Latin1-Supplement


@Saeglopur: to jest chyba właśnie to na co zwykle mówi się po prostu latin (od U+0080 do U+00FF). Potem masz extended-a (od U+0100 do U+017F), extended-b (U+0180 do U+024F) itd. Norweskie znaki są w tym pierwszym, a polskie w tym drugim.
  • Odpowiedz
Czy często w projektach rozdziela się pliki CSS na wspólne dla każdej podstrony i dotyczące tylko kolejnej podstrony?
Np. mam jakieś strony typu home.html, customers.html, contact.html. Są w obrębie jednej witryny, więc wiadomo, że mają podobny styl, ale czy stylowanie bebechów każdej podstrony powinno się wyrzucać do osobnych plików CSS? Dopiero się uczę i nie wiem - robić tak czy nie? Jeśli tak, to kiedy?
#webdev #naukaprogramowania #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@getin: Gdy masz 15 podstron, to powodzenia przy poprawianiu takiego pliku css. Szybciej i wygodniej jest edytowac mniejsze pliki css (a raczej scss). Zwykle robie to tak, że mam ogólne mixny i zmienne i później one są łączone do plików css, które z nich korzystają. Masz racje, że na poszczególne strony nie muszą mieć wszystkich deklaracji z całej strony i lepiej je rozdzielić na pod strony, ale też nie ma
  • Odpowiedz
Zależy, obecnie przy SPA jest tendencja do wpierdzielania wszystkiego w jedną paczkę, dlatego strony mulą i konieczne są loadery, stara szkoła MPA, obecnie raczej wyśmiewana, zakłada mniejsze pliki css (minus-trochę więcej requestów).


@getin: Przecież css chunks ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Cześć, mam problem - otóż mam na serwerze w #nazwapl spory folder (ponad 5gb), potrzebuję zrobić jego wierną kopię do folderu obok, czy istnieje jakiś magiczny trik aby taką kopię wykonać? Folder ma bardzo dużo plików i głęboko zagnieżdżonych podfolderów - wszelkie narzędzia oferowane przez nazwę nie dają rady. Próbowałem również skryptem php - system(zip ... )...ale też nie może ukończyć pakowania.

Może ktoś coś podpowie? Z góry dzięki.

#
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wywołam Rsynca na zwykłym współdzielonym hostingu?


@matxpl: tak, nazwapl oferuje dostęp do ssh na wszystkich kontach.
A jak się już połączysz, to choćby najzwyklejszym cp -r zduplikujesz katalog z zawartością.
btw. przy tej ilości danych lepiej rób to w nocy podczas mniejszego obciążenia maszyn.
Choć te i tak ledwo zipią u tego hostingodawcy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@januzi: Tak, WP.
A co jeżeli na serwerze mam kilkanaśćie stron i każda jest zarażona? Czy mogę ustawić dla katalogu domena1 na który wskazuje domena1 inne uprawnienia aby pliki z innych serwisow nie zarażały tej domeny?
  • Odpowiedz
Zalozmy ze mam domene x.pl oraz wlasnie dokupilem domene y.pl w ovh. Jak ustawic to przekierowanie zeby y.pl pokazywal x.pl, ale zeby w pasku adresu wciaz widnial y.pl? Przekierowanie widoczne - adres zmienia sie na x.pl. Przekierowanie niewidoczne - adres to y.pl, ale na podstronach to nadal jest y.pl (zamiast y.pl/podstrona), a odnosniki do np stackoverflow nie dzialaja (domyslam sie, ze nie zezwalaja na niewidoczne przekierowania na ich strone). Mam tu tez
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wuszt problem wydaje się trywialny - ustaw serwer aby dodatkowo obsługiwał hostname y.pl, w domenie y.pl dodaj wpisy A i AAAA aby wskazywały na serwer, nie wiem czy powinieneś upierać się przy czymś co nazywasz przekierowaniem

potem możesz przekierować ruch z x.pl na y.pl robiąc jakieś sprytne przekierowanie
  • Odpowiedz
Tworzę narzędzie #php które generuje faktury .pdf. Mam wybraną i spersonalizowaną bibliotekę która przerabia mój szablon html na pedeefa. Zależnie od ilości danych pdf może mieć kilka stron.

