Wpis z mikrobloga

Hej psiarze błagam was i proszę trzymajcie swoje psy albo chociaż je dobrze wychowajcie bo człowiek który nie lubi jak wasz pies biegnie rozpędzony w jego stronę nie może spokojnie przejść przez park. Wyobraźcie sobie też ze wiele osób psów się boi i wasze "on nie gryzie" jeszcze bardziej #!$%@?. Obecnie takie osoby nie mają szans pobiegać sobie po parku na luzie . Ja osobiście zaczynam biegać z gazem i juz się nie mogę doczekać kiedy użyje go na twoim glupim psie. #psy #bieganie #gorzkiezale #zalesie
  • 213
@grucki: Ogólnie kocham psy, jak wychodzimy z niebieskim na spacer to się wkurzamy, że większość psów jest zajęta węszeniem zamiast witaniem się z nami ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co nie zmienia faktu, że jak leci pies i nie okazuje oczywistych pokojowych znaków to mam pełne gacie i staję jak wryta.
@vieniasn: ok, a jeśli ktoś poczuje się zagrożony, mimo że masz psa na smyczy a on sam ma kaganiec np. poluzowałeś smycz bo drapałeś się po nosie a pies uderzył kogoś boleśnie kagańcem lub ubrudził, a ten w samoobronie potraktuje go z buta, to miał prawo to zrobić, czy nie?

Mi chodzi o to, żeby trochę poznać psie zachowania, bo to że pies biegnie z rozdziawionym pyskiem, nie znaczy że chce
@UndaMarina: pamietam ze pisalas ze nie rozumiesz ludzi ktorzy przekraczają predkosc i ty zawsze jezdzisz 50 a debile #!$%@?ą i ze powinno sie zrobic porzadek. Wiec prawo ma byc przestrzegane tylko tam gdzie tobie pasuje? Nie znam sie wogole na rasach psow ale wychodząc w publiczne miejsce masz dopilnować by twoj pies nie mial fizycznego kontaktu z czlowiekiem ktory sobie tego nie zyczy. Ja widząc duzego psa nie widze rasy i
@UndaMarina:
pies uderzył kogoś boleśnie kagańcem lub ubrudził, a ten w samoobronie potraktuje go z buta, to miał prawo to zrobić, czy nie?

Z tym potraktowaniem z buta już nie przesadzajmy, to są skrajne przypadki. Jednak jeśli pies naprawdę atakował to uważam, że ktoś mógł się bronić tak jak chciał. Twoim obowiązkiem jest dopilnowanie psa, żeby nikomu nic nie zrobił.