Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
Kupiłem 18.06. lustrzankę cyfrową. Status zamówienia: płatność zaakceptowana. Telefon kontaktowy nie działa, na maile nie odpowiadają. Wg regulaminu czas realizacji to średnio 10 dni roboczych, a maksymalnie do 27 dni. Zobaczymy co dalej...
Także zakupiłem tam jedną rzecz o wartości około 250 zł. Zamówienie złożyłem 13 czerwca, chciałem poczekać nawet te 27 dni roboczych, gdyż rzecz(konkretny model zegarka) praktycznie niedostępna u nas w Polsce. Jednakże z tego co zauważyłem - szkoda czasu. Ustawa o prawach konsumenta z 2014 r. expressis verbis nie reguluje odstąpienia od umowy przed wysyłką towaru, jednakże tutaj wyjaśniając tę kwestię prawną należy wywnioskować a maiori ad minus, że jeżeli odstąpienie od
Ja też ponad tydzień temu zamawiałem w tym sklepie towar za ponad tysiaka, zapłaciłem tpayem. Po kilku dniach zacząłem się martwić, bo po paczce ani śladu, wtedy zobaczyłem po raz pierwszy ten wpis. Nieźle się wystraszyłem i jako że mieszkam w Gdańsku próbowałem sprawę załatwić na miejscu. Podjechałem na wyżej podany przez was adres na traugutta, jak się okazało jest to mieszkanie właściciela, pogadałem z nim chwilę i jak się okazało obydwa
Zamówiłam w weekend zegarek tam, po komentarzach się wystraszyłam i napisałam do nich na wszystkie trzy maile, że rezygnuję z zamówienia (robiłam przelew, próbowałam nawet cofnąć w banku, ale nie dało rady). Dziś ok 8 dostałam od nich maila, że oddadzą pieniądze, po czym o 11 już je miałam na koncie. Nie wiem, czy jestem szczęściarą, że mi oddali, czy może niesłusznie został ten sklep osądzony. Przekonamy się w najbliższym czasie.... BTW
Też już dostałem z zamówienia@ . Odpowiedź o 10 dniach roboczych.

No nic, poczekam. Może rzeczywiście to nie ściema. W sumie nie wiele to zmienia w procedurach.
@mis_rys: Ja zamów[lam zegarek 18.06.2016... dz[s tam dzwon[łam [ odebral Pan, poprosił o numer zamowienia , potwierdził wpływ pieniedzy i kazał czekać 10 dni. A ja dopiero dziś zauważyłam forum...C[ekawe opinie :/
@wysylacz: Jakieś herezje opowiadasz.
Ja załatwiłem sprawę bez problemu. Miałem przykre doświadczenie z innym wirtualnym sklepem. Gdy zorientowałem się, że to wałek, poszedłem na Policję i zgłosiłem oszustwo internetowe. Śledczy spisał zeznanie, wziął wydruki z maili i powiedział, że sprawę będzie prowadziło PG. Po jakimś tygodniu zadzwonili z PG czy aktualne, bo może coś się zmieniło, oddali kasę lub przyszedł towar. Po moim potwierdzeniu, po dwóch dniach dostałem pismo o wszczęciu
@gobogg: 2,5 godziny byłem na policji i nie chcieli przyjąć zgłoszenia. Po jakim czasie od zapłaty zgłosiłeś sprawę na policję? Mnie kazano odczekać 2 tygodnie, bo tydzień to za krótko, żeby ukryć łup z przestępstwa.
Byłeś na policji może parę lat temu, ale policja coraz bardziej unika przyjmowania zgłoszeń - bo to dodatkowa praca i koszty.