Wpis z mikrobloga

Właśnie przeczytałam opis rodziny, której można pomóc w ramach "Szlachetnej paczki":

Pani Magdalena (35 l.) samotnie wychowuje czworo dzieci: Santianę (10 l.), Niko (9 l.), Anastazję (2 l.) oraz Kordiana (3 l.).


Pomimo, że pani Magda posiada szóstkę dzieci (dwie starsze córki założyły już własne rodziny), nie spotkała jeszcze mężczyzny, z którym chciałaby spędzić resztę życia, wobec czego wychowuje pociechy samotnie. Dochód na jednego członka rodziny wynosi zaledwie 268 zł, co żadną miarą nie może wystarczyć na pokrycie potrzeb dorastających dzieci.

Nie wiem jak was, ale mnie ten opis nie przekonuje do pomocy pani Magdalenie, która jeszcze nie znalazła mężczyzny, z którym chciałaby spędzić resztę życia, ale znalazła takiego (jednego?), z którym radośnie spłodziła 6 dzieci...

#szlachetnapaczka #polskiedomy #pomuszcie #patologia
  • 89
@nocnica: a może to 6cioraczki z opóźnionym zapłonem? A wy tu zaraz, że się puszczała na lewo i prawo nie myśląc o konsekwencjach i utrzymaniu takiej gromadki...( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pani Teresa (49l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Krzysztofa (23l.), Dominikę (20l.), Tomasza (19l.) i Marlenę (16l.).


@Slonx: Dzieci same rzeczywiście, czasami trzeba nagle dorosnąć i spiąć dupsko, zmieniając plany jakie się miało, rezygnując z wielu ważnych rzeczy.

Co do paczki i potrzeby - nie neguję oczywiście akcji, opał na zimę rzeczywiście jest potrzebny, ale może wynajmowany dom zamieniła by na mieszkanie (jeśli może) - obniżyłoby to koszty itd. Taka pomoc jak
@nocnica: No dlatego napisałem "zastanawia mnie" bo obliczyłem sobie, że albo ona albo jej dzieci były niepełnoletnie kiedy spłodziły dzieci, przepraszam ale czasem jestem denerwująco sarkastyczny
@Slonx: jejku, to lecimy po kolei.

1. Domy się ubezpiecza po to żeby w razie czego dostać odszkodowanie. Troje z czworga dzieci jest dorosłych, plus mama - 4 osoby zarabiają miesięcznie po 400zł?

2. Pani Ewa mogłaby równie dobrze pracować gdziekolwiek,albo w szwalni/pracowni krawieckiej. Nie sądzę żeby zarobiła mniej niż szyjąc w domu. Co do p.Mirosława to jak najbardziej rozumiem niepełnosprawność ale u mnie w wakacje płytki i panele kładł facet