Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
@MichQ30: napisać możesz - na wszystkie trzy adresy e mail (pewnie jeszcze aktywne) wysłać poczta na oba adresy firmy (polecony ze zwrotka), ale co chcesz tym osiągnąć, co Ci to da?
@kasia--: Oszuści pozornie oferując nam sprzedaż towaru, działają podstępnie mając na celu niekorzystne rozporządzenie przez nas mieniem w wyniku naszego działania pod wpływem błędu, czyli realizują przesłanki określone w art. 286 § 1 Kodeksu karnego. W sytuacji, gdy zamawiamy towar, dokonując przy tym adekwatnego przelewu na podany numer konta bankowego, a sprzedawca nie wywiązuje się ze złożonych obietnic, nie można się z nim skontaktować, a jego ogłoszenie znika z portalu aukcyjnego,
Teraz jak ruszy sprawa (a skoro serwer wyłączony, to już chyba ruszyła), to Policja sama będzie się zgłaszała do poszkodowanych, którzy nawet nie zrobili zgłoszenia.
@otto69: Złożyłem dzisiaj zawiadomienie do Prokuratury. 21 czerwca byłem na Policji, ale że się robić nie chciało, to mnie spławili. Nigdy więcej zgłoszeń na Policję, a tym bardziej ustnych (a tym samym osiągnęli swój cel)
ja mam tylko płatność z tpay.com no i oczywiście potwierdzenie przelewu z mbank. nie dostałam żadnej faktury, żadnej wiadomości od electrocenter oprócz tej o oczekiwaniu 10 dni roboczych. czy to wystarczy do zgłoszenia na policji?
Muszę przyznać, że wszystko poszło w regulaminowym czasie - proceder miał trwać standardowo 10 dni roboczych, maksymalnie 27dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli chcecie mogę się zając "skatalogowaniem" poszkodowanych, całe życie zajmuje się czymś podobnym, jednakże Facebook odpada. Może ma ktoś inny pomysł jak to zrobić. Musiało by to być coś w rodzaju excela ale z publicznym podglądem. Zrobilibyśmy listę poszkodowanych z kontaktem żeby pokazać skale oszustwa i ewentualnie bo to była lista dla policji, prokuratury do pomocy w sprawie i ułatwieniu kontaktu.
Ja chętnie sie podpisze pod pozwem zbiorowym . Jak pisze mieszkam za granica i nie mam jak isc osobiście . Moze Facebook gropa zamknięta? Wtedy nikt nie ma wglądu i trzeba akceptować dodawanie kolejnych osób ?