Wpis z mikrobloga

Zalozmy ze mam domene x.pl oraz wlasnie dokupilem domene y.pl w ovh. Jak ustawic to przekierowanie zeby y.pl pokazywal x.pl, ale zeby w pasku adresu wciaz widnial y.pl? Przekierowanie widoczne - adres zmienia sie na x.pl. Przekierowanie niewidoczne - adres to y.pl, ale na podstronach to nadal jest y.pl (zamiast y.pl/podstrona), a odnosniki do np stackoverflow nie dzialaja (domyslam sie, ze nie zezwalaja na niewidoczne przekierowania na ich strone). Mam tu tez opcje przekierowania poprzez CNAME, ale nie moge jako adresu docelowego wpisac x.pl
#ovh #domeny #webdev #informatyka #serwery #hosting
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wuszt: strona nie powinna być widoczna pod dwoma różnymi adresami (dwiema domenami), pozycjonowanie pójdzie w piach i Google zgłupieje. Powinieneś zrobić przekierowanie widoczne żeby adres się zmieniał.
@Wuszt problem wydaje się trywialny - ustaw serwer aby dodatkowo obsługiwał hostname y.pl, w domenie y.pl dodaj wpisy A i AAAA aby wskazywały na serwer, nie wiem czy powinieneś upierać się przy czymś co nazywasz przekierowaniem

potem możesz przekierować ruch z x.pl na y.pl robiąc jakieś sprytne przekierowanie
@Dibhala: nie znam sie, ale to brzmi jakbys zakladal, ze y.pl ma jakis serwer, a to tylko domena.

@lifefitness: Nie chcialem dodawac zbednych informacji, wiec dodam teraz zeby wyjasnic dlaczego tak nie zrobie. Serwer to moj komp w domu, x.pl to tak naprawde x.dnns.net czyli domena, ktora wskazuje na dynamiczne ip. Podsumowujac: nie moge przypiac y.pl do serwera, bo jego ip jest zmienne.

@tlaziuk: ooooo to brzmi jak cos
@Wuszt: na serwerze www ustaw za pomocą modrewrite przekierowanie z y.pl na www.y.pl, a w strefie dns domeny y.pl ustaw dla www.y.pl CNAME host.dnns.net. Jak nie wiesz jak zrobić to z tym modrewrite to skieruj y.pl na serwery dns cloudflare i tam jest taka opcja. Rozwiązanie @tlaziuk zakłada że masz stałe IP a tak nie jest więc to nie zadziała.