Wpis z mikrobloga

Może to dobry kierunek?


@martin30:
No chyba nie.
- możliwość nieskrępowanego handlu z Zachodem
- brak cła
- możliwość pracy i zamieszkania w krajach UE praktycznie bez formalności
- dotacje od Unii. I nie, wbrew klechdom obłąkanych wykopków łykających ściemę jak pelikany, nie dokładamy do Unii.
To Unia dokłada do nas, jesteśmy największym "pasożytem", wpłacamy zaledwie 22% tego co dostajemy. Dla porównania Niemcy wpłacają 163% tego co dostają z funduszy
l.....r - > Może to dobry kierunek?

@martin30: 
No chyba nie.
- możliwość nieskr...

źródło: comment_dWWJZz5tgluyF9la70VynVhzkAkSn7AA.jpg

Pobierz
@lerner: swego czasu pozazajeciowo gadałem z jednym z bardziej kumatym wykładowca od rynków krajów wschodzących i twierdził, że USA przez strukturę wydatków i zadłużenie u innych głównych graczy już w zasadzie przegrało walkę o rolę hegemona.
beka trochę z tej grafiki. W USA serio wierzą, że w 2030 ich gospodarka będzie silniejsza niż Chin/Indii?


@wrth: Chiny zaczynają mieć już swoje problemy (patrz ich giełda) podczas gdy dolar wrócił do łask. Na przestrzeni najbliższych 14 lat jeszcze wiele może się zdarzyć. Gdyby obydwa te kraje rozwijały się stake tak jak to robiły jeszcze 2 lata temu, to Chiny zapewne przegoniłyby USA.
@wrth:
Chiny są w stanie uwalić dolara w ciągu jednego dnia, żadne inne państwo nie posiada tak olbrzymich rezerw dolara jak Chiny. 2008 r. pokazał jak uwolnienie dolara przez Chiny może odbić się na jego kursie.
@lerner: Mnie ogólnie bawi pojęcie sojuszu, czy to o V4 chodzi czy o UE, już widzę jak nas Węgry będą bronić kiedy nas ktoś zaatakuje, jeżeli Węgry Słowacja czy tam Czechy nie dostrzegą w tym korzyści to nawet palcem nie kiwną. Trzeba sprawdzić na co nam najwięcej UE dokłada, widziałem kiedyś infografikę że najwięcej dają nam na wojsko, ale wiadomo jak to jest z tymi infografikami, jeżeli to prawda to chyba
@lerner: Z tym pytaniem chodziło mi o podejście do tej konkretnej sprawy, jaką jest kwestia uchodźców. Nie wydaje mi się, że sprzeciwiając się ich przyjęciu, wyrzucą nas z UE. Jeśli ten rysunek dotyczyłyby wyjścia z UE to zdecydowanie powinna być tam jeszcze zobrazowana przecież Wielka Brytania.

Natomiast spostrzeżenia bardzo trafne, tak jak i ciekawa dyskusja.