Wpis z mikrobloga

#bojowkalinux #linux #roklinuxa #roklinuksa #centos #sysadmin #systemyoperacyjne
Siema linuxowcy, wiemy że to najlepszy system na świecie, który mądry da poradę jak zainstalować nowego meep-a na świeżym centos. W końcu linux jest taki prosty, taki dla ludzi to jak można zainstalować meep na świeżym systemie? Walczę jakiś czas zgodnie z instrukcjami z http://geek-mag.com/posts/248514/ i jak do tej pory ni huhu. Ciągle coś, a w końcu linux to system przyszłości/teraźniejszości, a nie potrafi se poradzić z zależnościami. Wiem jestem gupi i wogle, ma ktoś jakieś wskazówki dla gupka?
  • 21
  • Odpowiedz
@fervi: zapytaj mego sysadmina/właściciela sprzętu. Ja bym se coś na ubuntu postawił. Bo tam to jakoś działało. Z wielkimi bólami, ale udało się zainstalować. A tu gała nawet po wielkich bólach.
  • Odpowiedz
@fervi: nie chodzi o linijki, coś tam z linuxa ogarniam, mogę wypluć ci loga z tego co nie wychodzi. jakie zależności nie wchodzą mimo zainstalowania odpowiednich bibliotek.
  • Odpowiedz
checking whether to enable maintainer-specific portions of Makefiles... no
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for a thread-safe mkdir -p... /bin/mkdir -p
checking for gawk... gawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking whether make supports nested variables... yes
checking build system type... x8664-unknown-linux-gnu
checking host system type... x86
64-unknown-linux-gnu
checking how to print strings... printf
checking for style of include used
  • Odpowiedz
@fervi: no mam dostęp do roota bo nie mam hasła, także aktualny administrator który się nie zna nie poda mi hasla ale da dostęp do roota, także sudo odpada ;) bez linuxowego moralizowania tylko proszę.
  • Odpowiedz
@fervi: w sumie chyba to zasugeruje, ale niby już mają jakieś komercyjne programy wgrane i to nie będzie take proste. JA tam tylko ten jeden jedyny program potrzebuje. ehh no nic dzięki. linux stronk ;)
  • Odpowiedz