Wpis z mikrobloga

W załączeniu - gif pokazujący, jak się rozwija ta akcja. I widać, że się rozwija. Nie kończymy jeszcze, dużo czerwonego czeka na przemalowanie.

Każda sekunda to jeden dzień akcji, od początku do dziś. Dane dla każdego dnia są na godzinę czwartą nad ranem. Czerwone kropki to apteki bez godzin otwarcia, zielone z godzinami. Jakby ktoś nie wyłapał, który moment jest początkiem cyklu - to ten, gdzie znika z obrazka #piotrkowtrybunalski :D

Wołam kogo się da, wszystkich których wołałem do akcji i jeszcze trochę, przyłączajcie się, akcja trwa :D
#bieganie #rower #ruszdupe oraz #warszawa #trojmiasto #szczecin #poznan #wroclaw #bialystok #lublin #rzeszow #lodz #bydgoszcz #olsztyn #slupsk #czestochowa #opole #katowice #krakow #torun #gdansk #gdynia #plock #koszalin #grudziadz #gorzow #kielce #radom #rzeszow #zielonagora #jeleniagora @wykop #slask #mazowieckie #lubelskie #pomorze #mazury #wielkopolska #malopolska #podkarpacie #dolnyslask #ingress #geocaching
rmikke - W załączeniu - gif pokazujący, jak się rozwija ta akcja. I widać, że się roz...

źródło: comment_o8EExKg7kIrbz5LYtXq6ZsC5BMvoE1jj.gif

Pobierz
  • 16
@rmikke: ok, może jestem debilem i nic nie rozumiem ale:
1. jak gdzieś mieszkasz to mniej więcej wiesz gdzie są apteki i w jakich godzinach są otwarte
2. jak jesteś gdzieś przejazdem to możesz się spytac tubylca gdzie jest apteka
3. trudno mi sobie wyobrazić sytuacje w której ktoś na gwałt potrzebuje apteki(A. jeśli wie że potrzebuje jakiegoś leku - powinien mieć go ze sobą B. w jakimś skrajnym nagłym wypadku
@morchol: > czemu godziny otwarcia aptek są niby tak super ważną informacją?

Heh, godz. 20:00 i musisz iść do apteki. Godzina taka, że nie wiadomo, która jest otwarta. Jedna jest 24h, inna do 18:00, inna do 22:00, któraś ma dyżur. Wybierz co robisz:
a) Idziesz na miasto i bujasz się od apteki do apteki zaczepiając ludzi, którzy w większości nie znają nawet nazw ulic. Karteczka z dyżurną? Okazuje się np. że
cos mi sie wydaje, ze gosciu za free robi sobie baze danych, ktora moze byc w przyszlosci czescia jakiegos wiekszego serwisu/apki


@su1ik: Zasadniczo, jakbym chciał coś takiego zrobić, to już bym był do przodu w stosunku do gugla, NFZ-u i wszystkich :D

Oraz, owszem, widzę możliwość zrobienia z tego dobrego (w sensie korzystnego dla wszystkich) biznesu, tyle, że w stosunku do sklepów, które same by aktualizowały informacje i jeszcze płaciły za
każda apteka w mojej okolicy ma na drzwiach informacje gdzie znajduje się najbliższa "apteka dyżurna"(czyli po prostu apteka całodobowa)


@morchol: Objeżdżając warszawskie apteki trafiłem na kilka takich, które mają taką informację (przepisy wymagają), ale na noc zasłaniają ją roletą...

co to za strona tak w sumie?


@morchol: Ogólnie - OpenStreetMap. Konkretnie to, co pokazuje apteki, to Overpass Turbo - serwis do grzebania w danych OSM.

jak ktoś googluje aptekę to
zdecydowanie za mało tagów


@kubapolice: Też mi się tak wydaje. Całą widoczną na gifie robotę odwaliło kilkanaście osób. Trochę miałem nadzieję, że więcej wykopków się ruszy przynajmniej do najbliższej apteki, choćby idąc z psem na spacer, a okazało się inaczej - jest tych kilkanaście aktywnych osób, reszta gnije w piwnicy. Np. całe Kielce odfajkował jeden rowerzysta ;)
Heh, godz. 20:00 i musisz iść do apteki. Godzina taka, że nie wiadomo, która jest otwarta. Jedna jest 24h, inna do 18:00, inna do 22:00, któraś ma dyżur. Wybierz co robisz:

a) Idziesz na miasto i bujasz się od apteki do apteki zaczepiając ludzi, którzy w większości nie znają nawet nazw ulic. Karteczka z dyżurną? Okazuje się np. że dyżurna jest w zupełnie inną stronę niż poszedłeś.

b) odpalasz coś w stylu
@enron: Dobra - sprawdzam dyżury i okazuje się, że dyżur ma apteka w zupełnie innej dzielnicy. A wiem, że jest sporo aptek bliżej mnie, które mogą być np. do 21:00 czy do 22:00. Szukacie problemów tam gdzie ich nie ma. OSM to otwarty projekt GIS, na którym każdy może pracować. Możesz sobie chociażby ściągnąć stamtąd dane i poprzez program (QGis, ArcGis itp.) stworzyć mapę dostępności aptek w mieście. Takie inicjatywy stanowią
@enron: Dobra - sprawdzam dyżury i okazuje się, że dyżur ma apteka w zupełnie innej dzielnicy.


No bez przesady, może w małych wsiach będzie tak że trzeba podjechać jedną wieś dalej - ale w dużym mieście z reguły w każdej dzielnicy jest kilka aptek z założenia czynnych 24/7, a oprócz tego są dyżurne...

A wiem, że jest sporo aptek bliżej mnie, które mogą być np. do 21:00 czy do 22:00. Szukacie