Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@nama jak widzę takie coś to się we mnie krew gotuje,#!$%@? jakimi tacy ludzie muszą być #!$%@? żeby krzywdzić żywe stworzenia dla pieniążków no #!$%@?.
I jeszcze te kary są takie śmieszne
@nama: Masz sporo racji ale koloryzujesz środowisko jak większość członków :)
Temat znam dość dobrze i tak jak w każdej dziedzinie chodzi o pieniądze.
To jest priorytet w KAŻDYM związku czy stowarzyszeniu.
Cała ta ustawa to wynik tylko i wyłącznie zachłanności ludzi ze związku. Chcieli zarabiać jeszcze więcej nieudolnie starając się o monopol. Efekty widać na zdjęciach wyżej. Gdyby nie ta cała nagonka to takie hodowle byłyby marginesem ze względu na
@yahoomlody: wymieniłam wiele zastosowań, więc musiałeś wyśmiać akurat te dwa najrzadsze. Skoro Ci taki odpowiada to albo miałeś szczęście, albo nie masz wymagań względem psa. Ja mam, dlatego wybieram psa rasowego, bo wiesz co? Bo mogę i nikomu nic do tego. Ważne jest to, że ja swoim postępowaniem i swoimi wyborami nikomu krzywdy nie wyrządzę, bo jak będzie trzeba, to wydam te 2-3, a nawet więcej tysięcy, zamiast brać byle co
Spora część rasowych psiaków jest tak naprawdę bezużyteczna i kupowane są jako dodatek do torebki.

Yorki czy cała reszta podobnych ;) Po prostu moda, która za kilka lat się zmieni.


@Sad_Raven: pewnie że tak, ale jak już wybierać psa za wygląd, to i tak powinien być z dobrej hodowli - bo i to dobry pies i to produkcja fair trade.
@Sad_Raven: jak kupowałam mojego pierwszego berneńczyka, to kosztował wtedy 1000 zł - były to normalne ceny (obecnie 3 tysiące i w górę kosztują). Tylko wtedy była inna wartość pieniądza, nie wiem ile masz lat i na ile pamiętasz sytuację sprzed lat 15, ale ceny się zmieniły nie tylko w kwestii psów rasowych. Wraz ze wzrostem cen rasowców wrosły ceny z pseudo, to dosyć logiczne. A wraz z państwowym błogosławieństwem, kiedy pseudo
@nama: Pamiętam jak rok temu na WOŚP robiłaś gównoburzę że ktoś sprzedaje psa na aukcji. WOŚP cię totalnie olał i się odgrażałaś że cena jest za niska za takiego psa, a właściciel na pewno będzie zwyrodnialcem.
Dziś wrzuciłaś 3 strony w których w pierwszych zdaniach ewidentnie kłamią, psa rozmnażać i sprzedać może każdy, jeśli nie to podaj paragraf. Pies który ma rodziców danej rasy nadal należy do danej rasy mimo że
Pobierz j3sion - @nama: Pamiętam jak rok temu na WOŚP robiłaś gównoburzę że ktoś sprzedaje ps...
źródło: comment_Jmc48uJhh0ppOHw5gzQkqd2VpiTZHliU.jpg
@j3sion: idź być trolem gdzie indziej, jak dalej nie rozumiesz co nieetycznego jest w sprzedawaniu psa na licytacji i jak dalej nie rozumiesz, że nie o cenę psa chodziło, to nie mam o czym dyskutować.

Dziś wrzuciłaś 3 strony w których w pierwszych zdaniach ewidentnie kłamią, psa rozmnażać i sprzedać może każdy, jeśli nie to podaj paragraf


Art. 10a. och. zw.
Zakaz obrotu zwierzętami na targowiskach
1. Zabrania się:
1) wprowadzania
Kolejne bzdury to cudowność psów rasowych cierpiących na setki chorób właśnie ze względu na lata zabiegów tych świadomych hodowców, zwykły kundel przeżywa większość rasowców 2 razy jeśli ma taką samą opiekę.


@j3sion: poproszę badania na temat tych rewelacji. Jak takich nie masz to zamilcz.

Czyli jak kupię 2 psy rodowodowe, nigdy nie pojadę na wystawę i je spiknę ze sobą, a potem sprzedam szczeniaki to jakie przestępstwo popełniam? Dzieci tych psów
Prawda jest taka że o tych badaniach to tylko piszą na stronach, a jak podzwonisz to mało kto je robi na własną rękę. Zrobią ci jak za nie zapłacisz.


