@ObiVanKenobi: ona zawsze jest troche inna - chyba ze po prostu na kompie wyswietlisz mobilną lub na komórce stacjonarną ;)
najlepiej jednak zachowac mozliwie podobny uklad, nazwy, kolorystykę itp, aby uzytkownikom, ktorzy potencjalnie skorzystają z obu wersji ułatwić przesiadkę
  • Odpowiedz
#webdev #css

Mam taki problem. Na stronie mam pole formularza. Po kliknięciu w niego (w celu wprowadzenia tekstu) obramowanie staje się białe. Chciałbym żeby było innego koloru. Niestety żadne zmiany w CSS nie skutkują. Próbowałem tego kodu, ale bezskutecznie. Odświeżanie cache przeglądarki nie pomaga. Macie jakiś pomysł jak nadać inny kolor przy aktywnym polu formularza?

.search input[type="text"]:focus-visible {
border: 1px solid #000 !important;
}
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SatanD
Zobacz jakiego to dotyczy adresu i wklej go w wyszukiwarkę, jeśli przenosi tam gdzie powinien to jest ok.
Może to być np. ten sam ares URL z "/" na końcu albo ".html" itd.

Jakbyś miał jakieś wątpliwości to podbij na PW
  • Odpowiedz
@proweniencja: Po raz kolejny się zgadzam, ale była to powolna ewolucja. Zaczęło się od tego, ze gdzieś natrafiłem na fediverse i brakowało mi formatu do który jestem przyzwyczajony, czyli połączenia reddita i wykopu. Próbowałem korzystać z Mastodona, ale jakoś nie mogłem się do niego przekonać, podobnie jak do twittera. Ostatecznie zostanie:

kbin.pub - strona projektu
karab.in - polska instancja
kbin.social - anglojęzyczna instancja
ocb - będzie miało też
  • Odpowiedz
@Ernest_: Nie ukrywam, że nawet nie wiem jaka to grupa ( ͡° ʖ̯ ͡°) W sumie nie ważne czy byli to wyznawcy lewej lub prawej strony, centrowcy, fanatycy OS/FLOSS, OA czy fediverse, programiści, ekstremiści, czy surykatki to można byłoby wpakować wszystkich do jednego wora w tym wydaniu. A jakby nie pociągnęli ze sobą wszyscy to porobić instancje dla każdej większej grupy i napuszczać na siebie w
  • Odpowiedz
Halo Wykop, czemu rozmiar obrazków wrzucanych do serwisu zwiększa się zamiast zmniejszać? Trochę to absurdalne, wrzuciłem smoka 6.55 MB żeby sprawdzić o ile spadnie jakość, więc ściągnąłem go ze wpisu i nagle ma już 13.4 MB. Jakość też niby spadła według metadanych, choć gołym okiem nie widać. Inny test podobnie, z 6 MB na 14 MB.
To powinno tak działać? Nie szkoda im miejsca na serwerach?

#programowanie #webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak zainstalować Wordpress, żeby wycisnąć z niego maksa

Sprawdź, na czym polega wzorcowe wdrożenie WordPressa i o czym należy pamiętać, konfigurując go do swojego projektu.
https://bulldogjob.pl/readme/jak-zainstalowac-wordpressa-zeby-wycisnac-z-niego-maksa

#wordpress #webdev #naukaprogramowania #internet #technologia
Bulldogjob - Jak zainstalować Wordpress, żeby wycisnąć z niego maksa

Sprawdź, na c...

źródło: comment_16651435156AfIvHuA29D3HsNJz1Y0uj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@imlmpe: ehh pajączek zaczynało się od tego przygodę z HTML ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem czy w obecnych czasach darmowego vscode czy nawet notepad++ ma on szansę przetrwać
  • Odpowiedz
halo Mircy z tagu #programowanie, a także #webdev i #frontend.
Na wstępie zaznaczam ze nie siedzę w branży/nie przeglądam tagu, wiec proszę nie zjedzcie mnie od razu.
Krótka historia jest taka, ze moja zona stara się zmienić branże - z różnych powodów, dla wszystkich węszących chęć łatwego zarobku odpowiadam ze nie w tym rzecz.
Od dłuższego czasu siedzi w front-endzie - ma (oczywiście na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kompresja obrazów do WebP przyspiesza strony WWW

Grafiki, w tym zdjęcia, najczęściej stanowią aż 90% rozmiaru witryny. Ich właściwa optymalizacja wprost przekłada się na szybsze działanie stron WWW. Najczęściej stosowane formaty zapisu obrazów to JPG, PNG i GIF, ale nie oferują one aż tak dobrego współczynnika kompresji, jak rozwijany przez Google format WebP.

