Wpis z mikrobloga

właśnie się dowiedziałem, że żeby twój #android wgrany na #samsung galaxy s6 (czyli telefonie za jakieś 2k zł xD) działał płynnie i stabilnie wystarczy wgrać XtreStoLite Deo Mod czyli:

1. zrootować telefon Odinem
2. mieć narzędzie do odtworzenia systemu (gdy coś poszło nie tak) w wersji 2.8.7.1. lub nowszej dla roma w wersji 2.1
3. zainstalować rom czyli:
3.1 mieć najnowszy bootloader (dla wersji roma 2.1 musi to być wersja 5.1.1)
3.2 skopiować rom w pliku zip do pamięci telefonu
3.3 przywrócić ustawienia fabryczne poprzez reset używając narzędzia do odtworzenia systemu
3.4 ZAINSTALOWAĆ ROM XD
3.5 urochomić ponownie telefon
3.6 CIESZYĆ SIĘ PŁYNNIE DZIAŁAJĄCYM TELEFON :)))))
3.7 dodatkowo, żeby przywrócić oryginalne oprogramowania samsunga (lub jego część) wystarczy wystarczy sflashować dodatek Aroma. ale nie przywracajcie przypadkiem samsungowego oprogamowania kopią zapasową Titanium, bo mogą wystąpić problemy z działaniem niektórych aplikacji.

nic trudnego, prawda? :)


a co zrobić, żeby #iphone działał płynnie?


#telefony #ios
  • 147
Dobry bait, gówno burza rozpętana. Prawdą jest, że oba systemy mają plusy i minusy. Do jabłka ja raczej nie wrócę, miałem ipod'a touch chyba 3g bez gps, myślę mam odbiornik gps na bluetooth... A tu psikus bo iso wtedy bt używał tylko do słuchawki, wiec kombinuję dalej. Jailbreak, cydia i jedna malutka apka z niej do tego bt. Niby paruje niby, łączy, ale w żadnej aplikacji nie działało. Polecam :)
@sharkslayer: no to cieszę się, że jesteś zadowolony. ja też jestem ze swojego telefonu zadowolona i nje zamierzam kisić 5s aż przestaną go wspierać, tylko za jakiś rok wymienię na 6s i dalej będę zadowolona.
a po co w ogole dodawac widget na pulpit? nikt normalny nie potrzebuje widgetu z 33 zegarami swiata albo inne bezuzytecznej aplikacji


@Im_from_alaska: skoro ios czegoś nie ma, to znaczy, że jest to niepotrzebne... ot typowa retoryka typowego fanboja znana już od pierwszych urządzeń z ios.

po drugie, byc moze android ma potezne mozliwosci personalizacji. tyle ze nie sa one dostepne (albo dostepne jest bardzo mala ich czesc) dla przecietnego uzytkownika
@Im_from_alaska: Raz, operacja trwa 10 minut max, ale nie o to chodzi. Prawda jest taka, że oba systemy są do dupy w pewnym sensie. Jeden jest cholernie drogi i jego personalizacja jest... no właśnie. Drugi działa na tanich urządzeniach, ale żeby działał naprawdę sprawnie to trzeba poświęcić te 10 minut na ew zmianę softu. Za tym drugim przemawia to, że telefony z czystym softem też da się kupić niedrogo i działają
@Im_from_alaska To teraz się wypowiem jako człowiek, który przez miesiąc miał iPhone 6s Plus a od dwóch tygodni mam Samsung S6 Edge+. Czyli porównanie tytanów z punktu widzenia zwykłego usera.

- cena? - i tu i tu wysoka, ale nie ma co mówić, za wersje 64gb za samsunga płacisz 1000 zł mniej (pozdrawiam cennik pamięci flash Apple( ͜͡ʖ ͡€))

- szybkość działania o którą się czepiasz? Na plus
wgrywanie nowym ROM'ów to czysta zabawa, a jak chcesz to bierzesz kod i samemu se tworzysz system!

Na Iphone bym sie chyba zanudził, wszystko poblokowane...
@Yaser: @Im_from_alaska: Gunwoburza zacna, ale ja z innym pytaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wygląda sprawa z jailbreakiem na iPhonie 6/ 6S? Jest to w ogóle możliwe? Wiem, że na 4S po aktualizacji do jakiejś tam wersji softu nie można było zrobić downgrade'u i z jailbreakiem żegnamy się na zawsze. A jak jest w tych nowych? Da się?
Mocno mnie ciągnie do iP6/S, ale tak, jak
@JBFC:

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy łykają gotowe schematyczne rozwiązania Apple bez możliwości konfiguracji nie mamy nawet o czym rozmawiać.


Obawiam się, że sztab ludzi pracujący nad UXem a apple robi dobrą robotę i plusem jest to, że nie musisz poświęcać czasu na konfigurację. Nie za to płacisz kupując telefon? Żeby dobrze i bez problemowo działał? Oraz intuicyjnie jak kiedyś Nokia?
@JBFC: czyli stare nokie były ujowe bo nie dało się ingerować w os? ok
a tak serio to każdy os jest na swój sposób gówniany, iOS bo po roku z kolejną aktualizacją zaczyna zamulać, android bo zamula nawet na flagowcach, ale z moich obserwacji wystarczy wziac dobry telefon, no i zawsze mozna zrobić wipe(iosowi już nic nie pomoże), wp bo brak apek, i wp10 na tych tanich tez zamula jak l550
@BigSW: tak, były #!$%@? ale nie było wtedy żadnej alternatywy. Android zamula na flagowcach nie ze względu na to, że jest Androidem a dlatego bo producenci wciskają tam mnóstwo badziewia. Miałeś w ręce kiedykolwiek takiego Nexusa 6 z czystym osem zamiast plastikowych nasranych nakładkami Samsungów?

@Sacramoni: oficjalny android od google - ma dobry uniwersalny interfejs ale daje możliwość konfiguracji i personalizacji. Chcesz żeby działało out of the box, działa, chcesz
@JBFC:

Czy Ty uważasz, że telefony na androidzie uruchamiają się po włączeniu konsolą że stosujesz taki argument?


Składaj zdania czytelniej bo musiałem to 3 razy przeczytać żeby zrozumieć, nie wspominając już o krzywdzie która została wyrządzona moim oczom. Jeśli chcesz żeby iOS działał out of the box to otwierasz XCode i piszesz. Gównowidżety jak ktoś wyżej napisał też są.

Ja obecnie mam starego Blackberry. Działa idealnie, co prawda resetuje się sam
ile bredni w tym temacie, jestem tak przygotowany do tej dyskusji apple vs samsung, że mógł bym was pojedynczo masakrowac, ale jest was zbyt dużo, a mi się nie chce


@pqp_1: ( ͡ ͜ʖ ͡)

@ZimnyBigos: dał screena ekranu człowieka, któremu zależy na szybkim dostępie do potrzebnych mu danych, a ci sajkofani ajfonów gadają tylko o estetyce XD. @Im_from_alaska: to pewnie co drugi dzień tapetkę zmienia, a w szufladzie z batonami ma etui na każdy inny dzień z jakimś wzorkiem lub życiowym napisem.
Nie wiem po co tyle gadania skoro 95% ludzi korzysta z telefonów tylko żeby dzwonić, sms, internet no i teraz snapki, insta