Wpis z mikrobloga

Wczoraj mój chrześniak - 9 level, dostał jedynkę z plastyki. Przeżywa to bo jego pierwsza ''jedynka'', tym bardziej, że jest maniakiem na punkcie rysowania. W klasie mieli namalować rysunek który miał zawierać 2 motywy - kobietę/dziewczynkę i ptaszka. I dzieci rysowały jakieś polanki z ptaszkami, ogródki itd, mój chrześniak narysował to. Praca została oceniona na NDST, bo niezgodna z tematyką.... zatem Nauczycielce wielki #!$%@? w Serce jak stąd do Salt Lake City za zabijanie kreatywności u dzieci. Następnym razem narysuje takie same gówno jak wszyscy inni... #szkolapodstawowa

Tl;dr : Szkoła zabija kreatywność.
N.....i - Wczoraj mój chrześniak - 9 level, dostał jedynkę z plastyki. Przeżywa to bo...

źródło: comment_VkyDxiQgLzqtU4OJo5atSNYFYlq4QSn5.jpg

Pobierz
  • 225
  • Odpowiedz
A mój chrześniak na W-F miał sprawdzian z przewrotu w przód z przysiadu, a jest maniakiem przewrotów. Jego kolej a on jazda popis przed całą klasą - w przód, od razu w tył, potrójny do przodu, z wyprostem, ze stójki, z naskoku. Wszystkie sunie od niego z klasy podziw w oczach. A nauczyciel -siadaj Grzeszczyk, pała. Bez podparcia zrobił...
  • Odpowiedz
@xdestructx: każda praca ma taką naturę, że robimy pośrednio lub bezpośrednio to, czego od nas ktoś wymaga (szef/klient/whatever). Im szybciej się dzieciaki nauczą, że jak ma być ptaszek i dziewczyna, to ma być ptaszek i dziewczyna, tym lepiej.

A kreatywnością mógł się wykazać w bardzo dużym stopniu.
  • Odpowiedz
Az mi sie przypomniala moja nauczycielka z plastyki w podstawowce. Tez dostalem kilka jedynek, a jako maly gowniarz to tylko podkulilem ogon i mi sie smutno zrobilo. Niektorzy nauczyciele to #!$%@? sa straszne, szczegolnie ci od najbardziej nieistotnych przedmiotow.
  • Odpowiedz
@Niedokonczone_Zdani: moim zdaniem to powinien być jeden z najbardziej znanych przykładów na zabijanie kreatywności przez system edukacji. Dzieciakowi gratuluje pomysłu, rysunek jest moim zdaniem zajebisty i świetnie ogarnął motyw. Jak na 9 lat (domyślam się, że 9lvl to 9 lat) to na 6+. może @FaktyTVN mogłyby zrobić jakiś fajny news na ten temat, żeby zainteresować ludzi czymś ważnym
  • Odpowiedz
Kiedyś na matematyce wszedłem w konflikt z nauczycielką, ponieważ twierdziłem że 0 jest liczbą parzystą i byłem w stanie to udowodnić w oparciu o definicję z lekcji. Nauczycielka za to w pewnym momencie zwyczajnie zaczęła mnie ignorować i poszła naprzód z lekcją. Koniec końców ja też to olałem i do teraz uważam, że 0 jest liczbą parzystą, chyba że ktokolwiek mi udowodni inaczej.

Kiedy indziej z kolei (na olimpiadzie matematycznej) miałem akcję,
  • Odpowiedz