Wpis z mikrobloga

właśnie się dowiedziałem, że żeby twój #android wgrany na #samsung galaxy s6 (czyli telefonie za jakieś 2k zł xD) działał płynnie i stabilnie wystarczy wgrać XtreStoLite Deo Mod czyli:

1. zrootować telefon Odinem
2. mieć narzędzie do odtworzenia systemu (gdy coś poszło nie tak) w wersji 2.8.7.1. lub nowszej dla roma w wersji 2.1
3. zainstalować rom czyli:
3.1 mieć najnowszy bootloader (dla wersji roma 2.1 musi to być wersja 5.1.1)
3.2 skopiować rom w pliku zip do pamięci telefonu
3.3 przywrócić ustawienia fabryczne poprzez reset używając narzędzia do odtworzenia systemu
3.4 ZAINSTALOWAĆ ROM XD
3.5 urochomić ponownie telefon
3.6 CIESZYĆ SIĘ PŁYNNIE DZIAŁAJĄCYM TELEFON :)))))
3.7 dodatkowo, żeby przywrócić oryginalne oprogramowania samsunga (lub jego część) wystarczy wystarczy sflashować dodatek Aroma. ale nie przywracajcie przypadkiem samsungowego oprogamowania kopią zapasową Titanium, bo mogą wystąpić problemy z działaniem niektórych aplikacji.

nic trudnego, prawda? :)


a co zrobić, żeby #iphone działał płynnie?


#telefony #ios
  • 147
  • 70
@Im_from_alaska: nie wiesz nawet o czym mówisz i jakie potężne możliwości ma Android w kwestii personalizacji. Stosujesz Zooper Widget - pobrany z marketu, nie, nie z xda i masz możliwość stworzenia środowiska pod samego siebie. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy łykają gotowe schematyczne rozwiązania Apple bez możliwości konfiguracji nie mamy nawet o czym rozmawiać. Czułem że jesteś trollem.

Btw, wychyl nos poza Samsunga bo robisz z plastikowego producenta jakiegoś guru
@JBFC: ja nie robie, nawet nie uzywam samsunga. w poscie jest link do komentarza, ktory uwaza, ze samsung jest super, ale tylko jak zrobisz milion instalacji jakichs dziwnych rzeczy.

po drugie, byc moze android ma potezne mozliwosci personalizacji. tyle ze nie sa one dostepne (albo dostepne jest bardzo mala ich czesc) dla przecietnego uzytkownika takiego jak ja. wiekszosc chce po prostu wyjac telefon z pudelka i z niego korzystac, a nie
@pqp_1: przeciez nawet w tym cytowanym watku ludzie pisza, ze samsung i android to gowno (ci ktorzy z niego korzystali). a ci ktorzy go bronia robia jakies porownania do przerzutek w rowerze xD przeciez to zenujace.

zgadzam sie, ze po wgraniu dobrego oprogramowania osiagi urzadzenia beda lepsze. ale #!$%@?, kupujac high-endowy sprzet chce, zeby on dziala swietnie bez jakiejkolwiek ingerencji.
@Im_from_alaska: skisłem ostro, ale czy android to gówno to bym polemizował, jak masz troche oleju w głowie to kupujesz coś za ~~400zł, get.cm - wygodny instalator kieruje krok po kroku jak zainstalować CM na swoim telefonie i wszystko śmiga OK (w relacji cena/jakość oczywiście!) - piszę to jako użytkownik Nexusa 4 kupionego za 400zł ponad rok temu
Te wasze walki hehe :-) iOS ile urządzeń Apple jest ? 15 ? Weź garstkę developerów i niech opytmalizuja. Teraz andrioid. Ile jest urządzeń? Około 7500 i ciągle rośnie. Popatrz ile procesorów, ile ramow , x86, 64bit procki. Weź tu zrób optymalny system. A flaga nie musi 0x1 jeśli wiesz jak to robić. Ja mam roota, custom kelner i custom recovery. Flaga 0x0. #!$%@? do jeziora fajnego flagowca...
@Im_from_alaska: No ale dziwisz się?
Android to system, który odpalisz na miliardzie rożnych urządzeń z rożnymi konfiguracjami. Na czym odpalisz iOS oprócz iPhone?
Po drugie jak widzisz w Androidzie da się zmienić ROM i modyfikować pierdyliard rzeczy, których w iOS się nie da.

Po prostu dwa rożne systemy, które dość trudno porównać i które są kierowane do rożnego targetu.

Inna kwestia, że Samsug wypuścił telefon za 2k, który dość mizernie sobie
samsung i bez romow jest szybszy od iPhone


@pqp_1: Sam mam porownanie, iPhone zdecydowanie szybciej dziala. Ok, Samsunga moglem lepiej konfigurowac, ale w sumie to mi sie juz znudzilo jakos czas temu. Jezeli chodzi o uzytkowanie, dzialanie aplikacji w tle itp. to iPhone wygrywa spokojnie.

@ZimnyBigos: Zeby na Iphonie sprawdzic kurs walut trzeba przeciagnac belke z gory i tyle. Na ta chwile system widgetow w iOS duzo lepiej mi podpasowal
@Im_from_alaska: mnie na przykład nie stać na iPhone i muszę się męczyć z oneplus one, który restartuje się średnio co godzinę. Fajnie, że smiejesz sie z ludzi, którzy sa ubozsi od ciebie. Mentalnie gimnazjum. Pewnie frajdę ci sprawia chodzenie na wigilię dla biednych i smianie sie bezdomnym w twarz, że jedzą takie gówno zamiast pójść do restauracji.
@Im_from_alaska: nie wiem jak działają nowe Szajsungi, ale powiem krótko #tylkonexus Nigdy więcej jakiś zamulonych nakładek od producentów, tylko i wyłącznie czysty Android, który nie zamula i którego mogę dostosować pod siebie jak chcę, a nie dostawać tony niepotrzebnych śmieci od producenta. Poletzam :)