Wpis z mikrobloga

@rzet: wybacz mi ja zyje w innym swiecie, nie rozumiem jak osoba wyksztalcona albo obeznaja w dowolnym jezyku programowania wspolczesnym uznajaca sama siedzie z jako tako osobe z godnoscia, znajaca koszty zycia i oczekujaca od zycia czegokolwiek wiecej moze sie zgodzic na 5k

ja osobiscie czulbym sie zle, sumienie godnosc i uszanowanie do wysilku jaki wlozylem w to wszystko by ciagle mnie gdzies w plecu stukalo "idioto prosta ksiegowa w
  • Odpowiedz
Dokładnie, na coś takiego można iść świeżo po studiach


@maver: na większości uczelni publicznych o większości technologii wymienionych w ogłoszeniu nawet nie usłyszysz. pozatym uważasz że jeżeli wymagają "strong knowledge" to szukają świeżaka zaraz po studiach?
  • Odpowiedz
2. moze oni jako spolka w zasadzie zachodnia podaja to w euro i wtedy 4k euro brutto juz jest taka srednia stawka a 7k euro to z tymi dodatkami i wtedy wszystko sie zgadza

@bazingaxl: w ktorym alternatywnym swiecie skrot PLN oznacza "euro"?
  • Odpowiedz
wybacz mi ja zyje w innym swiecie, nie rozumiem jak osoba wyksztalcona albo obeznaja w dowolnym jezyku programowania wspolczesnym uznajaca sama siedzie z jako tako osobe z godnoscia, znajaca koszty zycia i oczekujaca od zycia czegokolwiek wiecej moze sie zgodzic na 5k


@bazingaxl: Tak, bo za 5k nie da się utrzymać w Poznaniu. Trzeba mieszkać w kartonie i żreć tynk ze ścian - 0 godności.

Wymagania nie są wygórowane i może je spokojnie spełnić młoda osoba. To nie jest pensja do końca życia, jak będzie miał większe doświadczenie i umiejętności to spokojnie znajdzie prace z lepszą
  • Odpowiedz
@rzet: Możliwe, że przy twoim obecnym poziomie życia, nie dałbyś rady. Ale na tej zasadzie są ludzie co i za 100 tys pln miesięcznie by się nie utrzymali.

Ale obiektywnie za 5k, w Poznaniu, można spokojnie żyć, wynająć mieszkanie, opłacić samochód, wychodzić na miasto itp.
  • Odpowiedz
@rzet: Nawet - 5k brutto = 3500 netto. Kawalerka 1500 zł z opłatami, jedzenie na miesiąc 900 zł (30 zł dziennie), samochód 500 zł. Zostaje nam 600 zł na inne wydatki.

Jeśli odpuścimy samochód i możemy korzystać z komunikacji to zostaje nam jeszcze więcej. To nie jest high life ale wystarczy na spokojne życie młodej osoby.
  • Odpowiedz
@rzet: Czy to jest oferta pracy dla guru programowania z 10-20 letnim doświadczeniem w branży? Nie, to oferta dla kogoś kto ledwo skończył studia (albo nawet na nich jest) i ma trochę praktycznego doświadczenia.

W wieku dwudziestuparu lat najczęściej nie masz rodziny (a jak masz to twoja sprawa by zarabiać tyle by ją utrzymać) i nie myślisz o oszczędzaniu na starość.

Jest to dobre doświadczenie, a za rok-dwa taka osoba
  • Odpowiedz
moze.. ja mam rodzine wiec tyle napewno mnie nie zadowoli.


zreszta 600zl rezerwy to troche malo.

@rzet: bardzo to smutne ze wsrod IT jest tyle samotnych krotkowzrocznych facetow ktorzy wlasnie nie widza nic poza najblizszym
  • Odpowiedz
@rzep: Dziewczyny brak, samochód kupiony przez rodziców (no, chyba, że odkladałeś te 600 zł miesięcznie przez trzy lata, by mieć cokolwiek, co nie rozpada się w czasie jazdy).

I wszystko to dla niby wysoko wykształconego programisty.
  • Odpowiedz
@Ginden: Dziewczynę masz utrzymywać? Samochód możesz sobie kupić na kredyt lub odłożyć (skoro go nie masz, to znaczy, że masz mniejsze wydatki).

I wszystko to dla niby wysoko wykształconego programisty.


Wszystko to niby dla młodego programisty, które powyższe wymagania może spełniać już na studiach. A znam ludzi, którzy podobną wiedzę mogliby mieć i już w liceum.

Jak ktoś jest tak niesamowity, że ma oferty za 10 czy 20 tys netto
  • Odpowiedz