Interest rates : 2.25% - > 3%

Skonczyly się kokosy i zielona wyspa... chyba pora się zawijać do Polski...


#uk
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten niepozorny domek na odludziu gdzieś pomiędzy Edynburgiem a St Andrews to tak naprawdę wejście do znajdującego się 30m pod ziemią bunkra - centrum dowodzenia na wypadek ataku jądrowego podczas zimnej wojny. Ściany o grubości 4,5m, 300 osób załogi, bunkier aktywny 24/7. Działał przez 42 lata do 1993r a wszystko wygląda jakby dopiero wczoraj został opuszczony.
#uk #szkocja #historia #ciekawostki #podrozujzwykopem
pol-scot - Ten niepozorny domek na odludziu gdzieś pomiędzy Edynburgiem a St Andrews ...

źródło: comment_16674651286DLXWku4fWeQvEYSwhTaD4.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem maila od Dexters, że należy się dopłata za wynajem.

Policzyli od marca dodatkowy procent ze względu na wyższy Retail Price Index więc mam dopłatę za poprzednie miesiące.

Jakiś mireczek może wyjaśnić jak się wylicza? Nie bardzo wiem skąd wziąć wartość tego indeksu jako wiarygodne źródło.
Tutaj coś znalazłem, ale to jest CPI
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sherman_to_ja: Co prawda w 'czasach covida', bo pod koniec 2020 roku, ale:
na pre-settlement czekałam około 2-3tygodni, NIN złożyłam trochę później i czekałam maksymalny czas na ich stronie, czyli 16tygodni. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
#londyn nie przestaje mnie zadziwiać. Ktoś puka do drzwi, otwieram, a tu na progu stoi małe muzułmańskie dziecko i pyta się, czy może pożyczyć sobie wifi.
W pierwszej chwili nie zrozumiałam, a ten tłumaczy, że potrzebuje do odrabiania prac domowych.
Gościu może miał z 6-8 lat. Mieszka w sąsiedztwie i jeszcze nie mają internetu.
Co za w ogóle zwyczaje, żeby wysyłać małe dziecko, żeby sobie załatwiło internet.
#uk
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Idź pan w p---u z tymi ubezpieczeniami. Od lat białej gorączki dostaje jak mam to załatwiać.

Jeździłem na provisional przez jakieś 3 miesiące. Płaciłem 150 miesięcznie. Zdałem prawko to chcieli ode mnie 350 bo teraz stwarzam większe zagrożenie niż jako uczeń. Zerwałem umowę, założyłem jeszcze raz w tej samej firmie na dokładnie te same dane za 80 miesięcznie chyba.

Za Fiestę 1.4 diesel płaciłem 490 rocznie, zmieniłem auto na 3.5 litra benzyniaka
  • Odpowiedz
Przy wyrabianiu karty oyster trzeba czekać na nią jakiś czas, prawda?


@Yakooo: No tak z kilka sekund.

Jak masz jakąś kartę z bezprowizyjną konwersją walut po sensownym kursie (Revolut i podobne), albo po prostu kartę rozliczaną w funtach, to odbijaj się nią.
  • Odpowiedz
@Yakooo: Nie możesz jeździć na jednej karcie w 3 osoby. Nie wolno dotykać dwa razy ta sama kartę bo system automatycznie kasuje cię chyba 7 funtów za drugie odbicie. Jedna osoba jedna karta.
  • Odpowiedz