Wpis z mikrobloga

Biednemu zawsze wiatr w oczy, nóż w plecy i #!$%@? w dupę.

- Chciałem się wybrać na ryby. Sprzęt kupiłem, wydałem w uj kasy.
- Zorientowałem się, że zgubiłem kartę wędkarską.
- Myślę sobie - meh, wyrobienie nowej to 10zl, a robią od ręki.
- Idę do starostwa w Malborku (tutaj 10 lat temu była wyrabiana).
- Gościu szuka w systemie. Brak.
- Gościu szuka w księgach. Brak.
- #!$%@?.tiff
- Od 10 lat miałem wydany dokument, którego nigdzie w systemie nie ma.
- Polska.zip
- Pada propozycja by zadzwonić do Polskiego Związku Wędkarskiego w Malborku. Skoro opłacałem składki - to może zapisali numer karty i wtedy nie będzie problemu z wyrobieniem.
- Nie mają zapisanego.
- Co dalej? No cóż, trzeba zdać egzamin jeszcze raz, przykro nam.
- No to hajda, lecim zdawać. 10 minut później jestem w punkcie PZW.
- Ostatni raz uczyłem się na to 10 lat i książeczka leżała odłogiem, ale zdane, jest, sukces! (I 25zł w dupę).
- Nazad do starostwa. Wyrabiają kartę. 10zł w dupę.
- Nazad do PZW - poproszę o legitymację, pozwolenia itd.
- Łoo panie! Nie mamy legitymacji. Pan czeka 2 godziny, zaraz przyjadą.
- #!$%@?.exe
- Po 2 godzinach mam już opłaconą składkę. (275zł w dupę).
- JADĘ NA RYBY!
- Korki że ojaprdl.dll
- Dojeżdżam do celu po 70 minutach (ok. półtora kilometra).
- Spod maski #!$%@? obłok pary.
- Pizła pompa wodna albo chłodnica.
- Rezygnacja, chęć cięcia się tępą żyletką.
- Ale #!$%@?, jestem na rybach, to jestem na rybach.
- Sprzedałem kopa oplowi i idę łowić.
- Nie bioro...
- Wracam po 3 godzinach do domu. Piechotą.
- Skręcam kostkę.
- Kurtyna.

Taki zajebisty miałem 1 dzień urlopu.
A dzisiaj o 12 laweta, do mechanika i ze 300-400zł w dupę.

#gorzkiezale #zalesie #samochody #motoryzacja #wedkarstwo #niepasta #zycie #malbork #smutnazaba #feels #arkadikuss
Jeśli nie trafiłem tagami to sorki ;<
  • 54
@arkadikuss: Jak to wygląda w normalnym kraju:
1. Wchodzę na stronę internetową
2. Wypełniam pola
3. Wysyłam SMSem lub przelewem
4. Drukuję / zapamiętuję numer pozwolenia / otrzymuję sms z moim numerem
5. Jadę na ryby.

Wariant 2.
1. Idę do sklepu, stację paliw itp., gdzie jest "Perlo terminalas" (taki komputer jak ma lotto).
2. Podaję swoje dane
3. Płacę
4. Otrzymuję wydruk
5. Jadę na ryby.
@SnakeCase: No to witamy w XXI wieku, gdzie ryby kupuje się w rybnym, a wędkowanie to hobby, które nie polega na przyniesieniu żarcia na stół. Jasne, wiem, że są tacy, które zabierają (I robią to legalnie), ale jest cała masa, która wyciąga rybę, strzela fotkę i wypuszcza - ja tak robię. Zapytaj może następnym razem, zamiast rzucać od razu takim tekstem. No i z katolikiem to też niekoniecznie do mnie ;)
@arkadikuss: W UK nie łowiłem. Opisałęm tylko jak to wygląda na Litwie.
Kiedyś było tak, że szło się do sklepu ze sprzętem rybackim i wyrabiało się pozwolenie. Około 30zł/rok, później było już 60zł/rok.

Studiowałem w Polsce przez 2 lata i chciałem wybrać się na ryby, ale jak zacząłem czytać jak wyrobić pozwolenie, to dałem sobie z tym spokój…
@addict83: Panie, toć to złoty opel, nic się nie psuje, troche rdzewieje, ale to nadaje charakteru, odpala od strzała, absolutnie nic się nie psuje, totalnie bezawaryjne auto, nawet w wysokich temperaturach. Jest tak zayebity, że myślę o nim nawet w trakcie tarła z #rozowypasek
( ͡ ͜ʖ ͡)
Ciężko mi nawet rzucić cenę za takie cudo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@arkadikuss najlepiej tak posiedziec, złapać okaz i do wody. Mnie osobiście przeraża jak jakiś Janusz złowi karpia 10kg i go do domu zabiera no chore co z tego da się zjrsc uwazam, że słabo trochę ta ryba się nadaje tylko do łowienia
@arkadikuss: jeśli wegetarianin je ryby, to nie jest wegetarianinem. Fajnie, że nie pozbawiasz zwierzątek życia, ale wbijanie im haka i wyciąganie z naturalnego środowiska, żeby sobie pomacać, to też nie brzmi jak fajna zabawa dla ryby.
@arkadikuss: A tam karta... Osoba z mojej rodziny miała taki numer z prawem jazdy. Ze 25 lat temu zdawane, dokument zgubiony, proszę o wyrobienie ponownie, a tu error driver not found :D I nic, że prawko normalnie oficjalnie uzyskane, egzamin normalny, żadne łapówki, zresztą wtedy chyba każdy zdawał i się o łapówkach nie myślało. Zgubiliśmy pana w systemie i co pan nam zrobi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)