Problem polega na tym, że muszę dodać w dolnym rogu numer strony i ilość stron. Biblioteka mi tego uniemożliwia. Próbowałem rozwiązać to przy użyciu css, jednak kompletnie nie mogę osiągnąć oczekiwanego efektu. Javascripta nie mogę użyć, bo bliblio nie obsługuje.
Jedyne rozwiązanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurix: obadaj czy jest custom footer w tej bibliotece i tam dla każdej strony dodawaj numer. Integrowałem kilka bibliotek i zawsze się dało robić numerowanie i inne bajery.

  • Odpowiedz
Postawiłem projekt #symfony na serwerze #mydevil i routy inne niż defaultowy / nie działają. Debug zwraca wszystko jak należy, a po wejściu na stronę widzę błąd 404. Na localu wszystko jest jak należy.
Jak mogę to naprawić, znaleźć źródło problemu?
#php #webdev #programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Korzystał ktoś może z dokku albo flynn.io? Warto się tym zainteresować, nadaje się jako alternatywa dla dosyć drogiego Heroku?

Buduję małą apkę (Node + Redis) i szukam jakiegoś przyzwoitego, nieskomplikowanego rozwiązania na jej deployment - ale jednak zależy mi na tym, żeby było to zrobione dobrze.

Z góry dzięki za wszelkie informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #webdev #docker #nodejs
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siema. chce sobie pozmieniac wyswietlanie paru elementow na stronach roznych portali. zmieniam sobie powiedzmy jakis rozmiar ramki (screen) za pomoca narzedzi przegladarki i teraz co dalej zrobic aby moje ustawienie bylo za kazdym razem kiedy odpalam ta strone? zainstalowalem tempermonkey ale tam mi kaze pisac jakas funkcje ale niezbyt rozumiem bo nei zajmowalem sie jeszcze #webdev jest na to jakies proste rozwiazanie?
rosso_corsa - siema. chce sobie pozmieniac wyswietlanie paru elementow na stronach ro...

źródło: comment_mbBgElaPuiZfmKuysQdAkxE0QwVGlJJi.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dibhala: Obsługujemy separacje przy przekierowaniu domen na podkatalog - jeżeli wybierzesz tę opcję, wówczas katalog na który przekierujesz domenę jest traktowany jak główny bez możliwości odwołania się do katalogów znajdujących się wyżej (np. skrypty). Jest to bardzo przydatne w sytuacji, gdy chcesz np. zabezpieczyć inne katalogi przed ewentualnymi modyfikacjami, które mogą być wykonane z poziomu innego katalogu ze skryptem (upraszczając - np. w kontekście włamań na WordPress/Joomle itp.) Szerzej opisaliśmy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ogarniam sobie prostą stronę, czysty HTML serwowany przez apache. Zero dynamicznego budowania. Są jakieś narzędzia ułatwiające budowanie tego typu stron? Chodzi mi o to, że mam np. jeden plik header, drugi footer i poszczególne podstrony je includują, dzięki czemu jak przyjdzie coś zmienić w headerze czy innej części wspólnej to zmieniam to w jednym pliku a nie kilku(nastu). Szukałem, ale bez skutku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Aktualnie to
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Pisze z anonimowych, poniewaz znajomi z pracy znaja moj nick. Na jakie widelki w #warszawa moze liczyc #programista Fullstack z dobra znajomoscia #react i #node? Mam 3,5 roku doswiadczenia. Zamierzam wolac 14k netto na b2b i zastanawiam sie jak ta stawka ma sie do calego rynku. Przy okazji zapytam tez o stawki w #krakow. Moglbym sie tam przeniesc.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach