Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
  • Odpowiedz
Dlaczego sądzicie, że ich nie złapią. Jest konto, do kogoś musi należeć. Jak będzie dochodzenie, Bank podzieli się informacją, dalej to już z górki, nawet jeśli konto jest na słupa.
Kogoś będą szukać, kogoś znajdą. Nawet jeżeli konto jest puste, sąd nakaże naprawę poczynionej szkody w całości. Potem komornik i tak dalej.
Zawsze można sprzedać dług firmie windykacyjnej.... Jakiś Kruk albo koledzy zza wschodniej granicy.
  • Odpowiedz
@gobogg: Słupowi nic nie zrobią, bo jest niewypłacalny. To mogła być kradzież danych osobowych. Wtedy nic nie zrobią Sprzedać dług może wierzyciel, a tych jest wielu. Dług sprzedaje się za grosze - np. 1/10 wartości.
  • Odpowiedz
No dlatego sprawa jest otwarta. To zalezy jak dobrze zorganizowany jest proceder. Czas pokaże. Na razie czekam.
  • Odpowiedz
Wszystko sie zgadza, lecz tacy oszuści na takim właśnie zachowaniu żeruja. Bo się "frajerowi" nie chce zgłaszać, inny też machnie ręką bo strata niewielka, bo sprawy długo trwają. Uważam, że niezaleznie od tego, jaka jest szansa odzyskania pieniędzy, należy temat drążyć do skutku. Dla zasady. Dla włanego ego, aby mieć pewność, że zrobiło sie wszystko co można. Dopiero po wyczerpaniu każdej możliwości z czystym sumieniem się poddać. Złodziej był lepszy a ja
  • Odpowiedz
@gobogg: Frajer chce zgłosić, ale oszuści żerują na nieróbstwie policji. Na policji na dzień dobry mi powiedziano: "czy nie za często tu jestem?"; że sam jestem sobie winny; że trzeba było kupić w sklepie stacjonarnym; ze nie mogą przyjąć zgłoszenia bo za mało czasu minęło. Policja robi wszystko, żeby nic nie robić.
  • Odpowiedz
Witam!Z tym sklepem ni pies nie ma kontaktu zamówiłem u nich pralkę.Teraz już widzę że towaru nie będzie.Korzystając z chwili trzeba jechać na komisariat.
  • Odpowiedz
Nie mam kontaktu oprócz jednego maila typowego na który dostałem odpowiedź. Nic nie znaczącego.

Nie wiem co Ci poradzić. Na razie sam czekam, potem po prostu zgłoszę na policji i ustalę z prawnikiem dalszy plan działań.
  • Odpowiedz
x-store-info: SmXCjkY1Un5L3qlTmewTw2528Vzv4BD33C+3BRy+tVZtl8MUNkQ3rceNwXNTJPYO2b9Q/t2f0klEBrSrwZUlE5TQz2zR6pJWxOXjMeYbXz8HBPIrYkKjvCw6EYYLGIQL6w24T4GkiY8=
Authentication-Results: hotmail.com; spf=pass (sender IP is 208.91.199.217) smtp.mailfrom=zamowienia@electrocenter.net; dkim=pass header.d=electrocenter.net; x-hmca=pass header.id=zamowienia@electrocenter.net
X-SID-PRA: zamowienia@electrocenter.net
X-AUTH-Result: PASS
X-SID-Result: PASS
X-Message-Status: n:n
  • Odpowiedz
Zależy czy wyślesz przez program pocztowy czy z webmaila. Gmail nie pokazuje IP nadawcy, jeśli się wysyła z webmaila, ale webmail WP.PL podaje IP nadawcy. Kiedy wysyłam programem pocztowym z gmaila, to program pocztowy dokleja w nagłówku zewnętrzne i wewnętrzne IP. Tak jak tutaj: Received: from 172.16.214.62 (unknown [199.79.62.242])
  • Odpowiedz
No to wygląda to na dobrze zorganizowany proceder. Sławomir Więczkowski to też pewnie słup.

Ciekawe na jakie dane założone jest konto bankowe na które spływają pieniądze.
  • Odpowiedz