Wpis z mikrobloga

@WykopowyInterlokutor: Na rynku było zbyt dużo płynności, stąd chore pomysły w stylu obrazek kamienia za wiele milionów (który tak naprawdę był biletem wstępu do elitarnego klubu) - sama technologia jest sensowna i będzie się dalej rozwijać ale już poza takim hypem.
  • Odpowiedz
  • 116
@WykopowyInterlokutor: pamiętam jak kiedyś w wyborczej był wywiad z jakąś byznesłumen co to "odważnie inwestuje w nowe technologie" i prowadzi galerię sztuki NFT. Ciekawe co u niej xD
  • Odpowiedz
@WykopowyInterlokutor: Nie umiałem sobie wyobrazić realnego zastosowania tego NFT. Nawet jak oglądałem filmy i czytałem o tym trochę bardziej ogarniętych to te ich pomysły totalnie do mnie nie trafialy, nadal nie rozumiem jak niby ma to mieć jakąś wartość. Więc albo faktycznie jest to useless, umrze i powstanie zaraz jakiś kolejny scam albo nikt jeszcze nie wymyślił większej użyteczności
  • Odpowiedz
@LittleOpa no. Sama idea nft jest całkiem ciekawa. Taki cyfrowy dowód na bycie autorem dzieła. Idealne narzędzie do walki z dużymi korpo, w szczególności, że już nagminnym się robi fakt kradzieży własności intelektualnej przez dużych graczy.
Jednak ludzie są debilami i bez zrozumienia technologii zaczęli rzucać w to pieniędzmi. Znaleźli się cwaniacy, którzy wykorzystali frajerów i cyk, hajs leci
  • Odpowiedz
@WykopowyInterlokutor:
Technologia NFT to i tak jest przyszłość. A to, że była tam bańka spekulacyjna i powstało masę nic nie wartych tokenów tego nie zmienia. NFT to nie tylko obrazki, a przede wszystkim cyfrowy certyfikat, który może mieć bardzo dużo zastosowań.
  • Odpowiedz