Rishi Sunak nie jedzie na COP27 (szczyt klimatyczny w egipskim Sharm el Sheikh), bo gospodarka UK leży i kwiczy
- media: łooo panie... czemu go tam nie będzie, UK to przecież czempion obrony klimatu... Boris hostowal szczyt rok temu w Glasgow... hurrr... durr...

Rishi Sunak jedzie na COP27
- media: kuuurłaaaa co tam sie dzieje, czemu Sunak w ciepłych krajach jak tutaj kraj się wali... hurrr durr... kto to widziołl...

xDDD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#unaswuk #uk
Fajna promocja w Tesco, 4 x Heineken 300ml za free. Już sprawdzałem czy działa. Trzeba iść z nim do normalnej kasy i skanować 5sekund non stop, mówię bo jednej kasjerce ciężko było to zrobić xD
Działa tylko w UK do 7 listopada
https://www.freepack.heineken.com/
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja nie potrafię pojąć ścieżki leczenia tutaj. #nhs to jest taka kupa, że brak słów. Od trzech dni nie potrafię chodzić, bo bolą mnie kolana. Leżę/siedzę z nogami prosto cały dzień, biorę tylko prysznic na stojąco 5 min i już czuję, jakby mi się sypały. U GP nie ma miejsca 'proszę zadzwonić jutro, może się uda' xD Potem się dziwią, że w szpitalu są kolejki na 10h, kiedy ludzie nie
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@factoryoffaith_: Dzwoń do GP od godziny otwarcia - przeważnie 8. Jak zadzwonisz o 9 to już nic nie będzie.

Albo idź na A&E i dodaj w wywiadzie, że miałaś przypadki zakrzepicy w rodzinie i do tego bierzesz antykoncepcję (o ile bierzesz).
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_: () Nie widzę logiki w tym co piszesz. Niby pilne ale na a&e nie podejdziesz. Niby pilne ale nie wstaniesz rano żeby podejść do GP. Niby pilne, nie możesz chodzi i kilka minut na nogach nie ustoisz ale do PL polecisz za kilka dni, a potem będziesz stała na lotnisku, stała przed wejściem do samolotu itp. Idź po prostu na a&e i wytłumacz co i
  • Odpowiedz
Najstarszy na świecie użytkowany kort tenisowy znajdujący się przy pałacu Falkland w Szkocji. W bardzo klimatycznej miejscowości o tej samej nazwie kręcono sceny do serialu Outlander, stacjonowały tu polskie jednostki podczas drugiej wojny które na pamiątkę pobytu zostawiły w pałacu ręcznie wykonany obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Niestety nie można w środku robić zdjęć...
#uk #szkocja #historia #sport
pol-scot - Najstarszy na świecie użytkowany kort tenisowy znajdujący się przy pałacu ...

źródło: comment_1666862275WHkMRo6gTy3Lt3LrWXhHCu.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pol-scot: Polak katolik to jednak mem. Zamiast nauczyć ich jeść pierogi, tańczyć poloneza, postawić posąg jakiegoś krakowiaka na kiju czy po prostu pokazać się z jakiejś dobrej strony to musieli wprowadzić kult maryjny. Na bank jakiś kapelan nakierował kierownictwo że to będzie NAJLEPSZY sposób na przypodobanie się narodowi laicyzujacych się już wtedy Anglików.
  • Odpowiedz
Facebook zablokował mi konto, gdyż nie spełniam standardów społeczności. Co zrobiłem? Wysłałem z automatu link do petycji dotyczącej rozszerzenia strefy ULEZ w Londynie. ULEZ to strefa zielona (lol), a tak naprawdę to chamski podatek dla posiadaczy starszych diesli! Mam Volvo S60 z 2014 roku, 1.6D, który, abym mógł mieć pod domem i czasem sobie z niego skorzystać, muszę zapłacić dziennie, przez cały rok 12 funtów! To 4,380 funtów na rok, czyli więcej
woytas - Facebook zablokował mi konto, gdyż nie spełniam standardów społeczności. Co ...

źródło: comment_1666823282VexNtR59tudV7N7Tn5ltZD.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@woytas: mam dla Ciebie miłą niespodziankę - congestion charge placisz tylko za dni w ktorym auto sie porusza w godzinach jak CC obowiazuje, jak stoi caly dzien na parkingu to nie naliczają oplaty za to.
  • Odpowiedz
@woytas przecież nie musisz pisać w ogłoszeniu że samochód ma kategorie . Zawsze też możesz kupić jakaś starsza benzynę , skoro nie stać cię na nowy samochód , i tyle . Jeśli żadko używasz samochodu, to chyba wszystko jego ile będzie palić , wyższy road tax wiadomo , ale masz furę Ulez free .
  • Odpowiedz
Czy myślicie, czy brytyjski styl gdzie zawsze gdy budowane są nowe mieszkania to zawsze obok są postawione Council mieszkania? Mieszkam właśnie w nowym budownictwie, piękny park obok, mieszkańcy to głównie rodziny z dziećmi i młodzi pracujący, żadnych problemów. Obok dwa budynki wybudowane jako Council Houses, co drugi dzien policja pod budynkami, darcie ryja, dzieci biegające samopas, zaniedbane zęby, generalnie same problemy.
Z drugiej strony czy jest jakieś inne sensowne rozwiązanie? Gdyby Council
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrGreen_2: jak chciałem kupić rok temu new build to Barrat homes mi koleś tłumaczył że każdy deweloper musi zapewnić 10% każdego nowego osiedla na potrzeby councila. Przy zakupie nowego domu zawsze sprawdzaj na planie gdzie są domy councilowskie i albo nie kupuj albo się targuj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#uk

Czy przy locie do Polski z UK w dalszym ciągu sprawdzane są certyfikaty szczepień czy wystarczy już sam paszport?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 895
Willem-Alexander (po prawej), król Holandii jest jedynym naprawdę pracującym monarchą w Europie. Przez kilka dni w miesiącu pilotuje maszyny narodowego przewoźnika KLM. Jest to możliwe, ponieważ posiada licencję pilota, a latając ją odnawia.

#ciekawostki #praca #holandia i #uk #anglia - bo u nich to same nieroby
Caracas - Willem-Alexander (po prawej), król Holandii jest jedynym naprawdę pracujący...

źródło: comment_1666765105DDoYqrDl1fmnkLQOgOaV1Q.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Caracas: Mysle ze w tym wypadku chodzi wylacznie o licencje, ktora rzeczywiscie sie dosc szybko przedawnia jak nie latasz a jej odnowienie jest duzo drozsze niz utrzymanie. Praca to skutek uboczny, ale nadal nie mozna mu odmowic, ze pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz