Wpis z mikrobloga

Po 5,5roku jeżdżenia starą ale jarą A6 c5 ( swoją drogą jeszcze u mnie ) przyszedł czas na coś młodszego. Mianowicie A4 b8 z 2009r. I 135kkm na blacie, silnik 1.8 Tfsi benzyna. Autko prezentuje się pięknie, środek fajnie doposażony, jest to mój drugi samochód, poprzednią kupiłem sobie na 18 urodziny z silnikiem 2.8 v6 i napędem quattro, napęd świetny, ale dopłacanie za niego cały rok raczej nie jest zbyt logiczne, i przydaje się głównie w deszczu, chociaż za kierownicą czułem się pewniej. Teraz na 23 urodziny sobie zrobiłem prezent. Obydwa samochody dzieli 11lat różnicy, i oto co się zmieniło, w starej co ma 360kkm przebiegu nic nie trzeszczy plastiki naciskasz przekręcasz i nic, w nowej jest twardy i go słychać przy naciskaniu, podczas jazdy trzeszczy w nowej roleta tylna ale to pierdoła do poprawienia. W starej cisza. Więc jakość na korzyść starej.
Silniki Tfsi biorą olej. Moja około 200ml na 1000km wiec w normie, ale osadza się nagar na zaworach itp. Stara bierze 50ml na 1000km, a to temu bo ma drobną nieszczelność pod silnikiem. Nagłośnienie w starej wszystko oryginalne nie żadne bose itp gra czyściej, lepszy bass, nowa bardzo płytko. No i wydaje mi się, że wizualnie szybko się zestarzeje teraz wyglada super ale co będzie za 3-4 lata? Będzie bardziej pospolita, a stara nadal mi się podoba. Co nie zmienia faktu, że cieszę się jak dziecko! Może nie tak jak kiedyś przy pierwszym samochodzie, ale nie mogę się napatrzeć. Kierując czuję się, jak w komputerze, i wydaje mi się ze śnię, skoro kiedyś mogłem tylko pomarzyć o takim samochodzie, a dzisiaj jest już mój. Miałem kupić giuliette ale wnętrza audi nic nie pobije. Zdjęcia porównawcze również w komentarzu.
#chwalesie #pokazauto #carboners #motoryzacja #samochody #audi #a4 #a6 #quattro
Pobierz MarioMAX - Po 5,5roku jeżdżenia starą ale jarą A6 c5 ( swoją drogą jeszcze u mnie ) p...
źródło: comment_UwTghHI1e6vmE9uzkEByAMk79u7x96Ms.jpg
  • 127
@Reginald911: PlastiDip zrobiony tez tak grill i tylna blenda
@Cavaron: Akurat nie ma ładnego weluru w A6 c5 i tez w tym aucie brałbym skore, No i ten zapach ;-) a4 już ładne welury były. Ja średnio za nią przepadałem. Jest niepraktyczna, jedyna zaleta że się nie brudzi.
@Triplesix: Bardziej mi się podoba kombi od sedana, akurat w tych A4 b8 praktycznego zastosowania nie ma
@geuze: 15k to ja zrobiłem jeżdżąc niecałe 8 miesięcy do roboty po 50km dziennie i na uczelnię, no i jeden wypad w góry. Clio 1.2 here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W Niemcowni mają na tyle rozwiniętą komunikację publiczną, że jeśli ktoś nie mieszka na wiosce (to wtedy i tak raczej diesla kupuje) lub nie jest emerytem, to takie przebiegi są średnio realne.
@MarioMAX: z jednej strony cie rozumiem, bo sam mam 19 lat i mam auto o ktorym moga pomarzyc niektorzy po 30-stce a tylko dlatego, ze szybko wzialem sie do roboty, nawet do takiej najprostrzej, byle by dorobic i mam to, czego chcialem. ale z drugiej strony nie rozumiem, czemu wziales najgorszy silnik jaki tylko moze byc? tfsi jebią sie jak sasha grey i mowie ci to z czystym sumieniem, bo do
@maciekawski:
@geuze: w DE na wiosce wcale nie tak dużo ludzi kupuje diesla, bo podatek jest dużo większy- dla przykładu ja za benzynę 2.0 płacę coś ok. 110 euro, to samo auto w dieslu kosztowałoby 3x tyle- różnica w paliwie to ok. 20 centów na litrze - diesel palący około 6.5l/100 w porównaniu do benzyny palącej 2l więcej zaoszczędzi 3.9 eur na 100 km na paliwie, ale różnica w podatku
@Triplesix: cooo? ja za 2.0 diesla zapłaciłem tylko 190 euro podatku. Cena ropy obecnie to srednio 1,06 gdy benzyna normalna 95 (nie e10) to prawie 1,30 a nawet do 1,35 dochodzi za dnia no ale pozostanmy przy 20 centach roznicy. Skoro diesel pali srednio 6,5 to wezmy powiedzmy 7 litrow bardziej realna mieszanka i zostanmy przy 9 litrach benzyniaka. 20 centów na litrze, to tankujemy moje auto, 63 litry x 1,06
@Triplesix: 24 lata here, 3 ostatnie auta same kombi, nie z braku kasy na inną wersję (zresztą w salonie do kombi była największa dopłata). tak, kombi jest praktyczne i może się podobać. wrzucisz pralkę, piec basowy czy bagaże na wakacje i to bez składania kanapy ani pakowania powyżej poziomu tylnej szyby ;)
@MarioMAX:

wnętrza audi nic nie pobije.

Pytanie serio, bez napinki:
Co według ciebie jest wyjątkowe i dobre we wnętrzach audi? Ja uważam je za ergonomiczne ale nudne do granic możliwości, bez żadnego polotu. Ciekawy jestem twojego zdania. :)
Silniki Tfsi biorą olej. Moja około 200ml na 1000km wiec w normie, ale osadza się nagar na zaworach itp.


@MarioMAX: I będzie brał więcej, jeśli ma wadę (a raczej na pewno ma). Przygotuj się na wydatek rzędu 7-8 tys złotych za naprawę tego - sam przez to przechodzę.