na poziomie zachodniej Europy, kursowało z odpowiednią częstotliwością i miało realne rozkłady, to sam bym korzystał. Będąc w Niemczech z konieczności ale i chętnie jeżdzę s-bahnem i u-bahnem, bo jeździ często, jest czysto i sieć jest na
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Mnie zawsze śmiech ogarnia jak słyszę, że według kogoś Polacy nie korzystają z komunikacji miejskiej. Zapraszam do tramwajów i autobusów w Krakowie w godzinach dojazdów i powrotów ze szkół / pracy.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Piszac tyle razy o Januszach sam stajesz sie takim Januszem ktory wsadza palce w czyjas dupe. A co Cie obchodzi ze ktos stoi w korku? Chce to stoi. Gorsi sa tacy malkontenci jak TY co im wszystko w okol przeszkadza. Zajmij sie swoim zyciem bo sam stajesz sie w tym momencie przecietnym Januszem.
  • Odpowiedz
Wole swojego golfa niz zbiorkom w moim miescie. Fakt - flota jest calkiem swieza, ba - mamy kilka solarisow nowej generacji ktore naprawde sa full wypas, tramwaje - moze i stare i kilka konstali po modernie - ale jest klimat wiec co do warunkow jazdy nie mam sie o co przywalic. No i jest pilnowane by melineria jak najszybciej opuszczala pojazd albo wcale do niego nie wchodzila (sam nie raz bylem tego
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: A Ty mieszkałeś kiedyś poza Polską? Bo coś mi się wydaje że nie. Boli cię że ludzie nie podniecają sie autobusami skoro są NOWE a do tego jeszcze Mercedes. Cierpisz na syndrom biedaka który będzie jeździł autobusem całe życie i sobie wmawiał że to z powodu "wygody, środowiska, widoków, ...."
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Ogólnie sam jestem za komunikacją miejską i codziennie się nią poruszam, ale mam kilka uwag:

wsiadz w tramwaj! Jezdzi po wydzielonych torowiskach, czesto nie stoi w korkach wogole!

Za to co chwilę stoi na czerwonym świetle. Perełki to takie odcinki jak Kazimierza Wielkiego od Rynku do Galerii Dominikańskiej czy Powstańców Śląskich - Świdnicka od Hotelu Wrocław do Opery. Ale i tak jest szybciej, niż autem/autobusem.

Bilet miesieczny na wszystkie linie we #wroclaw
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Bo wrocławskie MPK to gówno? Ty człowieku w ogóle jeździsz i MPK i samochodem? Bo mam wrażenie że jednym nigdy nie jeździłeś, skoro #!$%@? takie bzdury.
MPK-ciśniesz się w przeładowanym pojeździe, od niektórych #!$%@? na 2 kilometry, klima latem lub ogrzewanie zimą raz działają, raz nie działają, do tego w okresie zimowo jesiennym MPK to siedlisko wszelkich możliwych zarazków, więc idealne źródło chorób. Do tego drące japę menele, debile,
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Polacy mogą jeździć do pracy nawet hulajnogą, jeżeli mają na to ochotę. A idealizowanie wrocławskiej komunikacji miejskiej jest trochę zabawne. Zapraszam do autobusu 134 albo A. Nawet trzymać się nie musisz.
  • Odpowiedz
@BrevardStone: Ojejku, januszom powietrze przeszkadza, w nosek szczypie w duzym miescie, ale, #!$%@?, pojade swoim paskiem do kiosku fajki kupic, bo moge! I napale w piecu starymi gratami z garazu, a co, za darmo!

xD

Beka z was, januszy, sami sobie robicie chlew. Paniska w #!$%@? butach gardzace autobusem...

Tu jest Azja! xD
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: akurat problem żuli i smrodu nie występuje tylko w Polsce i nie jest to najwiekszy problem komunikacji.
Największym jest: opóźnienia, czas przejazdu i bezpieczeństwo (wypadki, wykolejenia).
Transport szynowy powinien być szybki, punktualny i nie stać w korkach, zamiast tego we Wrocławiu postawili na nowoczesny tabor na gównianych szynach. Nie tędy droga.
Długo jeździłem KM, by przerzucić się na... rower.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: gardza bo jak ktos ich zobaczy to pomysli, ze nie stac go na samochod i jak biedak pogina mpk. Problem jest w tym, ze co ludzie powiedza jak mnie zobacza w autobusie lub tramwaju. Tak mi sie wydaje.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: W czym problem?
Nie stać cię na auto, czy #!$%@?łeś egzamin kilka razy i zazdrościsz innym? xD

Od #!$%@? 30 lat jezdze autobusami, tramwajami

No i tu jest twój problem - nie jeździłeś dłużej samochodem i jak stereotypowy wykopek prezentujesz swój punkt widzenia kompletnie nie mając pojęcia jak to jest z drugiej strony.
  • Odpowiedz