Wpis z mikrobloga

Mircy - ktos bylby zainteresowany tym, jak wyglada swiat nielegalnych imprez (rave'ow) w UK od srodka?

Doswiadczylem tego jako uczestnik, wspolorganizator i DJ wiec temat ogarniam dosc dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na AMA to sie raczej nie nadaje ale jak ktos zauwazy ten post i chcialby sie czegos dowiedziec - chetnie cos opowiem.

#uk #londyn #muzyka #muzykaelektroniczna #narkotykizawszespoko #techno #psytrance
  • 104
@canto: tak, tutaj chodzi bardziej o forme imprezy a nie o konkretny gatunek muzyki (choc wywodzi sie to wlasnie od tego)

@D3v0: niestety ostatnio zanim udalo nam sie rozkrecic impreze, na miejsce zajechalo 7 furgonetek policyjnych z 50+ policjantami ubranymi jak do gaszenia protestow. Udalo nam sie odwolac impreze zanim wiekszosc ludzi sie pojawila. Niestety ponieslimy spore straty finansowe ale nie poddajemy sie.

@ashmedai: Hackney to dobra lokalizacja -
to na rave jest #techno?


@canto: Rave obejmuje wszystkie podziemne gatunki elektronicznej muzyki tanecznej. Techno jest jednym z jej najstarszych nurtów, tak samo jak House. Oczywiście nie wliczamu tu tego chłamu z dużych Labeli, który można w radiu usłyszeć.

@Demon_Opalenizny: Jaki jest w tej chwili przekrój gatunków puszczanych w tej chwili na brytyjskiej scenie Rave? Od czasu do czasu coraz częściej trafiam na produkcje nawiązujące to brzmień z wczesnych
@DeafSilence: to moze zwyczajnie zle trafiles. Kazdy czyms sie wspomaga, szczesliwie rzadko mocno alkoholem przez co na przestrzeni 17 takich imprez byly tylko dwa incydenty. Jeden to oczywiscie #!$%@? sebix z Polski bijacy dziewczyny, drugi to pijani wlosi - bojka miedzy znajomymi. Fakt, ze impreza jest platna £15 odsiewa ten najgorszy element. A przekroj uczestnikow jest ogromny. Sam zarzadzam firma zajmujaca sie klimatyzacja, sa bankierzy z city, studenci, budowlancy, artysci. Jezeli
źródło: comment_AD3LbSfuuHCbcQvv98psUHoIUsyqRU7z.jpg
@sero666: https://soundcloud.com/warm-up-london/gabriel-ananda-live-warm-up-london-071016
akurat Gabriel nie gral u nas na nielegalu, tylko na normalnej imprezie rowniez przez nas organizowanej w normalnym klubie ale ten set idealnie oddaje klimat tych imprez.

@DSM51: Dokladnie. Nie lubimy takich sytuacji, wolimy wejsc i wyjsc nie zostawiajac po sobie zadnego sladu. Czasem jednak zdarzaja sie takie sytuacje i wtedy probujemy sie dogadac. Czasami nie jest to mozliwe i wtedy uciekamy sie do bledow w prawie.
@Demon_Opalenizny: słyszałem, że w UK tego typu imprezy są mega :D Sam teraz od czasu do czasu szukam tego typu zabaw w Polsce, jednak tych legalnych bo o nielegalnych szczerze nie mam pojęcia. Ale to jest zupełnie inna zabawa niż w zwykłych klubach gdzie wszyscy po alkoholu, tłok, ścisk, nerwy, pełno zadumanych w sobie osób.
Na takich imprezach dopiero czuć co to zabawa i taniec. Powodzenia życzę i miłej zabawy :D
@Demon_Opalenizny: W Polsce też coraz ciekawiej się dzieje pod tym względem, szczególnie jeżeli chodzi o scenę techno ( ͡ ͜ʖ ͡) Legalnych imprez z bookingami producentów/dji światowej klasy co tydzień do wyboru do koloru, sporo też typowych raveów w opuszczonych lokalizacjach. Choć trochę zaczyna mnie przerażać powszechność stosowania mocniejszych używek i to w jaki sposób ludzie się z tym obnoszą. Z ciekawości, w jakiej formie grasz,
@cdwdj jak mieszkasz w Londynie to dawaj znać :)

@japco123 nie wiem jak wygląda sprawa z polską policją w momencie interwencji, wątpię żeby dało się z nimi dogadać.
A mixuje live, bez jakichś szczególnych czarów - dopiero zaczynam ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Demon_Opalenizny: Akurat mieszkam we Wrocławiu ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale zbieram się od jakiegoś czasu na wycieczkę do Londynu w tym celu i teraz już wiem, do kogo się zgłosić, więc może jakoś w lutym... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kocham klimat takich imprez. Nigdy nie byłem, ale wyobrażam sobie to tak, że każdy jest w swoim świecie i nie myśli o przyziemnych sprawach.
@Demon_Opalenizny: od prawie 10 lat siedze w temacie. Bywalem na rejwach w calej Polsce (drawtek, centertekk, masa innych lokalnych free party). Teraz od dluzszego czasu siedze w UK i jestem ciekaw czy moglbys porownac scene rave w UK z ta w polsce? Bywam czesto na junglowych imprezach tutaj na wyspach, ale brakuje mi jednak tego klimatu nielegalnego Rave`u. Jak sie promujecie? Czy tak samo jak w polsce mapki z mmiejscem imprezy
@Demon_Opalenizny napisz proszę na jakim setupie grasz, bardzo mnie interesuje czy ostatnimi czasy jakieś gatunki wróciły u was do łask? Zauważam w pl powrót do hardcorow, dwa razy na miesiąc jest też jakiś schronu. Szkoda że niektore ekipy nie idą do przodu i grają rootsy i tekno na przemian.

Daj link jak masz soundcloud lub mix.