@j3sion: co za brednie człowieku wypisujesz, stałeś chociaż kiedykolwiek obok psa rasowego? Badania na określone choroby oraz testy psychiczne w przypadku niektórych ras SĄ OBOWIĄZKOWE, aby te mogły stać się psami hodowlanymi. Berneński pies pasterski nie otrzyma uprawnień hodowlanych bez wykonania prześwietlenia
@nama: czyli jak zwykle brak argumentów więc na odczepnego doucz się, tam też cię tak zgasili że aż wpis usunęłaś.

Nie chce mi się szukać teraz tego artykułu ale jak widać ty nie jesteś douczona skoro nie wiesz że psy rasowe żyją krócej. W skrócie był opis 24 najczęściej występujących u psów genetycznych mutacji, gdzie u psów rasowych 14 z nich występowało częściej o kilkadziesiąt procent. Jeśli chodzi o długowieczność to
@j3sion: dziecko, wrzuciłam Ci wycinek z ustawy - mam ci to jeszcze rozrysować bo nie rozumiesz? Brak argumentów? Napisałam ci 3 posty i już żałuję zmarnowanego czasu.

Gdzie ten artykuł? Na Interii czy Onecie? Pytam o badania, nie masz takich, to zamilcz i głoś swoje mądrości przy obiedzie niedzielnym.
@nama: było to opracowanie jakiejś jednostki badawczej po angielsku, jak znajdę w historii to ci wrzucę. Co do tego rozmnażania to jest martwy przepis. Zresztą obejść go bardzo łatwo, widzisz, celowe rozmnażanie a przypadkowe to 2 różne rzeczy. Nie ma obowiązku kastrowania psów, a populacja kundli jakoś nie maleje.

No i nadal nie odpowiedziałaś na pytanie czy jak już 2 psy rodowodowe bez pozwolenia zrobią sobie szczeniaki to te stają się
@j3sion:

Dziś wrzuciłaś 3 strony w których w pierwszych zdaniach ewidentnie kłamią, psa rozmnażać i sprzedać może każdy, jeśli nie to podaj paragraf.


Zrzucasz kłamstwo -> dostajesz paragraf -> zamiast przestać robić z siebie durnia piszesz

to jest martwy przepis


oraz

celowe rozmnażanie a przypadkowe to 2 różne rzeczy


XD kisnę z ciebie. Serio idź bo mi wstyd za ciebie.

Czekam na badania, mogą być nawet po chińsku XD
@nama: Nie miałem na myśli zmiany wartości waluty tylko bezpośredni wzrost cen po wprowadzeniu ustawy.
Przed ustawą pies bez rodowodu - 300 zł.
Chwilę później pod stowarzyszeniem te same psy już 1000 zł.

Nie wiem czy w stowarzyszeniu jest to bardziej opłacalne.
Ceny psów jednak sporo się różnią. Te ze stowarzyszeń są jednak tańsze.
A to ile kto zarabia przecież zależy od rasy i wielkości miotu.

A machloje są takie jak
Czekam na badania, mogą być nawet po chińsku XD


@nama: http://www.instituteofcaninebiology.org/blog/health-of-purebred-vs-mixed-breed-dogs-the-data
łap, na dole masz nawet przypisy. Teraz przyznaj się do błędu i przeproś za swoje kłamstwa.

Doczytałem o tej ustawie i nawet ci z ochrony zwierząt mówią że jest skierowana przeciwko takim ludziom jak w twoim poście, a nie przeciwko kowalskiemu któremu suka zaszła z jego burkiem. Czyli nadal jak mi się psy spikną i urodzą szczeniaki to mogę je
@j3sion:

przeproś za swoje kłamstwa.


jakie kłamstwa? Możesz zacytować?

Teraz czekam aż ty uklękniesz, pocałujesz w pierścień i przeprosisz mnie za swoje oszczerstwa XD

Dziś wrzuciłaś 3 strony w których w pierwszych zdaniach ewidentnie kłamią, psa rozmnażać i sprzedać może każdy


sprzedać sprzedać sprzedać SPRZEDAĆ

zyli nadal jak mi się psy spikną i urodzą szczeniaki to mogę je rozdać za friko komu chcę.


friko friko friko FRIKO

XDXDXD nie mam sił