Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków niewierzących. Jako, że ja i mój niebieski jesteśmy niewierzący zastanawiałam się nad tym czy gdybyśmy mieli kiedyś brać ślub to kościelny czy tylko cywilny. Jak to różowa, marzę o jakiejś ceremonii, być w pięknej białej sukni, pobawić się z bliskimi. Zastanawia mnie czy sam cywilny wyklucza ubranie się w białą suknię i wesele, piękną ceremonię do zapamiętania na całe życie? Nie mówię o jakiejś wielkiej imprezie, ale takiej z najbliższymi. Nie bardzo wiem czy można by to pogodzić. Wbić do sądu na sam cywilny w białej sukni? xD
Ja nawet bierzmowania nie mam i nie bardzo widzi mi się podlizywanie się facetowi w sukience i jakieś kościelne nauki przedmałżeńskie.

Stąd moje pytanie w ankiecie.

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #slub #gimboateizm #ateizm #kosciol #religia

Jaki brałeś/aś ślub?

  • Kościelny, choć oboje jesteśmy niewierzący 4.7% (66)
  • Kościelny, jesteśmy oboje wierzący 12.3% (174)
  • Kościelny, jedna osoba jest niewierząca 7.6% (108)
  • Tylko cywilny, choć jedna osoba jest wierząca 3.7% (53)
  • Tylko cywilny, choć oboje jesteśmy wierzący 2.2% (31)
  • Tylko cywilny, oboje jesteśmy niewierzący 16.1% (228)
  • Nie brałem/am ślubu (jeszcze lub nie zamierzam) 53.3% (754)

Oddanych głosów: 1414

  • 171
@NoNameeDD: Mi bardziej chodzi stricte o jednostke, anizeli presje spoleczna. Jesli jestem niewierzacy, to jestem niewierzacy. Nie obchodze swiat, nie chodze do kosciola. Proste jak #!$%@?, no nie? Bardziej zalosnego wytlumaczenia nie znam. "No obchodze, bo rodzina wiesz, ale ja sam z siebie to nie"
1. Cywilny to Wasza sprawa jal go zrobicie. Moze byc wesele po cywilnym.
2. Do slubu koscielnego musisz miec bierzmowanie.
3. Skoro jestescie niewierzacy to po co Wam koscielny? Ja tez jestem niewierzacy i przysiega pod obrazkiem jest dla mnie tak samo wazna jak jakakolwiek inna chociazby pod monopolowym.
Podsumowujac mozecie wziac cywilny i wyprawic sobie wesele w bialej sukni itp i zlozyc przysiegi napisane przez siebie. Jak marzy Ci sie isc
@lady_katarina: Ślub cywilny możecie wziąć gdziekolwiek, tzn. możecie sobie np. nad jeziorem walnąć pełną oprawę, z kwiatami, herubinami z pisiorami na wierzchu, pełną orkiestrą i na co tylko was stać. Panna młoda może wtedy przyjść w czym tylko chce. Impreza może być na 200 osób, połączona od razu z cateringiem i weselem. To nie musi być urząd stanu cywilnego. Byle nie był to strych czy brudna piwnica.
@lady_katarina: oboje jesteśmy wierzący/niepraktykujący. Ślub tylko i wyłącznie cywilny, suknia taka jaka mi się spodoba, bez żadnego hurr durr jak na cywilny to tylko krótka i nie biała [chociaż i tak wolę krótkie ( ͡º ͜ʖ͡º)]. Nie widzę siebie paplającej przez mikrofon na cały kościół, dającej księdzu w łapę, uczęszczającej na jakieś z dupy szopki i inne nauki przedmałżeńskie, chyba bym zgniła z zażenowania. Ceremonia sreremonia.
@Tomm16: A ile biorących ślub kościelny par uważa że w tej chwili gdy ten pan w dziwnej sukience coś wypowiada i owija im ręce szalikiem to w rzeczywistości sam Bóg ich łączy i błogosławi? Nikt tego nie sprawdzi ale ja bym obstawiał że <90%. Oj chyba przesadziłem...jak połowa to będzie dobrze (t.j. źle bo im mniej tym lepiej)
@SRD-4: Nie umiesz chyba czytać ze zrozumieniem ale ona pytała czy możliwa jest tradycyjna ceremonia bez kościelnego czy trzeba koscielny a teraz przeczytaj komentarze i spytaj siebie czy są adekwatną odpowiedzią....