Czy musisz specjalnie przerobić swoją stronę, aby zacząć korzystać z WebP? Nie! Wystarczy wybrać CloudHosting od nazwa.pl i włączyć na nim
nazwapl - Kompresja obrazów do WebP przyspiesza strony WWW

Grafiki, w tym zdjęcia,...

źródło: comment_1665048685ghGuMspeaJhWZxuAFjgtua.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CloudHosting nie tylko oferuje możliwość automatycznej integracji z CDN nazwa.pl, ale również np. zabezpieczenie 2FA dla poczty e-mail (SMS lub Google Authenticator - do wyboru), i to zarówno w dostępie do kont przez WWW, jak i przez POP3/IMAP4.

Ps. a jak ktoś chce faktycznie zyskać, może skorzystać z naszego
kodu rabatowego 20% na dowolną nową usługę: pe63-2792-2945 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Siema,

Pytanie z zakresu #webdev #programowanie #programista15k #wordpress #informatyka

Mianowicie, chciałbym na podstronach Wordpress wstawiać moduły aplikacji np. rezerwacji w formacie [prs-reservation], a następnie chciałbym to wstawiać na innej stronie jako . Aby nie wyświetlała się cała strona, a wyłącznie ten jeden moduł na konkretnej podstronie to szablon w Wordpress powinien być całkowicie biały (tylko sam moduł by się wyświetlał)? Jak podejść
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magnuss: więc całość szablonu będzie wyglądać mniej więcej tak:

php wp_head(); ?php echo do_shortcode( '[prs-reservation]' ); ?
Może być wskazane dodanie własnych styli, gdyby się rozjeżdżało na docelowej stronie.
  • Odpowiedz
#programowanie #chrome #webdev

Dorych parę lat temu zleciłem komuś zrobienie prostego pluginu do chrome, który po kliknięciu wyświetlał dane odnośnie domeny jak poniżej. Od paru dni przestało to działać, więc podejrzewam jakąś blokadę ze strony dostawcy tych danych.

Jest na sali ktoś kto chciałby podjąć się zlecenia naprawy tego? Jak tak to zapraszam na priv. Prześlę pliki wtyczki.
resuf - #programowanie #chrome #webdev

Dorych parę lat temu zleciłem komuś zrobien...

źródło: comment_1665035546WC6ptaYbMR9lvn9A3Uajx9.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supra107: ale myślę, że wiele osób niezwiązanych z webdevem nie ma pojęcia, że to się tak nazywa. A te frytki wyglądają całkiem zgrabnie, a przy okazji każdy użytkownik wie do czego to jest.
  • Odpowiedz
#serwery #vps #webdev

Powiedzcie mi jak się wchodziło do bazy danych na własnym serwerze VPS? Wszystko jest zainstalowane, strona działa na bazie danych, ale zapomniałem jak wejść do tej bazy przez phpMyAdmin. Kiedyś wchodziłem a teraz adres domena.pl/phpmyadmin przekierowuje na stronę główną.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #html #css #www #stronywww Mireczki, spotkaliście się kiedyś z takim dziwnym babolem? nie mam pojęcia jak go poprawić.. piszę stronę w "notatniku", tj. nie uzywam zadnych wordpressów itp.. gdy "embeduje" filmik YT w jakiejś podstronie teskty w kolorze czerownym, ktorymi pisze tytuły stają się ciemniejsze !! inny kolor. Na jednej podstronei udało mi sie to poprawić mieszając filmiki yt w tabelce
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojtek777: niestety.. tylko biały działa, tzn. nie miga.. w ogóle dziwna sprawa, bo "footer" tj. stopka, która jest osobym bytem, tworzonym na końcu.. dałem jej tam zeby kolorowała freagment tekstu za pomocą na jakiś fioletowy kolor i tak samo się dzieje.. sprawdzalem na Brave, Chrome i Edge.. ale moze one jadą na tych samych silmikach.. ?
  • Odpowiedz