Jak to jest z kwota zarobków brutto netto w Czechach? Weźcie ten kalkulator z linka, dajcie sobie 4 dzieci i zobaczcie, że kwota netto jest wyższa niż brutto. Zaś przy 0 ilości dzieci, zabierają z wypłaty aż ponad 40%
Jak oni maja skonstruowane te pensje i podatki?

[KALKULATOR CZECHY](https://www.finance.cz/dane-a-mzda/kalkulacky-a-aplikace/mzdovy-kalkulator/?rozsirena=0&hruba_mzda=21600&pocet_deti=4&invalidita_ztp=0&deti_ztp=0&dite_ztp_1=0&dite_ztp_2=0&dite_ztp_3=0&dite_ztp_4=0&dite_ztp_5=0&invalidita=0&invalidita3=0&ztp=0&student=0&sluz_auto=&duch_stud_mat=0&_submit=Spoč%C3%ADtat&vysledek=1&do=application-payRoll-submit)

#praca #pracbaza #pensja #wyplata #zarobki #prawo #czechy #
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo to jest 500+ w wersji czeskiej, jedyne jakie być powinno czyli ulga podatkowa za posiadanie dzieci. A u nas głównie bezrobotna patologia na tym zyskuje.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawy jestem jakie ludzie mają w danej chwili priorytety.
Dostajesz kwotę, którą MUSISZ wydać w ciągu jednej doby. Co to będzie?
a) 100zł
b) 1 000zł
c) 10 000zł
d) 100 000zł
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki zupełnie poważne pytanie - co zrobić, gdy w umowie o pracę masz jasno napisane, że wynagrodzenie będzie wypłacane przelewem na rachunek bankowy nie później niż do 5-go dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, za który wypłacane jest z dołu wynagrodzenie, ale ono nigdy nie jest w terminie wypłacane ?

Szef, a jednocześnie właściciel małej firmy zawsze przelewy robi osobiście i nigdy nie chce tego nikomu zlecić, bo nie ma zaufania. Ale
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gosc321 jak coś, to pamiętaj, że nieterminowo wypłacane wynagrodzenia może być podstawą do zwolnienia się bez zachowania okresu wypowiedzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Teoretycznie skoro pracodawca nie przestrzega warunków umowy to Ty też nie musisz bo umowa i tak nie jest respektowana. Więc zamiast pracować 8h pracuj 7
  • Odpowiedz
pizza, kfc, kebab czy co innego, wpłynęła wypłata nic nie gotuje jeść trzeba.
#ankieta #wyplata #obiad

Które bo wypłata wpłyneła

  • pizza 25.0% (22)
  • kfc 15.9% (14)
  • kebab 37.5% (33)
  • chińczyk 21.6% (19)

Oddanych głosów: 88

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pierwszymiesiaca #polak a #wyplata

Dosyć tego, koniec wiecznego odkładania.
W tym miesiącu postanowiłem zaszaleć i wydałem wszystkie swoje pieniądze na podróże.

Kupiłem sobie miesięczny.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, Mirki powiedzcie mi, czy 2 670,75 zł netto na stanowisku operatora tokarki CNC, czy to dużo? Biorąc pod uwagę, że nie mam żadnego doświadczenia na tym stanowisku, nie mam też ukończonej szkoły, kursów CNC.
P.S.
Jest możliwość zrobienia nadgodzin, przy 2 dniach dodatkowych, pensja wzrasta do 2 970 na rękę.
#pracbaza #zarabiam #wyplata #operatorcnc #chwalesie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach