https://www.krosno112.pl/artykul/30062,gddkia-przyspiesza-dzialania-po-zerwaniu-umowy-na-s19-domaradz-krosno

GDDKiA intensyfikuje działania po zerwaniu umowy na S19 Domaradz–Krosno z winy Mostostalu Warszawa. Na początek lipca planuje przetarg na roboty zabezpieczające, a we wrześniu ma wybrać nowego wykonawcę Via Carpatii.

Niech zgadnę, GDDKiA nie chciała dać polskiej firmie aneksu, gdy okazało się jakim bagnem jest ten odcinek i że inwestycja podrożeje o dobre kilkaset bsniek, więc starają się przerzucić winę na firmę że się nie wywiązuje z nierentownego kontraktu.
Ale jak już
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na tej inwestycji chcieli zrobić gruby wał


@o_co: tam generalnie nie chodziło wyłącznie o pieniądze.

Minęło ponad 2/3 czasu kontraktu, a ogólny zaraportowany postęp prac to 10%.

Na odcinku Miejsce Piastowe-Dukla jestem w stanie powiedzieć i pokazać palcem gdzie w najbliższe 5 lat będzie trzeba zrobić remont jednej nitki bo zrobili odcinek 0.5 km na górze Rogowskiej dosłownie w 3 ostatnie tygodnie przed zakończeniem prac.
  • Odpowiedz
Powstaną kolejne odcinki S19 na południe od Białegostoku. Do 2025 r. wybudowanych zostanie w sumie 37 kilometrów ekspresówki, chodzi o odcinki Bielsk Podlaski - Boćki oraz Malewice - Chlebczyn. Za ich realizację odpowiadają dwie firmy: Strabag i Kolin Insaat Turizm Sanayi ve Ticaret. Szczegóły tutaj

#polska #bialystok #viacarpatia #budownictwo #infrastruktura #drogi
Projekt_Inwestor - Powstaną kolejne odcinki S19 na południe od Białegostoku. Do 2025 ...

źródło: comment_16343108091CCGSCoqXuiAjipgolEC5A.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Igbt: Tak, tak, postępowy mireczku :D Jesteś lepszy od innych, oryginalny, nawet ze względu na to gdzie mieszkasz, niebywała zasługa. Ileż to pracy i wysiłu wymagało od ciebie urodzić się tam gdzie się urodziłeś. Za parę lat jak popracujesz nad swoim "intelektem".... a nie, czekaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz