Wpis z mikrobloga

#webdev #css #javascript #bootstrap

Webmirki rzucam kolejnym banałem, ale dla mnie istotnym.

Jakie miałbym realne szanse dostać posadę jako junior front-end developer?
Czego powinienem się douczyć?

Html i DOM/SEO na tyle, żeby nie robić wszystkiego w divach, tylko stosować bez jakiejś rewelacyjnej strategii, ale jakieś podstawy podstaw.
CSS i za pomocą CSS3 jestem w stanie zrobić proste animacje, ustawić wszystko tak jak mi się podoba, żeby się nie bugowało i wyświetlało dobrze na mobilnych urządzeniach za pomoca media query i bootstrapa
Bootstrap jako grid system ogarnąłem i czuje się w tym dobrze, powoli używam wbudowane bajery z javascript typu affixy itd.
Wordpress - umiem tylko klikać w przyciski
Javascript/jQuery - jak dłużej posiedzę to jestem w stanie za pomocą dokumentacji napisać jakieś efekty typu fade-in/fade-out obrazków, hovery, parallax, carousel
PHP/SQL - na tyle żeby zrobić formularz kontaktowy, jakiś prosty login/registration form, wyświetlanie bazy danych w tabeli, to raczej też z dokumentacja
Angular, Node, Backbone - null
UI/UX/Design - niepełnosprawność

GIT/GULP - nie znam/nie umiem, za to biorę się jak skończę swoje "portfolio"
A propo portfolio: kilka prostych skryptów jquery, 1 strona za kase i 1 strona-template, bieda

Rozwijam się dalej w kierunku javascript/css3, myślę, że z pomocą dokumentacji ew stackoverflow byłbym w stanie zakodować zdecydowaną większość layoutów typu themeforest czy templatemonster.

Biedackie portfolio: http://217.199.187.197/arcane-sanctuary2.com/ - jeszcze nie skończone.

Ponawiam pytanie: na jakim poziomie moje umiejętności stoją i co powinienem douczyć się żeby aplikować jako junior dev?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie miałbym realne szanse dostać posadę jako junior front-end developer?


@Melcma: słabe

Czego powinienem się douczyć?

Javascript/jQuery - jak dłużej posiedzę to jestem w stanie za pomocą dokumentacji napisać jakieś efekty typu fade-in/fade-out obrazków, hovery,
  • Odpowiedz
@Melcma: Nigdy się nie dowiesz jeśli nie spróbujesz. Stronka całkiem spoko, mogłaby działać nieco szybciej i pozbądź się błędów z konsoli ;)
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi. Portfolio na pewno będę poprawiał, responsiveness, normalny hosting+domain, kompresja grafiki. Planuje właśnie uczyć się dalej javascript -> SASS (obecnie używam głównie własnych mixinów i zmiennych) -> angular.js -> git/gulp i wrzucić to co zrobiłem na GIT i dopiero aplikować. Powinno się udać.
  • Odpowiedz