Wpis z mikrobloga

hej mirki
kiedys juz tu szukalem ludzi do pracy w #bruksela, glownie w #komisjaeuropejska ale I dla innych firm, niestety nie udalo mi sie znalezc nikogo (udalo sie za to w innych miejscach)
moze tym razem sie uda - moj #rozowypasek szuka informatykow, ja dostaje mnostwo ofert ktore podsylam znajomym bo sam jestem zadowolony z tego co mam, mam kilkoro zaprzyjaznionych rekruterow, ktorzy podsylaja mi czasem oferty wiec moge sie podzielic
jedyny haczyk to ze praca tylko w IT, glownie dla ludzi po #studia, jest szansa bez wyzszego, ale wtedy trzeba miec duzo doswiadczenia
ze studiami tez trzeba miec kilka lat, rzadko kiedy mniej niz 5-6 po obronie...

tak wiec jak robisz w IT (glownie programowanie #java , testujesz, zajmujesz sie #sql lub #oracle), masz kolo 30tki I chcialbys wyjechac to daj znac
ja sprowadzilem juz wiekszosc znajomych, jest nas tu kilkudziesieciu tak wiec nie mam juz kogo sciagac:)
czesc przyjechala z zonami I dziecmi, czesc dzieci dorobila sie na miejscu
w razie czego moge pomoc z poczatkiem, pomoc szukac mieszkania, doradzic co I jak bo jestem tu juz ponad 8 lat I wiem co I jak dziala
co do zarobkow to jest dobrze, stawki dla juniorow od 330-360 do 600 euro dziennie, czyli latwa matematyka, jak miesiac ma 22 dni to taki czlowiek ze stawka 350 ma 7700 euro...
tylko jak pisalem, lata trzeba miec, czasem moze sie udac z 3 latami po studiach (czyli pwoiedzmy 26-27 rocznikowo), ale lepiej miec tak minimum 28-29-30 a nawet wiecej:)
zdaje sobie sprawe ze sporo ludzi kolo 30tki to juz #dzieci i #szkola i inne takie sprawy i #emigracja im nie po mysli, ale moze ktos sie skusi

#emigracja #emigrujzwykopem #zagranico #praca #programowanie #testowanie #testowanieoprogramowania #pracbaza
  • 36
  • Odpowiedz
, ja mam jakies 115 metrow w dobrej lokalizacji za 1100 + oplaty (250 spokojnie wychodzi za wszystko)


@wykopowy_brukselek: tj. jak daleko od ghett muzułmańskich?

cena bardzo niska, aż podejrzane.

Słyszałem wiele złego o Belgii jak i o tym mieście. Zresztą w newsach nawet było niedawno o tym jak mają 30% bambusów w Brukseli.
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: Ja mieszkam 8 lat w Dublinie i okolicach.

Czytałem kiedyś blog gościa co robił SW pod satelity potem chyba w eurocontrol czy innym molochu europejskim kontraktorem był. Narzekał, bo mieszkania dziwnego standardu, a przeprowadził się z Londynu.....

Numbeo w sumie podaje ceny 35% niższe niż u mnie! Pomyśleć, że u mnie w 2010 były takie same albo niższe.
  • Odpowiedz
@bazingaxl: tak moge, 2 osoby znalazlem na forum gry-online:), pracuja tutaj, czasem sie nawet widujemy
co do lat to wytlumacze to tak:
komisja ma swoje tabelki
tam jest np, programista z dyplomem, 3 lata expa to poziom 0 czy tam 1
i on ma najnizsza stawke
pozniej sa kolejne levele, powiedzmy ida co 3 lata, czyli np taki z 12 latami juz ma stawke
  • Odpowiedz
nie udzielam sie na forach programistycznych:)
nie udowadniasz expa...to jest taki myk, ze tu nawet zdarzaja sie rektuterze ktorzy lekko potrafia podkolorowac CV by lepiej spelnialo wymagania...
stawka okolice 300 jest ok dla singla, dla rodziny z 2 dzieci tez sie da zyc, ale juz jest gorzej jak chcesz zyc na fajnym poziomie, trzeba tez wziac pod uwage ze spora czesc zon tu nie pracuje...
koszty zycia sa dowolne, chcesz wydasz sam 1000, ale kto ci broni wydac 4000?:)
nie ustawiaja sie juz, kiedys bylo lepiej, teraz nawet w Krakowie potrafia placic 18000-22000 na kontrakt, wiec ludziom sie nie chce
tak, czasem wyplata jest ladna, wez taki miesiac jak styczen, czy jakis inny, ktory ma np 23 dni robocze, przy stawce 500 euro na zlotowki wychodzi ponad 50000....jasne podatek trzeba zaplacic, ale czesc ludzi placi w okolicy 10% (koszty:) czy nawet mniej (czasami 0)
  • Odpowiedz
@bazingaxl: przewaznie uzywam odpowiedz, czasem zapomne:)
z 11k euro pewno ciezko, ale z mniejszych sie da - leasing, kupisz kompa, wrzucisz mieszkanie w koszty, delegacje, samolot bo akurat wyskoczysz do Polski i sie uzbiera
ja srednio place 13-15%
nikt nie drazy, jasne nie ma co wpisywac klamstw, ze np robiles w Google, ale jak jak pisze, powiedzmy masz 5 lat 10 miesiecy expa a trzeba rowne 6...no to juz kazdy
  • Odpowiedz