Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki powiedzcie mi czy to ja jestem taka menda czy trafila mi sie standardowa #logikarozowychpaskow Mam swój zakład produkcyjny (nieważne czego bo nie chce być stalkowany) a w nim magazyn. No i w tym magazynie pracują 3 zmiany magazynierow, glownie kobiety choć sa 3 mezczyzni. Pensja, która otrzymują to 2000 netto a oprócz tego premia uznaniowa w wysokości zazwyczaj 20% pensji czyli jakies 400 zl. Wyjątkiem sa faceci, którzy dostają około 30% premii z racji tego, ze na nich spadają czasem cięższe obowiązki jak np. rozładunek kilkuset paczek po kilka kg kazda. Praca kobiet to glownie obsluga wozkow i przewozenie palet z jednej na druga. W piątek kierownik zmiany poinformowal mnie, ze w jednej sekcji dochodzi do spiec. Zszedlem wiec na stolowke chcąc dowiedzieć się o co chodzi. W rozmowie wyszlo ze mezczyzni dostają większe premie i kobiety się oburzyly bo jak to(to samo stanowisko). Nic nie powiedziałem, wszedłem do góry i kierownikowi przekazałem, ze od tego momentu ma dzielic tak obowiązki by te cięższe zadania wykonywaly również kobiety. Efekt? Dzisiaj miałem pierwszy bunt "ze ona tego robic nie będzie". Wezwalem wiec ta kobiete do siebie i pozbawiłem całkowicie premii za ten miesiąc. Potem zszedłem do stolowki i wytlumaczylem, ze to jest wlasnie powod dla którego faceci zarabiają więcej. Kazalem się całej zmianie do jutra okreslic, czy wracają do starych warunków czy zostajemy przy nowych. Dobrze robie?
P.S. Wybaczcie za brak polskich znakow, pisze na tablecie.
#pracbaza #gorzkiezale #januszebiznesu
  • 189
  • Odpowiedz
@OleGunar: nie potrzebujesz pracownika? ( ͡° ͜ʖ ͡°) 6 lat doświadczenia na magazynie wysokiego składowania, 4 lata doświadczenia na wózkach widłowych, paczki 7-kilowe to dla mnie nic, z uwagi że zazwyczaj przenoszę kilkadziesiąt paczek 15-30kg, oczywiście tachanie 500-kilowych palet paleciakiem też nie problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OleGunar: A może daj każdemu możliwość wyboru, a nie całej zmianie ultimatum? Po co się tak napinać?
"Nic nie powiedziałem, wszedłem do góry i kierownikowi przekazałem, ze od tego momentu ma dzielic tak obowiązki by te cięższe zadania wykonywaly również kobiety."

"Wezwalem wiec ta kobiete do siebie i pozbawiłem całkowicie premii za ten miesiąc."

"Kazalem się całej zmianie do jutra okreslic"- tobie woda sodowa do głowy nie uderzyła?
  • Odpowiedz
@Rv0000: może i komunista, ale ma rację: OP jest pracobiorcą, a pracownicy pracodawcami. W przypadku outsorcingu wiadomo by było kto jest usługoDAWCĄ a kto usługobiorcą. Sytuacja analogiczna przy tworzeniu działu, który przejmie częßç produkcji zlecanej wcześniej zewnętrznym podmiotom (zgniłe wieki Rzeczypospolitej zwane przewrotnie złotymi i upadek Rzymu są związane z zanikiem gospodarki pod wpływem dążenia podmiotów do autarkii) - oto zamiast płacić cenę rynkową za produkt płacisz tylko za np. prąd,
  • Odpowiedz
@OleGunar: jakbys potrzebowal prawdziwego kierownika to daj znac

nie jestem jakas #!$%@? zeby do szefa latac tylkp sam trzymam krotko za pysk
znam sie na mobbingu, molestowaniu
@SRD-4 a jak obchodzisz się z matkami podwładnych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jakbyś miał taką odpowiedzialną pracę to byś nie siedział na portalu dla przegrywów


@ethics: Zdziwiłbyś się jacy ludzie tu siedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ogóle beka z takiego rozumowania, że jak ktoś ma odpowiedzialną pracę/super związek/mnóstwo kasy/bogate życie towarzyskie/urodę modela, to nie może sie lubować w tak prymitywnych rozrywkach jak kilkanie plusów przy fruwającym kosmonaucie xD
  • Odpowiedz
@OleGunar to zrób, że te 10% to będzie za ciężkie warunki pracy :) a są wtedy gdy:
- W dni / tygodniu będzie wymagało prześladowania x ton materiałów
Wtedy wiadomo, że to kasa z innej beczki, PR mówisz, że masz pakiet dodatkowych wypłat na poczet ciężkiej pracy i wręcz zamykasz mordę każdemu, bo ciężko dyskutować z taką polityka, która tak nagradza:) matematyka się zgadza,a w razie co też masz opcje,jak się trafi
  • Odpowiedz
@nienagannytroll: Premie są uznaniowe. Jak ktoś pracuje lepiej może dostać wyższa premie i tyle. Usrednianie premi to jest patologia bo z premi się robi zwyczajnie podwyższenie pensji.
  • Odpowiedz
@OleGunar:
Teoretycznie jesteś mądrzejszy od swoich podwładnych i nawet jeśli one bystrością nie grzeszą, to Ty możesz być bardziej konstruktywny.
Wystarczyło od razu powiedzieć: okej, dostaniecie 30% premii jeśli będziecie rozładowywać towar tak samo jak mężczyźni albo cieszcie się z 20% i wykonujcie lżejsze prace.
Po #!$%@? takie gierki?

Swoją drogą to jest trochę niesprawiedliwe. Kobiety są z natury słabsze i nie mają takich predyspozycji genetycznych do dźwigania ciężarów jak mężczyźni.
  • Odpowiedz
@Mirabelia: Czyli jesteś też za tym żeby uwzględniając średnią dł. życia mężczyźni mieli szybszy wiek emerytalny niż kobiety? Taka jest natura, biologia, faceci krócej żyją. Ale tutaj pewnie będzie niekonsekwencja w twoim zdaniu.
  • Odpowiedz
Nie wiedziałem, że mamy na mirko tylu ekspertów od prawa pracy i przedsiębiorców odnoszących sukcesy - czas się edukować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OleGunar: A jak siedzą po godzinach to inna sprawa.

@retto: Ciekawy argument. Długość życia, to jednak kwestia mocno indywidualna, ale na tej samej zasadzie można w sumie napisać o sile fizycznej. Teoretyczna pani z bicepsem 100 cm będzie wszak silniejsza od chłopa o wadze 40 kg.
Mogłabym jednak dalej bronić swojej początkowej tezy, argumentami że mężczyźni trochę sami się skazują na krótszą egzystencję. Wszystko przez większą skłonność do nałogów, niezdrowego
  • Odpowiedz
@Mirabelia: Ale za to mają prawo do urlopów macierzyńskich, zasiłków typu kosiniakowe, wcześniej idą na emeryturę, lista przywilejów jest długa (co nie znaczy, że dobrze na tym wychodzą, ale bądźmy sprawiedliwi). Moim zdaniem powinni rozdzielić umowy i dać facetom wyższą stawkę godzinową przy innym zakresie obowiązków, a nie żonglować premią. Premia jest za jakość pracy w ramach określonych możliwości.
  • Odpowiedz