Wpis z mikrobloga

Właśnie przeczytałam opis rodziny, której można pomóc w ramach "Szlachetnej paczki":

Pani Magdalena (35 l.) samotnie wychowuje czworo dzieci: Santianę (10 l.), Niko (9 l.), Anastazję (2 l.) oraz Kordiana (3 l.).


Pomimo, że pani Magda posiada szóstkę dzieci (dwie starsze córki założyły już własne rodziny), nie spotkała jeszcze mężczyzny, z którym chciałaby spędzić resztę życia, wobec czego wychowuje pociechy samotnie. Dochód na jednego członka rodziny wynosi zaledwie 268 zł, co żadną miarą nie może wystarczyć na pokrycie potrzeb dorastających dzieci.

Nie wiem jak was, ale mnie ten opis nie przekonuje do pomocy pani Magdalenie, która jeszcze nie znalazła mężczyzny, z którym chciałaby spędzić resztę życia, ale znalazła takiego (jednego?), z którym radośnie spłodziła 6 dzieci...

#szlachetnapaczka #polskiedomy #pomuszcie #patologia
  • 89
@chixi: A ja sądzę, że po to jest takie udogodnienie, aby sobie wybrać rodzinę, którą chce się wspomóc, by darczyńca miał kontrolę nad tym, komu przekazuje zapomogę. Dlatego, że w kilku przypadkach uznajesz, iż ktoś nie zasługuje na twoją pomoc, olewasz całą akcję?

Proszę, przykładowe rodziny z mojego miasta:

"Kod rodziny: LBE-1116-406462

Pani Teresa (49l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Krzysztofa (23l.), Dominikę (20l.), Tomasza (19l.) i Marlenę (16l.).

Pięcioosobowa rodzina w