Wpis z mikrobloga

@fervi: Nie jestem jeszcze tak hardkorowy, żeby przesiąść się na i3, albo coś podobnego, a ten WM to Gnome 3, tylko w wersji Flashback, tj. zbliżonej wizualnie do Gnome 2. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@list86: zaczynając od lewej: tomboy, spotify, dropbox, my-weather-indicator, system load indicator, hardware sensors indicator, połączenie z siecią po kablu, język, bluetooth, powiadomienia (m.in. mail), bateria, dźwięk, data i czas, wyłączanie systemu. Jeśli masz na myśli zestaw ikonek, to jest to Numix Circle.
@zdrepcevakrv: Może kiedyś w wolnej chwili pobawię się tymi window managerami. Muszę najpierw o tym więcej poczytać, bo obsługa i konfiguracja tego typu WM-ów nie jest intuicyjna i trzeba na to poświęcić więcej czasu, niż na takiego Gnoma.
@Speedy: moim zdaniem szkoda czasu na te dwm itp. sprawiają też masę problemów np. przy wielookienkowych aplikacjach jak gimp, są niewygodne. Sprawdzają się jedynie do klepania w konsoli ;) ale "poważniejsze" wm-y też potrafią rozmieścić okienka obok siebie ;)

Fluxbox jest natomiast godny polecenia, używa się go bardzo wygodnie, konfiguracja banalna, nie wkurza jakimiś ograniczeniami. fluxbox + pcmanfm i jakiś lepszy panel (tint2, pypanel) + jakiś dock z aplikacjami (awn, wbar?),
@zdrepcevakrv: Dzięki. Pewnie kiedyś to sprawdzę na początek na jakiejś wirtualce :). Odpaliłem kiedyś na próbę i3 i nie potrafiłem tego obsługiwać. Później sobie doczytałem o tilingu i potrafiłem zrobić parę prostych rzeczy, ale nie chciało mi się wczytywać w dokumentację. Na razie Gnome Flashback spełnia moje oczekiwania. Poza terminalem używam też "normalnych" aplikacji i zależy mi na tym, żeby one też działały dobrze. Sprawdzałem też Xfce, ale pamiętam, że coś
moim zdaniem szkoda czasu na te dwm itp. sprawiają też masę problemów np. przy wielookienkowych aplikacjach jak gimp, są niewygodne.


@Speedy: Kwestia konfiguracji - wystarczy kilka linijek w configu by odpowiednio nadawać zachowanie konkretnym aplikacjom. Niektóre WM (jak np. i3) wykrywają gimpa "out of the box", i nie rozmieszczają okienek na całym pulpicie.

Możliwość obsługi całego OS wyłącznie przy użyciu klawiatury moim zdaniem jest szalene wygodne, i jeżeli komuś by to
@zerozero7: Na pewno jest to fajne, tylko zajmuje sporo czasu i trzeba się tego nauczyć. Konfiguracja, to pewnie to jest jedna lub dwie linijki, ale trzeba trochę rozeznać temat, żeby wiedzieć, co wklepać ;-). Druga sprawa, to pytanie, czy i3 dobrze współpracuje ze wszystkimi graficznymi aplikacjami.
@Speedy: i3 ma problemy z otwartymi sterownikami do ATI (przynajmniej u mnie) i źle wychwytuje okienka, ale tak to nie zauważyłem żadnych problemów - a używam m.in. Spotify, Gimpa, Unity3d i Steama