Wpis z mikrobloga

Mirki, mam ważne pytanie - łóżko/ stolik z palet.

Za jakiś tydzień przeprowadzam się z moją różową do mieszkania mojej ciotki która wyjechała na parę lat do UK.
Z racji że jesteśmy jeszcze młodzi, i nie wiemy co będzie się z nami działo za rok/dwa, oraz nie chcemy ingerować za bardzo w mieszkanie ciotki, chcemy się tam urządzić tanio i bezproblemowo.

Dlatego wpadłem na pomysł łóżka i stolik z palet. Nie chcemy kupować łóżka, bo nie wiadomo co z tym później robić, a problem z transportem i ceny wysokie. Widziałem wiele razy takie łóżka i meble z palet i bardzo mi się to podoba. Wykonanie zostawiłbym sobie, raczej nie mam dwóch lewych rąk co do robót manualnych, i wykończenie i pomalowanie drewna to dla mnie nie problem.

Macie może jakieś opinie na ten temat? Warto? Ktoś robił coś takiego? A może macie jeszcze jakieś pomysły jak w tani i fajny sposób urządzić pokój? Liczę na was kumple ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dom #mieszkanie #meble #majsterkowanie #zrobtosam #wynajem #kiciochpyta #pytanie
Pobierz ATLETICO - Mirki, mam ważne pytanie - łóżko/ stolik z palet.

Za jakiś tydzień prze...
źródło: comment_ui8eyRMegwJP4xFnyCBbsXrMGpOnMho2.jpg
  • 13
@ATLETICO: koszt palety, szlifowania, czas, bałagan, pomalowanie czymś tych palet żeby można było zetrzeć kurz - finansowo wyjdzie jak kupno łóżka z Ikei, serio. Ze stolikiem ta sama historia.
Ogólnie jak chcecie tanio i mobilnie to polecam brać najtańsze serie z Ikei - po przeprowadzce często dalej pasują do wszystkiego, łatwo złożyć i przewieźć, szybko się sprzedają na olx
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATLETICO: po taniosci to wystarczy na poczatek sam stelaż i materac, stelaż można zawsze potem sprzedać, meble z palet to dużo zachodu i potem ciężko kurze scierac;-)
@krave: hmm, powiem szczerze że ciężko mi troche uwierzyć w to że koszt zrobienia takiego łóżka dajmy na to 140X200 = koszt łóżka z Ikei. Bo co do palet, to pracuję w firmie produkcyjnej, więc kupiłbym po cenie odpadu, szlifowanie czasi bałagan to wszystko bym wykonywał u rodziców na wsi w garażu, wszelkie narzędzia posiadam. A jak tak patrzę, to takie normalne łózko( dla dwóch osób) to koszt jakiś 800-900 zł
@ATLETICO:
tu masz ramę łóżka z Ikei za 179zł a nie za 800-900
Komplet 3 tarcz do szlifierki to koszt 7zł, do szlifowania palet zużywa się tego w uj i trochę.
Materac i tak musisz kupić nieważne czy paleta czy stelaż.
Transport i wniesienie też musisz ogarnąć przy paletach - złożoną w pudełku 200x20cm ramę łatwiej wniesiesz niż palety, spokojnie zmieści się też w aucie większym niż trzydrzwiowy hatchback, poza tym
@krave: @ATLETICO: Palety w cenie odpadu a rak za darmo. Poczytaj czym jest fumigacja palet bromkiem metylu i z czym się wiąże narażanie na wdychanie tego gówna. Ludzie sobie nawet nie zdają sprawy jak się trują robiąc meble z czegoś co zostało zaprojektowane do innych celów i na otwartym terenie a nie zamkniętych pomieszczeniach.
@ATLETICO niedawno wywaliłem ramę łóżka z Ikei. Mieliśmy ja ponad 10 lat, przeżyła 5 przeprowadzek, skracanie, wzmacnianie, a kupiona była już od kogoś. Olej te palety, syf jakiś nie wiadomo w jakim porcie pijany marynarz na się odlewał... :-)
@ATLETICO: Tak jak Ci ludzie piszą. Jeśli ma być tanio to kup tanią ramę (nawet używaną) i nowy materac (jeśli nie masz). Palety nie wyjdą tanio i jest z nimi dużo roboty.
@ATLETICO: Efekt byłby spoko ale tak naprawde nakład czasu pracy i koszt przewiezienia palet, pomalowania ich, to raczej nie jest gra warta świeczki. Skrzynię/stelaż pod materac wg mnie będzie łatwiej ogarnąć (pewnie też taniej jak znajdziesz gdzieś do oddania) niż poświęcać czas na budowanie z palet i poźniej też żal będzie to rozbierać ¯\_(ツ)_/¯