Wpis z mikrobloga

#zwiazki #truestory

tl,dr: moje małżeństwo zmierza do destrukcji

0. Nie bądź wypokowym programistą 15k
1. Przychodzi na świat Lidia
2. #rozowypasek zajmuje się dzieckiem
3. Tyrasz w robocie i po robocie na fuszkach 14/24h
4. Żona jest zmaltretowana opieką nad dzieckiem, ciągle ofuczona, przez pół ciąży i rok #seksowniebedzie
5. Ja nie wstawałem w nocy do dziecka bo też jestem skonany robotą
6. Inba - aby współponosić niedogodności dziecka
7. Zero fuszek, goła 1 pensja
8. Aha - dziecko mimo że mało je to kosztuje stosunkowo bardzo dużo - pieluszki, kosmetyki, lekarstwa, ubranka, ubranka, lekarstwa itp.
9. Brak pierwszy raz wspólnego urlopu
10. Standard życia jebs w dół
11. Inba nr 2 - jestem niezaradny, bo inni to... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
12. Po półtorej roku żona chce do pracy
13. Inba nr 3 - co z dzieckiem
14. teściowa przez miesiąc z nami
15. Nie ma seksów
16. Żona szuka pracy oglądając seriale
17. Inba nr 4 (moja) teściowa out, siedzisz z dzieckiem, ja pracuje
18. Wyznała mi że popełniła błąd wychodząc za takiego nieogara jak ja
20. Nie ma dziecka, nie ma żony, nie ma teściowej (wróciła do swego domu)
21. Co ja tu #!$%@? robię (,)

Dajcie 3 plusy

  • 221
@agaja: Dwa dania, surówka. Konkretne? Zupa, chłodnik - na drugie danie może być jakieś mięso ze skrobią i surówką. Pieczeń, kotlet, ryby, cokolwiek.
Albo połączenie dwóch dań, czyli fasolka po bretońsku, leczo, spaghetti, kapuśniak, zalewajka, czulent - wybieraj.
Ja ostatnio gustuję w kuchni meksykańskiej i robię rożne enchilady, flautasy, zupy kukurydziane, nachos z dipami.
I w życiu nie zejdę poniżej godziny z wszystkimi czynnościami. A robię je tylko dla siebie.
I
@CamelCase: To, że śpią połowę doby nie znaczy, żę śpią ciągiem. Zwykle są to drzemki bardziej niż ciągły sen. Ciężko się w to wbić własnym snem.
@agaja: Ja odnoszę wrażenie, że kolejne wpisy miały na celu tylko potwierdzić, że jest biedny, a niekoniecznie, że serio coś robił. Szczególnie, że pojawiły się w momencie, kiedy mu zarzucono ten brak uczestnictwa.
@bones1909: Uważam, że w tym przypadku zawinili oboje, a większość
@catwmn: Może ma racje, może nie jak wskazałem wcześniej nie znamy wersji drugiej strony. Ja natomiast w pierwszym poście odniosłem się do twojej bezsensownej argumentacji ogólnie, a nie w tej konkretnej sytuacji.
Nie żebym negował Twoje słowa, ale z tego co wiem to niemowlęta śpią przez ponad połowę doby. Czy matka nie może po prostu spać wtedy kiedy dziecko?


@CamelCase: ale nieraz się budzą - a jak matka ma co chwilę przerywany sen, to nie wypocznie prawidłowo. poza tym ma też więcej zajęc. No i jedne dzieci spią duzo, inne mało...
Więc niestety to nie jest aż tak pieknie, jakby się mogło wydawać...
@agaja: Może i się da, ale w wersji uproszczonej. A stanie i pilnowanie to też część przygotowywania posiłku.
Może wymień mi, które z tych dań robisz w mniej niż godzinę, proszę.
Albo jak mam zrobić z całym myciem dwie tortille (25cm średnicy) pszenne z ostrym kurczakiem, sosem czosnkowym, sałatką z papryki, pomidora i kuskus, smażoną cebulą i fasolą? Napój kupiony.
Same przygotowanie ciasta to min. 15 minut, cebulę można posiekać w
@Bozy_pomazaniec: Oboje jesteście życiowo niezaradni. Jedno małe dziecko i tyle problemów. Ja wiem, że nowy członek to wielkie zmiany w domu w zachowaniu obojga rodziców. Wiem, że kobiety po ciąży nie czują się komfortowo same ze sobą, bo przemęczenie, bo w nocy trzeba wstawać, bo ciało nie takie jak powinno być. Baby w ciąży i zaraz po ciąży bywają trudne. Albo to zrozumiesz albo nie, i ona też powinna to zrozumieć
a teraz będąc w pracy sama widzi że praca to nie tylko mirko i przychodzą czasami terminy, odpowiedzialność, grube nadgodziny.


@zolwixx: samiec alfa, ty masz żonę, dziewczynę czy sobie wziąłeś młode dziewczę na wychowanie, któremu zmajstrowałeś dziecko. Ten wasz pouczający ton kobiety mnie czasem tu rozwala :D.
@Bozy_pomazaniec: bazując na podobnych historiach, widzę tu 2 duże problemy

1. małżeństwo które ze sobą niewystarczająco dużo rozmawia i za mało o sobie wie

2. kobietę, która jest typowym przykładem przerostu emancypacji nad rigczem (chcę mieć dziecko i spełniać się zawodowo, ale facet ma mnie utrzymać wraz z dzieckiem, bo to on jest głową rodziny, a najlepiej niech w domu i koło dzieciaka też wszystko robi, bo przecież dzielimy się obowiązkami)
Nikogo dorosłego chyba nie dziwi, że pieniądze są w życiu najważniejsze, inaczej sądzą tylko Ci co nie mają problemu z pieniędzmi, żadna miłość biedy - a zwłaszcza długów nie przetrwa.


@Porcelanowa: nie są najważniejsze, a ci powiem, że miłość jest wstanie przetrwać biedę i inne rzeczy) - wiem to z doświadczenia. Jeśli ludzie się wspierają, mimo kłótni, problemów, trzaskają drzwiami, ale nadal przy sobie trwają, bo wiedzą, że świadomie zainwestowali czas
dałeś sobie wleźć na głowę i tyle. Loszka siedziała i z nudów wymyślała, że nie bedzie pracować, że będzie pracować itp. Jak byś wcześniej zauważył, że masz takiego nieogara obok siebie to zaczął byś wcześniej tresować. Teraz za późno. Zacznij płacić alimenty i znajdź sobie inną, bardziej posłuszną. A stara niech #!$%@?. Ogranicz kontakt do absolutnego minimum.


@ropppson: widzę, że mamy eksperta od związków małżeńskich....
@Bozy_pomazaniec: współczuję, ale może lepiej że tak się stało? Teraz możesz sobie ułożyć życie na nowo. Sąd narzuci alimenty, pewnie z 400 zł maks, znajdziesz sobie jakąś nową dupę (tylko jej gówniaka nie rób) i zaczniesz żyć na nowo. Powodzenia
@Bozy_pomazaniec: Gosciu, takiej sytuacji jak ty nie mialem,ale jest cos co nas polaczy,alimenty ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Nie bierz papugi, tylko cie ograbi. Z wyplata zrob tak by wszystko szlo i ledwo co zostalo,bys mogl w sadzie pokazac,ze klepiesz biede. Czesto spotykaj sie z Lidia,rob fotki na potwierdzenie kontatku,najlepiej z aktualnym dziennikiem z tego dnia. Zaloz jej jakies konto oszczednosciowe w swoim banku,to nic nie kosztuje,przelewaj