Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polacy z taka arogancja podchodza do komunikacji miejskiej?

Jak to sie dzieje, ze przecietny Niemiec, Dunczyk, Japonczyk czy Anglik moze wsiasc w autobus, tramwaj czy metra i dojechac spokojnie do pracy/szkoly nie zachowujac sie jak roszczeniowy polski janusz:

"Gardze komunikacja miejska we Wroclawiu, w autobusach smierdzi, sa zule, autobusy sie spozniaja, musze stac..."

Hrabioski narod sie zrobil! Kiedys ludzie sie cieszyli, ze maja na nowe buty, ze zjedza schabowego po pracy, a dzisiaj, mimo, ze wspomniany przeze mnie #wroclaw ma prawie cala flote autobusow niskopodlogowych, mercedesy, volvo, autobusy sa nowe, juz januszom nie pasuje! Wola siedziec w swoich starych, #!$%@? na wszystkie strony, na lysych lakach opelkach czy golfikach i stoja klac "#!$%@? jedz, #!$%@?, ale korki, #!$%@? miasto"

Januszu! Zostaw swoje auto pod domem i wsiadz w tramwaj! Jezdzi po wydzielonych torowiskach, czesto nie stoi w korkach wogole!

Januszu, zaplac te 3zl i dojedz do roboty, czytajac gazete, popatrz na wyszykowane z rana loszki, zrelaksuj sie!

Januszu, zaoszczedzisz majatek, gdy zrezygnujesz z auta!

Bilet miesieczny na wszystkie linie we #wroclaw kosztuje 90zl. Wroclaw jest bardzo dobrze skomunikowany, sam jezdzilem i jezdze (choc moge sobie kupic ze 30 takich januszowych golfikow) bo to jest zwyczajnie rozsadne! I przy okazji dbam o srodowisko.

Nie mam auta - nie stoje w korkach, nie place za paliwo, nie place ubezpieczenia, nie place za parkingi!

Zyje w miescie, wiec szanuje komunikacje miejska! I po pracy moge isc sobie na piwko, nie spinam dupy przed szukaniem miejsc parkingowych (po januszowemu - darmowych)

Janusze z Wroclawia (mniej) i janusze sloikowe (ich jest troche wiecej) - podliczcie swoje koszty, przemyslcie i zyjcie jak w cywilizowanym swiecie!

Jazda w starym golfie nie dodaje wam w zaden sposob splendoru w porownaniu z pasazerami nowego autobusu za 2mln zl!

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #bekazpodludzi #rowerowywroclaw
Pobierz
źródło: comment_AwMlH5pDcCEM0GHJhc76XPPBVEo24akD.jpg
  • 156
Hrabioski narod sie zrobil! Kiedys ludzie sie cieszyli, ze maja na nowe buty, ze zjedza schabowego po pracy, a dzisiaj, mimo, ze wspomniany przeze mnie #wroclaw ma prawie cala flote autobusow niskopodlogowych, mercedesy, volvo, autobusy sa nowe, juz januszom nie pasuje!

"Gardze komunikacja miejska we Wroclawiu, w autobusach smierdzi, sa zule, autobusy sie spozniaja, musze stac..."


@Zyd_Suss:
HURRR #!$%@? januszostwo by jeszcze może chciało żeby autobusy się nie spóźniały i w
@Zyd_Suss: Spoko spoko, 6 lat tu siedzę, szansa, że coś mnie zaskoczy jest niska. Btw. ja tam jezdze komunikacją Wrocławską mimo, że mam auto, stać mnie na 20 golfów. Jeżdżę komunikacją miejską bo mam siedzący tryb pracy. Takie mocne 7/8 godzin na dupsku. Wracam do domu i kontynuacja drugiej pracy ale zdalnie - kolejne 6h na dupie. Ponadto gruby trochę jestem bo zerwałem sobie krzyżówkę w kolanie jakiś czas temu i
@Zyd_Suss: druga strona medalu:

mam auto w gazie. Miesiecznie tylko na dojazdy do pracy wydaję ok. 80 -100 zł. Bilet miesięczny na jedną linię 70 zł (Lublin)

Czas dojazdu samochodem w zależności od ruchu: 13-30 minut.

Całkowity czas trasy (dojście na przystanek z pracy, oczekiwanie na autobus, dojazd i dojście z przystanku do domu): 47 minut - zakładając rozkładowy przejazd bez opóźnień.

Tak, jestem Januszem, wybieram prywatny samochód.
A ty co #!$%@?? Starasz się o staż w gazecie wyborczej?


@Droper: A co ma GW do tego? Jeżeli GW rozpatrujemy jako czynnik walczący z tradycjami to jeżdżenie samochodem nie jest jakąś super polską tradycją. Więc to nie ma nic wspólnego. Nie zakazujmy ruchu samodowego w mieście, ale promujmy komunikację.
@Zyd_Suss: Na Ślasku są autmaty Śkup w których można sprawdzić rozkłady jazdy przystanki, cyz choćby historię Miast, ale gdy nastąpi awaria jakiegoś odcinka, albo autobusy nie jeżdżą, to już ciężko im przesłać informację o tym, że tramwaj/autobus nie bedzie jechał
Skoro zachecam ludzi do jazdy w komunikacji miejskiej


@Zyd_Suss: no, w #!$%@? zachęcasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) pisząc "janusze", "biedaki w #!$%@? butach", czy jeszcze inne kwiatki. Taki jest właśnie problem z ludźmi takimi jak ty, którzy "zachęcają" - do jazdy rowerem, komunikacją miejską, czy niejedzenia mięsa. Nie potrafią ładnie, spokojnie napisać i rzetelnie uzasadnić swojej wypowiedzi, tylko rzucają dookoła wyzwiskami. I co, na co liczysz? Że
@wellhellothere: Badz konsekwentny i spojrz, co napisali twoi koledzy w pierwszych postach na moj komentarz. Ja tez mam swoja godnosc i bronie swojej racji. Ale jak na moj post ludzie odpisuja nie na temat, mam prawo uzyc przesmiewczych "wolakow", pieniaczy i cwaniakow. To twoi koledzy wytykaja mi biede.