Robię właśnie spaghetti i wyszło mi takie cudowne, że muszę o tym tutaj napisać. Od wczoraj miałem ogromną ochotę na tę jakże cudowną potrawę. Mmmmm
650g wołowiny i 350g wieprzowiny powędrowało prosto do gara.
Nie bójcie się używać ziół, dobrze dobrane proporcje zapewnią wam niesamowitą magię, ich właściwości i smak pozwolą wam i waszemu spaghetti wybić walory smakowe na najwyższy poziom doznań kulinarnych.
Bezmiar ognia otacza nasz garnek, powodując, że sos powoli
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nowywinternetach: Od kiedy gotowanie jest typowo damskim zajęciem? Całe wieki najlepszymi kucharzami zawsze byli mężczyźni. Do dzisiaj tak jest, kobieta na stanowisku szefa kuchni to ewenement. Ale gotowanie nie jest typowo męskim czy typowo kobiecym zajęciem - każdy gotuje i każdy powinien umieć gotować w mniejszym lub większym stopniu. Gotujący mężczyzna może imponować kobiecie tak samo jak kobieta mężczyźnie bo to świadczy o opanowaniu podstawowych życiowych umiejętności, samodzielności i zaradności.
  • Odpowiedz
Mam przed soba zakup kompletnego wyposazenia lazienki do mieszkania 34m^2 w starym bloku - kabina, prysznic (deszczownica), umywalka, wc, zestaw podtynkowy.

Jakies wskazowki co do konkretnych producentow? Do czego warto doplacic, do czego nie warto?

Poki co uslyszalem, ze jak WC to jedynie bezkolnierzowy, jak zestaw podtynkowy to jedynie Geberit.

#pytaniedoeksperta #zrobtosam
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vonsatch: zależy, jak bezkołnierzowy to coś z wyższej półki - nic gorszego niż strumień uciekający z muszli ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wszystko kwestia gustu i zasobności portfela - część się upiera na odpływ liniowy i walk-in, mi bardziej pasuje niski brodzik. Rozmiar łazienki też ma znaczenie.
  • Odpowiedz
Mirki, mam ważne pytanie - łóżko/ stolik z palet.

Za jakiś tydzień przeprowadzam się z moją różową do mieszkania mojej ciotki która wyjechała na parę lat do UK.
Z racji że jesteśmy jeszcze młodzi, i nie wiemy co będzie się z nami działo za rok/dwa, oraz nie chcemy ingerować za bardzo w mieszkanie ciotki, chcemy się tam urządzić tanio i bezproblemowo.

Dlatego wpadłem na pomysł łóżka i stolik z palet. Nie chcemy kupować łóżka,
ATLETICO - Mirki, mam ważne pytanie - łóżko/ stolik z palet.

Za jakiś tydzień prze...

źródło: comment_ui8eyRMegwJP4xFnyCBbsXrMGpOnMho2.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATLETICO: koszt palety, szlifowania, czas, bałagan, pomalowanie czymś tych palet żeby można było zetrzeć kurz - finansowo wyjdzie jak kupno łóżka z Ikei, serio. Ze stolikiem ta sama historia.
Ogólnie jak chcecie tanio i mobilnie to polecam brać najtańsze serie z Ikei - po przeprowadzce często dalej pasują do wszystkiego, łatwo złożyć i przewieźć, szybko się sprzedają na olx
  • Odpowiedz
@ATLETICO:
tu masz ramę łóżka z Ikei za 179zł a nie za 800-900
Komplet 3 tarcz do szlifierki to koszt 7zł, do szlifowania palet zużywa się tego w uj i trochę.
Materac i tak musisz kupić nieważne czy paleta czy stelaż.
Transport i wniesienie też musisz ogarnąć przy paletach - złożoną w pudełku 200x20cm ramę łatwiej wniesiesz niż palety, spokojnie zmieści się też w aucie większym niż trzydrzwiowy hatchback, poza
  • Odpowiedz
Mirki poradźcie, chcę zbudować szafkę w WC nad spłuczką. Niestety jakiś fachowiec typu #bedziepanzadowolony kładąc kartongips tak wyrównał ściany, że boki uciekają w lewo 1,5 cm (dołączam rysunek). Jak to zniwelować? Na zawiasach jestem w stanie skorygować aż tyle i jeżeli tak to jakie zastosować? np znalazłem takie https://www.dacter.eu/environment/cache/images/0_0_productGfx_386dcb8aa2a548afd5c051627b3fa31d.jpg tylko nie wiem czy mają aż taki zakres regulacji, jeżeli nie to pewnie bym musiał ciąć po skosie te listewki i
robert83 - Mirki poradźcie, chcę zbudować szafkę w WC nad spłuczką. Niestety jakiś fa...

źródło: comment_pvAP2oJaSGRRm52zG28zahgBOYrJI9KB.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hulajnogaelektryczna #zrobtosam #diy

Mam podobną do tej ze zdjęcia hulajnogę. Chciałbym ją przerobić na elektryczną i zrobić hamulce na oba koła. Gaz w manetce, hamulce - wiadomo ;). Akku w miejscu gdzie zaznaczyłem na czerwono. Są jakieś gotowe zestawy napędów (silnik + sterownik + manetka)? Akku bym poskładał sam - dopasował do wolnej przestrzeni...
Xaveri - #hulajnogaelektryczna #zrobtosam #diy

Mam podobną do tej ze zdjęcia hulaj...

źródło: comment_q0giJW2gYLj4PKLefMdZnDlM0eXNdGaz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 4
@Shmit ja kocham ciszę i spokój. Czasami to mnie więcej słychać bo dzieci ciągle uciszam xd Można czasami mówić głośniej to normalne, ale bez darcia. Na tym punkcie jestem wyczulona. Jestem też przeciwnikiem biegania po domu. Moja podłoga to czyiś sufit. Wszystko ma swoje granice ;)
  • Odpowiedz
Hej!
Jakiś czas temu we wpisie pytałem czy ktoś próbował dosypywać brokatu spożywczego do wina. Okazało się, że nie, dlatego sam przetestowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Efekt (mam nadzieję) widać na poniższym filmie. Na żywo prezentuje się lepiej.
Dosypałem brokatu złotego i srebrnego, ten pierwszy lepiej wygląda, ale to chyba zależy od koloru samego wina.
Niestety przy dosypywaniu zapomniałem nagrać jak wygląda srebrny wiec teraz nagrywałem (różnica w jakości filmów Redmi 4A vs Note
orange92 - Hej!
Jakiś czas temu we wpisie pytałem czy ktoś próbował dosypywać brokat...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@orange92: OP delivered, good guy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na ostatniego Sylwestra mieliśmy szampana ze złotym brokatem, wyglądało fajnie, smaku nie zmieniło, więc w sumie zgadza się z tym, co napisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz