Wpis z mikrobloga

@EliotImperio: Może ma #!$%@? w poprawność polityczną ale nie odróżnia też dobrego wychowania. Jego sposób wypowiedzi, to jakie miny wali po zakończeniu zdania, czy chociażby jego image z solarium przedstawia mi człowieka zakompleksionego który potrafi dobrze krzyczeć. Wielokrotnie podkreśla, że finansuje się z własnych pieniędzy - to jest spoko - tylko mówi to tak jakby był oszołomem
@Kerykejon: Jak dla mnie to Trump jest doskonałym ucieleśnieniem "American Dream", takim wręcz podręcznikowym. Miliarder, zupełnie #!$%@? w jakiekolwiek autorytety, poprawność, kulturę czy takt. Na debatach nie daje żadnego #!$%@?, nawet jak wszyscy są przeciwko niemu, świetnie wytrąca z pantałyku głupiutkie panienki prowadzące wywiady i generalnie fajnie ich wszystkich ośmiesza.

Imho to ten koleś odzwierciedla to, co tak naprawdę amerykanie czują ale głośno tego nie powiedzą, bo PC i rasizm. On
@insanity1610: Ja myślę, że zacznie się znowu polityka izolacji, jak przed drugą wojną światową. Mocno ucierpiały interesy USA przez te kilkanaście lat rządów głupców. Ludzie się boją trumpa bo wiedzą, że facet nie będzie za darmo rozdawać pieniędzy. Kraść tez nie będzie, bo i po co.
I tak jesteśmy w dupie i tak, błędem jest myślenie ze ktoś będzie o nas myślał. Każdy chce załatwiać jak najlepiej i jak najwięcej dla
@EliotImperio: no sory ale usa nie może sobie pozwolić na politykę izolacji bo muszą aktywnie powstrzymywać chiny.
I amerykańce radzą sobie tak dobrze na arenie międzynarodowej bo dwa oceany oddzielają ich od reszty świata więc mają mnóstwo czasu na ewentualne poprawki i mogą spokojnie sobie wybrać gdzie zechcą się zaangażować. Nam przykład amerykański na niewiele się przyda bo oni są w zupełnie innej sytuacji geopolitycznej i nie mają z nami nic
@Wiosen: Trump nie odziedziczył nawet połowy tego co obecnie posiada. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność - nie był przysłowiowym pucybutem, ale też nie odziedziczył majątku po rodzicach. Dobre rozwinięcie odziedziczonych biznesów, czy zbudowanie własnych wielkich firm na odziedziczonych pieniądzach, to też jest sukces z którego można być dumnym.
Nie rób z amerykanów jakiś super herosów, dla których 1 mln to jak splunąć. To duża kwota i oni sami mieli beke, z tej małej pożyczki od tatusia.


@Wiosen: i to tylko jeśli optymistycznie założymy, że w tym konkretnym wypadku Trump mówił prawdę :) bo jeśli chodzi o majątek Trumpa i jego finanse to nic pewnego nie można powiedzieć :)