Wpis z mikrobloga

@Pinek: Najlepiej nie inwestuj zbyt dużo kasy. Firmy nie potrzebują zbyt dużo testerów, wolą testy jednostkowe, są tańsze i ogólnie nie pewny rynek jeśli chodzi o pracę.
Najlepiej to jakbyś czegoś nauczył się sam. Są jakieś podstawowe kursy, ćwiczenia w internecie. Radzę poszukać i się sprawdzić.
Najlepiej nie inwestuj zbyt dużo kasy. Firmy nie potrzebują zbyt dużo testerów, wolą testy jednostkowe, są tańsze i ogólnie nie pewny rynek jeśli chodzi o pracę.


@pawlo896:
Co? :D
1. Testy jednostkowe są pisane przez programistów, a nie wykonywane przez testerów.
2. tester aplikacji to zupełnie inna bajka niż tester bezpieczeństwa/pentester. Dwa oddzielne zawody, premiujące inną wiedzę i inne umiejętności. Zazębiają się tylko w niewielkim stopniu.

@Pinek:
Byłem swego czasu
@pawlo896: Dzięki, jestem już znudzony jednostkowymi, component czy idąc nawet dalej ui testami, czy to manualnymi czy automatami. A ciekawi mnie temat security mimo, ze malo jeszcze o tym wiem. Z wlasnej kieszeni nie bede inwestowal, pracodawca jest od tego. Wiem, w internecie jest pelno materialow. Ale nie chcialbym tracic czasu na wielogodzinne video szkolenia z youtube gdzie nie uzyskam wielkiej wiedzy, a szukam konkretow.
I uwierz mi, ze na security
@Pinek: @venomik: Myślałem, że chodzi bardziej o testowanie aplikajcji/gier pod względem włączam i używam, gram niż pod względem bezpieczeństwa. Zapotrzebowanie może jest ale weź pod uwagę, czy będzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepiej nie inwestuj zbyt dużo kasy. Firmy nie potrzebują zbyt dużo testerów, wolą testy jednostkowe, są tańsze i ogólnie nie pewny rynek jeśli chodzi o pracę.


@pawlo896: xD To chyba tylko jeśli chodzi o manualnych bezmyślnych klikaczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tfbeen: Zdobądź 5 lat doświadczenia w zawodzie, gdzie powstał kilka late temu na polskim rynku. :)
Chodzi mi bardziej o to, że w jak się ma w czymś doświadczenie to może lepiej założyć swoją firmę niż uczyć się nowego zawodu, który może okazać się nie pewną przyszłością. Przecież jeśli chodzi o ten zawód to firmy mogą wymagać informatyka z takimi umiejętnościami i po zawodzie, ponieważ wkleją go do zawodu informatyka lub
@pawlo896: Nie wciągną tego do innego stanowiska, ponieważ jest to zbyt szeroka dziedzina, wymagająca ogromu wiedzy. A ofert w tym jest mało ponieważ jednak nie wszędzie firmy widzą taką potrzebę (głównie chyba jakieś firmy utrzymujące systemy finansowe / banki), a w wielu podstawowe testy bezpieczeństwa wykonuje zwykły QA/tester.
@gaily: No i można powiedzieć, że potwierdziłeś moją wypowiedź. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak potrafią podciągnąć pod jedno stanowisko, czyli QA/tester. A co do większych firm to wiadomo, że potrafią wymyślić własny zawód dla danego stanowiska.
No i można powiedzieć, że potwierdziłeś moją wypowiedź. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak potrafią podciągnąć pod jedno stanowisko, czyli QA/tester. A co do większych firm to wiadomo, że potrafią wymyślić własny zawód dla danego stanowiska.


@pawlo896:
Kolejny raz gadasz głupoty oraz udowadniasz swój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Gdzie @gaily potwierdził coś takiego? Interpretujesz dziwacznie jego wypowiedź aby pasowała do Twojego zdania.

W wielu firmach/zespołach programistycznych nie
@venomik: Teraz to ja nie wiem, czy Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy ja.
Przecież napisałeś to samo co gaily i ja powyżej.
Praktycznie można powiedzieć, że przepisałeś nasze wypowiedzi.
1. Testy jednostkowe są pisane przez programistów, a nie wykonywane przez testerów.


@venomik: Zaprzeczam temu stwierdzeniu na własnym doświadczeniu. Dołączyłem do teamu jako tester (nie dev) i pisałem testy jednostkowe kiedy pokaźna część projektu była już stworzona ( ͡° ͜ʖ ͡°) hehe