Wpis z mikrobloga

Hej, koduje ktoś tu sklepy WooCommerce?

Chciałbym się poradzić kogoś doświadczonego z komercyjnym expem.

Zastanawiam się, jakie jest najlepsze podejście do customowego wyglądu, takiego jakie narzuca klient.

Widzę, że instalując wtyczkę z automatu mamy narzuconą całą strukturę sklepu i jakiś tam wygląd. No i o ile z pierwszym wszystko jest spoko, ewnetualnie użyje action hooków do dodania czegoś, o tyle z drugim mam problem jak się w to wgryźć.

Czy nadpisuje się style WooCommercowe? Po prostu biorę klasy z narzędzi developerskich i wklejam do swojego CSS?

Czy może dodatkowo wyłącza się filter hookiem style WooCommercowe?

A może dopisuje się swoje klasy do wybranhych elementów w plikach php? Oczywiście w kopii w folderze woocommerce w motywie nad którym pracuje?

#wordpress #woocommerce #php #webdev
  • 8
@pgdn3n to zależy od tego jak bardzo potrzebujesz zmienić defaultowy wygląd. Jeśli zostawiasz ogólny layout to moim zdaniem nie opłaca się nadpisywać templatek Woo w motywie tylko po to by dodać do nich klasy i stylować po nich. W takim przypadku stylowałbym po domyślnych klasach WooCommerce. Jeśli zaś przerabiasz layout jakiegoś widoku tak, że konieczna jest ingerencja w templatkę, to ja przeważnie dodaje swoje klasy, chociażby do głównych elementów layoutu.
@pgdn3n: Polecam Ci zainteresować się rozwiązaniem Timber + ACF.
Ja zrobiłem sobie taki w miarę czysty motyw startowy edytując to: https://github.com/Upstatement/skela-wp-theme
Dodałem do tego obsługę woo, dorzuciłem timber-acf-wp-blocks od palmiaka, jakieś npmy podstawowe i dobrze mi się z tym pracuje.
Wcześniej korzystałem ze startowego motywu Timbera i też było spoko, do mniejszych sklepów wystarczy.
Czasem jak ktoś potrzebuje jakieś najprostsze rozwiązanie to wrzucam Storefronta + dorabiam child-theme i tam nadpisuję templatki.
@odysjestem trochę po czasie i nie wiem czy dobrze rozumiem, ale nawet jak klient ma budżet milionowy, to pisanie motywu typowo pod WooCommerce jest imo złym podejściem. Pamiętajmy, że to jest wtyczka i każdy nadpisany w motywie szablon to ryzyko, że po aktualizacji wtyczki będziemy zmuszeni do aktualizacji motywu. Dlatego, jeśli oczywiście to co trzeba wdrożyć na to pozwala, nadpisywanie templatek Woo powinno być imo ostatecznością. Chyba, że nie interesuje nas to
na jaki grzyb polecasz motyw startowy, który od praktycznie dwóch lat nie ma wsparcia


@clrshck: Nie polecam. Piszę tylko z czym mi się dobrze pracuje po tym jak wprowadziłem swoje zmiany.
Co do Sage - działałem ze stroną, która była na Sage 9 i nie za dobrze mi się z tym pracowało. Jeśli 10 wygląda lepiej to może sprawdzę, ale wersja 9 była gówniana w porównaniu z rozwiązaniem z Timberem.