Wpis z mikrobloga

hej mirki
kiedys juz tu szukalem ludzi do pracy w #bruksela, glownie w #komisjaeuropejska ale I dla innych firm, niestety nie udalo mi sie znalezc nikogo (udalo sie za to w innych miejscach)
moze tym razem sie uda - moj #rozowypasek szuka informatykow, ja dostaje mnostwo ofert ktore podsylam znajomym bo sam jestem zadowolony z tego co mam, mam kilkoro zaprzyjaznionych rekruterow, ktorzy podsylaja mi czasem oferty wiec moge sie podzielic
jedyny haczyk to ze praca tylko w IT, glownie dla ludzi po #studia, jest szansa bez wyzszego, ale wtedy trzeba miec duzo doswiadczenia
ze studiami tez trzeba miec kilka lat, rzadko kiedy mniej niz 5-6 po obronie...

tak wiec jak robisz w IT (glownie programowanie #java , testujesz, zajmujesz sie #sql lub #oracle), masz kolo 30tki I chcialbys wyjechac to daj znac
ja sprowadzilem juz wiekszosc znajomych, jest nas tu kilkudziesieciu tak wiec nie mam juz kogo sciagac:)
czesc przyjechala z zonami I dziecmi, czesc dzieci dorobila sie na miejscu
w razie czego moge pomoc z poczatkiem, pomoc szukac mieszkania, doradzic co I jak bo jestem tu juz ponad 8 lat I wiem co I jak dziala
co do zarobkow to jest dobrze, stawki dla juniorow od 330-360 do 600 euro dziennie, czyli latwa matematyka, jak miesiac ma 22 dni to taki czlowiek ze stawka 350 ma 7700 euro...
tylko jak pisalem, lata trzeba miec, czasem moze sie udac z 3 latami po studiach (czyli pwoiedzmy 26-27 rocznikowo), ale lepiej miec tak minimum 28-29-30 a nawet wiecej:)
zdaje sobie sprawe ze sporo ludzi kolo 30tki to juz #dzieci i #szkola i inne takie sprawy i #emigracja im nie po mysli, ale moze ktos sie skusi

#emigracja #emigrujzwykopem #zagranico #praca #programowanie #testowanie #testowanieoprogramowania #pracbaza
  • 36
co do zarobkow to jest dobrze, stawki dla juniorow od 330-360 do >600 euro dziennie, czyli latwa matematyka, jak miesiac ma 22 dni >to taki czlowiek ze stawka 350 ma 7700 euro...


@wykopowy_brukselek: 7700€ dla juniora miesiecznie? to 100k rocznie prawie - a to przy zalozeniu 350€, jak 600 to prawie 200k rocznie :D ile zarabia senior? 100000000000000€ dziennie?
>stawki dla juniorow od 330-360 do 600 euro dziennie


@wykopowy_brukselek: no ok, ale to nie sa stawki dla juniora, juniora nikt na kontrakt nie bierze przeciez. Pozatym wszystko do opodatkowania jeszcze,pewnie minimum 40%, za wakacje/choroby nie platne wiec kilkanascie dni w roku odpada. 3500-3800 na umowe jak najbardziej realne i blisko rynku.
@janiszewski152: wszystkich biora na kontrakt, instytucje europejskie nie zatrudniaja w inny sposob informatykow z zewnatrz
czesc ludzi pracuje na belgijskiej dzialalnosci, czesc na polskiej, wtedy masz 19% liniowego i to tyle
dlatego licze 220 dni, normalnie masz wiecej przeciez, kazdy miesiac ma minimum 20-21 dni roboczych, wiec x12 tychodzi minimum 240
ja licze 220 bo 4 tygodnie wolnego to urlop, nieprzewidziane chorobowe czy cos w tym stylu (choc kontraktorzy nie choruja:),
> wszystkich biora na kontrakt, instytucje europejskie nie >>zatrudniaja w inny sposob informatykow z zewnatrz


@wykopowy_brukselek: nie spotkałem sie jeszcze, zeby juniora na kontakt zatrudniac - jak serio tak robia to spoko :) ile utrzymanie sie w brukesli kosztuje?
@janiszewski152: odpowiem tak - to zalezy:) ja jak zaczynalem to kawalerke z oplatami mialem za 500 a na zycie wydawalem max 300
ogolnie mieszkanie to od 500 do 1500 trzeba liczyc, ja mam jakies 115 metrow w dobrej lokalizacji za 1100 + oplaty (250 spokojnie wychodzi za wszystko)
do tego jedzenie - ja mam 4 osobowa rodzine, wiec tez trzeba liczyc spokojnie 1000-1500 (jak sie pracuje w komisji, ja juz tam
@KolorBezKoloru: standardowe
programista - w wiekszosci java
tester - czasem manual, czesciej selenium/QTP/UFT I inne toole, ogolnie automatyzacja
bazydanych - nie potrafie okreslic

oczywiscie to co wpisalem to sa podstawy, moge wziac od zony kilka ofert przkladowych I je tu wkleic ale nigdy nie wymagaja nic super specjalnego
komisja to biurokracja, nie jest to super nowoczesna firma, projekty nie sa super ambitne (niestety)
czesc ludzi sie nudzi w robocie, czasem przez
co jeszcze moge dopisac to ze nie ma sie co bac nieznajomosci jezyka - angielski wystarcza w 99% przypadkow
w Parlamencie Euriopejskim wymagaja francuskiego (ale tam jest malo ofert), w Komisji chyba nigdy nie widzialem by byl wymagany, wszyscy pracuja w angielskim, co jest o tyle problemem ze nie ma motywacji do nauki francuskiego/flamandzkiego...