Cześć Mirki

14 sierpnia biorę ślub. Moja narzeczona będzie brała 2 członowe nazwisko. Na podróż poślubną lecimy 1 września i tutaj przyznam się szczerze zawaliłem po całej linii. Pierwszy raz kupowałem bilety lotnicze a zmiana nazwiska skomplikowała sprawę. 1 września lot do Wiednia z Polski jest na panieńskie nazwisko partnerki (Ryanair). 5 września lot z Wiednia do Rzymu jest na dwuczłonowe nazwisko partnerki (Wizzair) a powrót do Polski 10 września jest na
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DallyJoo: Miałem podobną sytuację na początku roku w Wizzair, zarezerwowaliśmy bilety na nowe nazwisko żony, ale dokumenty nie przyszły na czas - na infolinii kazali załatwiać to na lotniskach w punkcie odprawy bagażowej i tam wszystko poszło sprawnie. Loty były w ramach Schengen ale poza Unię Europejską.
  • Odpowiedz
#wizzair pierwszy raz lecę samolotem. Mam torbę o wymiarach 47x30x30 przejdzie? Czy za duża?
Tzn juz spakowana ma takie wymiary
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w Wizzair jeśli chodzi o podręczny to bardzo rygorystycznie podchodzą do wymiarów podręcznego?


@glos_zenady: Miałem podobny w Wizz i przeszedł, poza tym liczy się że wlezie i upchnie do ich foremki - a to raczej elastyczny plecak więc raczej się dognie. W tym roku mam nadzieje ponownie z nim lecieć.
  • Odpowiedz
@glos_zenady Zależy od kontroli. W Modlinie często mają totalnie w------e, dodatkowo, jeśli chodzi o płyny. Na każdym lotnisku, z którego korzystałem mogłem przewieść więcej rzeczy niż regulamin przewiduje.
  • Odpowiedz
#wizzair #tanieloty
Hej,
jakis czas temu lecialem z Wizzairem i jako opcje dodatkowa oplacilem transfer z i do hotelu z lotniska. Jak sie pozniej okazalo realizawala to firma zewnetrzna ale platnosc przyjal Wizzair.
Pare dni przed wylotem dostalem e-ticket na transfer lotnisko -> hotel, ale brakowalo tam informacji o bilecie powrotnym. Napisalem do firmy o co chodzi, to mi odpowiedzieli tylko ze sprawdza i dadza znac. Bedac juz na miejscu po
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cesarz12345
ja kupilam z wrocka za 315 zl w jedna strone do Dubrownika w piatek a lecialam w sobote. Wracalam w czwartek z Podgoricy za 23€. Więc roznie bywa, zazwyczaj dzien przed nie ma juz biletow ale trzeba czatowac. Uzyj skyscanner albo kayak zeby cos wyszukac.
  • Odpowiedz
Mirki latające tanimi liniami lotniczymi powiedzcie mi, na ile restrykcyjnie są przez #wizzair sprawdzane wymiary bagażu podręcznego? Mam podany wymiar 40x30x20 i plecak, który postawiony w stanie swobodnym minimalnie przekracza wysokość, ma 45cm. Można go o te 5cm bezproblemowo dognieść ręką. Przejdzie?
Wylot z Okęcia, jeśli to coś zmienia, krótki przelot czarterowy.

#podroze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bylembordo:

kup mieszkanie na drodze dolotowej na lotnisko

dziw się że latają samoloty


To teraz sprycie kup sobie mieszkanie z oknem na Warszawę Wschodnią, tam na 100% żaden samolot Ci latać nie będzie. A nie czekaj, tam będziesz skiełczeć, że
  • Odpowiedz
Dobra, Mireczki, Mirabelki może mi pomożecie, mianowicie szukam lotów do Mediolanu z wizzair, na stronie azair mi wyskoczył lot za 445zł, po wejściu na ryanair cena wzrasta do 531zł, próbowałem przez vpn mullvad (lokalizacja Włochy a potem Niemcy) - bez zmian, ba, podaje mi w złotówkach, co robię źle? I w ogóle ceny się różnią między państwami?

#vpn #tanieloty #wizzair #ryanair
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwszy raz w życiu będę leciał samolotem. Jak wygląda sprawa z odszkodowaniem od opóźnienia lub odwołania lotu, czy trzeba mieć wykupione wcześniej ubezpieczenie pokrywające te dwie rzeczy, czy da się odzyskać pieniądze od przewoźnika bez posiadania dodatkowego ubezpieczenia?

#wizzair #lot #lotnictwo #ubezpieczenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wezmę torbę o większych wymiarach niż dozwolone jako bagaż podręczny, ale torba jest elastyczna i bez problemu zmieści się do ich koszyka sprawdzającego wymiar to będzie ok? #wizzair #ryanair
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robiłem w styczniu rezerwacje w wizz po pijaku, revolut cos szwankowal akurat i nie moglem zaplacic karta.
Zdecydowalem sie na przelew, myslalem, ze przelewam kase na dedykowany rachunek i tytul jest dla mnie, wiec wpisalem to co uwazalem.
Niestety spowodowalo to nieuznanie mojej platnosci na poczet rezerwacji, przepadek rezerwacji (zauwazylem 3 msc pozniej dopiero - ale w sumie znalazlem bilety taniej u konkurencji).

Zalozylem spor na ODR, ktory wlasnie upadl przez uplyniecie terminu.

Reasumujac
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wizzair #madryt

Zapytam - może ktoś wie. Wracamy niedługo z Madrytu do Warszawy lecąc z Wizzairem - Terminal T1. Chcieliśmy sobie odpocząć w miarę komfortowych warunkach - wykupiliśmy lounge za pomocą Wizzair - No i dostaliśmy lounge w terminalu T4 - jest jakieś połączenie po security z T1 do T4 czy daliśmy się naciąć? XD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Psycho_man no ale to dziwne, ze ci sprzedal wizzair bilet do lounge na terminalu, który go nie obsługuje. jak ci się uda z nimi skontaktować to poproś zeby to naprawili, bo podejrzewam, że tanie to nie bylo
  • Odpowiedz