Wpis z mikrobloga

Jakie filmy/seriale wojenne polecacie? Nie chce jakiegos typowego amerykanskiego patosu, gdzie alianci pra do przodu, niczym niezniszczalne roboty, majac aimbota. Chce cos w miare realistycznego z fajna fabula. Do tej pory ogladalem na zachodzie bez zmian, wrog u bram, 1917, listy z iwo jimy, cienka czerwona linie, kompanie braci, beneath 60 hill, najmniej podobal mi sie 1917 przez wlasnie taki aliancki patos, aczkolwiek byl zjadliwy. cienka czerwona linia tez byla zjadliwa, preferowalbym jednak filmy, w ktorych jest wieksze zzycie z bohaterami, jakies propozycje?
tylko 1 i 2 wś
#filmy #seriale #netflix #wojna
  • 85
  • 0
@PokemonowyRambo: no wlasnie o tym dziele slyszalem juz dawno, ale kiedy zaczalem czytac opinie, to pojawilo sie duzo glosow, ze to wlasnie typowy, amerykanski patos;/ a nie chce filmow, gdzie amerykance biegna prosto pod ogien ckm'u, jak bohaterzy, odrzucajac przy okazji granaty nogami;/
i swoja droga, najbardziej preferowalbym miejsce akcji w europie, pacyfik jakos srednio mnie pociaga
  • 1
moze "pacyfik"


@Grubyzaur: pozniej go ogarne, widze ze to jest od tworcow band of brothers, wiec moze mi siadzie, mimo ze akcja dzieje sie na pacyfiku

@PokemonowyRambo: no ja nie lubie takich filmow jednostronnych, gdzie jedna strona jest windowana i przedstawiana jako niezniszczalni bohaterowie, czy filmow, gdzie malo co jest autentyczne itd. a niestety, jest duzo takich amerykanskich filmow, o U-571 slyszalem, ale czytalem opinie, ze Das Boot jest o