Ruch na stacji jest ruchem towarowym. Pasażerski zniknął w 2008 roku.
Sama stacja odgrywała dawniej bardzo ważna rolę gdyż była stacją graniczną na Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej pomiędzy Imperium Rosyjskim a Austro-Wegrami. Wtedy z resztą też stacja nazywała się właśnie jako "Granica".
#zaglebie #sosnowiec #kolej #pociagi #zabytki #ciekawostki




















#slask #piosenka #gwara #piekaryslaskie #piekary #zaglebie