Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Postępowanie rozpoczęte 8 czerwca br. Na policję zgłosiłem po upływie 6 tygodni od wpłaty należności. Mamy na to rok.
Sledztwo jeszcze trwa, ale zgłaszają się inni poszkodowani. To obowiązek policji, nie ma co się bać. Wystarczy złozyć doniesienie które muszą przyjąć. To, że im się nie chce rozumiem, kupa biurokracji, toną w papierach zamiast działać od razu. Pierwszy raz poszedłem do Komendy na dzielnicy, powiedzieli mi, żebym wydrukował całą korespondencję i walił
  • Odpowiedz
Nie wiem, tak mi powiedzieli. Może specyfika oszustwa. Art. 186 jest dość szeroki.
Cytuję co mam w piśmie:
"Na podstawie art. 305 par.4 kpk zawiadamiam, że w sprawie o doprowadzenie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w dniu ... do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (tu moje dane) w kwocie strat 318zł przy sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego.. (tu nazwa) o nr. zamówienia 1521 ...(tu nazwa towaru) poprzez wprowadzenie w błąd co do możliwości i
  • Odpowiedz
z góry odradzam , złożyłem zamówienie na telewizor dnia 13.06.2016r. przy czym jak składałem zamówienie to towar był dostępny no i jak wpłaciłem kasę przez system tpay to po 2 dniach wogóle nie dostałem od nich nic zero odpowiedzi po czym po 2 dniach dzwoniłem to facet powiedział że musze czekać 10 dni roboczych poczekałem z tydzień , no i zadzwoniłem znowu to powiedział mi ze 2 dni na zrealizowanie zamówienia no
  • Odpowiedz
@wysylacz: niestety, podejrzanie to wyglada. Zglosze na policje i pozew cywilny gdy minie regulaminowy czas dostawy.

To że dzialalnosc byla zamykana i otwierana to nie problem. Dane z CEIDG sa dla sadów i sluzb mundurowych dostepne nawet archiwalne. Po za tym, już zarchiwizowałem wszystko co się dało.
  • Odpowiedz
Nie ma co się szczypać. Zgłaszać na policję kto tylko czuje się oszukany. Im więcej zgłoszeń tym szybciej dorwą się gościowi do d..y. Panowie i Panie, przeanalizujcie:
- brak sklepu pod wskazanym adresem,
- inny adres po NIPie (gen. Hallera w Gdańsku, ktoś z tubylców mógłby sprawdzić co tam jest, wg. Googli jakiś park)
- brak KRS
- na fakturze brak w/w danych (wymagane ustawowo)
- brak lub utrudniony kontakt
  • Odpowiedz
ja własnie wysyłałem priorytetem poleconym listem z potwierdzeniem odbioru to przy traugutta mi wraca do domu a ten drugi adres tego hallera w gdańsku to jest awizo ? no ciekawe co dalej no i powiedzcie mi jedno a jak mi nie odbierze mimo iż tam w liście jest odstąpienie od umowy to od kiedy to sie liczy ? od daty wysłania listu i po 14 dniach moge isc na policje ?
  • Odpowiedz
Zamówiłem sobie obudowę za ~150zł w środę (15.06), jak na razie minęło 11 dni (7 roboczych).
Poczekam jeszcze te 3-4 dni robocze. Towaru, zmiany statusu z "Płatność zaakceptowana" nie otrzymam, a wtedy wyślę do nich email z żądaniem zwrotu pieniędzy.
Może nie ma co się martwić na zapas. Cóż, zobaczymy.
  • Odpowiedz
@mar1255: Nie. 14 dni liczy się od doręczenia, względnie od wydania decyzji o zwrocie pocztowym. Jeśli list nie jest odebrany, to cała procedura trwa ok. 1+7+7+14+3 = 32dni
  • Odpowiedz
każe ci czekać 10 dni roboczych a potem na zrealizowanie jeszcze 2 dni robocze a my jako klienci mam 14 dni od odstąpienia od umowy kalendarzowych nie roboczych a ja po tygodniu napisałem ale uwaga nie możecie dawać na emaila wypowiedzenie ponieważ ja dzwoniłem do prawnika i musi to byc wysłane listem poleconym priorytetowym z potwierdzeniem odbioru jak byś zgłaszał ja np. dalem na emaila ale i tez wysłałem żeby bardziej sie
  • Odpowiedz
@wysylacz: może. Jeżeli prawnik odradzi to zrezygnuje. Ale tu też nie chodzi o pieniądze. Stać mnie żeby ich pościgać dla samego obywatelskiego obowiązku.
  • Odpowiedz