Wpis z mikrobloga

Po 5,5roku jeżdżenia starą ale jarą A6 c5 ( swoją drogą jeszcze u mnie ) przyszedł czas na coś młodszego. Mianowicie A4 b8 z 2009r. I 135kkm na blacie, silnik 1.8 Tfsi benzyna. Autko prezentuje się pięknie, środek fajnie doposażony, jest to mój drugi samochód, poprzednią kupiłem sobie na 18 urodziny z silnikiem 2.8 v6 i napędem quattro, napęd świetny, ale dopłacanie za niego cały rok raczej nie jest zbyt logiczne, i przydaje się głównie w deszczu, chociaż za kierownicą czułem się pewniej. Teraz na 23 urodziny sobie zrobiłem prezent. Obydwa samochody dzieli 11lat różnicy, i oto co się zmieniło, w starej co ma 360kkm przebiegu nic nie trzeszczy plastiki naciskasz przekręcasz i nic, w nowej jest twardy i go słychać przy naciskaniu, podczas jazdy trzeszczy w nowej roleta tylna ale to pierdoła do poprawienia. W starej cisza. Więc jakość na korzyść starej.
Silniki Tfsi biorą olej. Moja około 200ml na 1000km wiec w normie, ale osadza się nagar na zaworach itp. Stara bierze 50ml na 1000km, a to temu bo ma drobną nieszczelność pod silnikiem. Nagłośnienie w starej wszystko oryginalne nie żadne bose itp gra czyściej, lepszy bass, nowa bardzo płytko. No i wydaje mi się, że wizualnie szybko się zestarzeje teraz wyglada super ale co będzie za 3-4 lata? Będzie bardziej pospolita, a stara nadal mi się podoba. Co nie zmienia faktu, że cieszę się jak dziecko! Może nie tak jak kiedyś przy pierwszym samochodzie, ale nie mogę się napatrzeć. Kierując czuję się, jak w komputerze, i wydaje mi się ze śnię, skoro kiedyś mogłem tylko pomarzyć o takim samochodzie, a dzisiaj jest już mój. Miałem kupić giuliette ale wnętrza audi nic nie pobije. Zdjęcia porównawcze również w komentarzu.
#chwalesie #pokazauto #carboners #motoryzacja #samochody #audi #a4 #a6 #quattro
MarioMAX - Po 5,5roku jeżdżenia starą ale jarą A6 c5 ( swoją drogą jeszcze u mnie ) p...

źródło: comment_UwTghHI1e6vmE9uzkEByAMk79u7x96Ms.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@Dusha: tez mam b8 i to jeszcze w dieslu, rok temu w chwili zakupu miała 124000km - oryginalnie. Znam historie samochodu od samego początku więc to możliwe. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rzadko spotykane, ale nie niemożliwe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 14
@Dusha: @Szreku: @esk0: książka serwisowa do 2013r. Prowadzona wtedy w Niemczech miał przebieg 79kkm i dekodując VIN taki został ostatni przebieg zarejestrowany w ASO, na historiapojazdow.gov.pl przebieg od 2013 do teraz ładnie szedł aż do 128kkm, ponadto podniesione auto do góry i oryginalne jeszcze nie ruszane wahacze sprężyny i amorki, oryginalne przeguby i półosie z datami produkcji na 2008rok akurat. Na stacji diagnostycznej wszystkie amorki ponad
  • Odpowiedz
  • 12
@#!$%@?: pracowałem na czarno, miałem trochę wiedzy już z technikum, i na dobre mi to wyszło bo nigdzie bym się tylu rzeczy nie nauczył co w pracy, a pracowałem w zawodzie wyuczonym, pieniądze były dobre jak na nastolatka
  • Odpowiedz
  • 3
@murgal: A więc jak obecnie sprawdzić przebieg, aby był realny ?
Tutaj na zdjęciu troszkę wygląda to gorzej niż w rzeczywistości. Stosowałem jeszcze sposób szacowania przebiegu w takich autach dzięki poradnikowi z YouTube i wyszedł całkiem zbliżony, OK 150kkm z obliczeń czasu jazdy i średniej prędkości itp. Na dodatek wydaje mi się że wiele wynika tez od kierowcy, w A6 c5 takie same akcje działy się z jasno szarymi kierownicami
  • Odpowiedz
@MarioMAX: Tfsi, co sugeruje że auto że było prywatnie używane, 118 K jak najbardziej realne. Z tym napędem to się nie zgodzę, u nas w kraju gdzie przez 3/4 roku często jest mokro quattro się przydaje, a przy oblodzonych podjazdach ratuje dupę. No chyba że się z Mazowsza nie ruszasz.
  • Odpowiedz