Wpis z mikrobloga

Chcę zacząć naukę jakiegoś frameworka JS, prawdopodobnie Angular 1.x. Z racji tego, że posiadam fajny kurs Backbone, a materiały dot. Angulara już są mniej fajne, opłaca się przerobić najpierw ten Backbone i poznać podstawy, żeby potem łatwiej uczyło się Angulara? Czy te 2 frameworki w ogóle bazują na tym samym i różnią się np. tylko zapisem, czy są to zupełnie inne technologie? Czy Backbone jeszcze w ogóle istnieje na rynku i jak się ma?
#frontend #javascript #naukaprogramowania #backbone #angularjs #angular
  • 12
@razor535 wymieniłeś frameworki, w których już raczej nie będzie się tworzyć nowych aplikacji, a jedynie utrzymywać już istniejące. może warto zainteresować się czymś nowszym jak react lub angular2?
może warto zainteresować się czymś nowszym jak react lub angular2?


@ownadi: ja nie widze powodu zeby uczyc sie reacta lub angulara2.Sa to kobyly ktorych nie ma wiekszego sensu uzywac. Chyba ze sie klepie po 2 aplikacje na miesiac to wtedy jeszcze jakis sens jest. Ale wiadomo ze jak cos sie robi masowo to wychodzi gowno.
@ownadi: no panie co to wogole znaczy "uczyc sie reacta"? Dla mnie to jest rownowazne z "uczyc sie stawiac nowa aplikacje we frameworku react". Taka czynnosc wykonuje sie raz na powstawanie wersji aplikacji.
@razor535: W Twoim wypadku nie traciłbym czasu na backbone i siadał od razu do ng1. Darmowy kurs z code schools + oficjalna dokumentacja (z PhoneCat App tutorial na czele) spokojnie wystarczą żeby napisać coś swojego.