Wpis z mikrobloga

@anduk: ktoś się pyta czy brać Aston Martin czy Jaguara, a ty mu polecasz trójkołowy rowerek, no super ;D

@goral20: bez różnicy, warto znać oba + frameworki (python + django, ruby + rails).

Ja wolę ruby, bo mogę modyfikować sam język. Tzn nawet podstawowe rzeczy jak 1 + 1 mogę zmienić by zwracały "dupa" :)
niczym

a java jest aż tak dobra ?


@goral20: Wszystko zależy od tego co chcesz robić, każdy język programowania ma inne zastosowania, sektor javy teraz mocno się rozwija i jest b. duże zapotrzebowanie na programistów javy. Do tego do czego się jej używa jest wporządku :)
ktoś się pyta czy brać Aston Martin czy Jaguara, a ty mu polecasz trójkołowy rowerek, no super ;D


@list86: w PHP łatwiej znaleźć prace więc nie jest to zła rada, pozatym PHP Phalcon jest teraz najszybszym frameworkiem webowym co prawda cierpi jeszcze trochę na chorby więku dziecięcego ale to nad czym teraz pracowałem w obecnej robocie nie wyobrażam sobie żeby stało na Railsach. (W których btw. lubie najbardziej pisać bo są
@anduk: ale posadki kierowcy Astona i Jaguara też są, w dodatku lepiej płatne :P

@Hieronim_Buszewski: benchmark benchmarkiem, i tak się stosuje varnish itd. Bardziej się opłaca dostawić serwer niż użerać z php, ale to moja opinia więc nieważne :P
czemu na własnym a nie chcesz nauczyć się jakiegoś konkretnego rozwiązania mającego tysiące wdrożeń?


@anduk: Jak byłeś młody nie napisałeś nigdy własnego CMS'a bo inne były do dupy? :)